Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Paliwo "Black JAck"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:59 pm    Temat postu: Paliwo "Black JAck" Odpowiedz z cytatem

Czesc.

Ktos ma jakies informacje lub doswiadczenia z paliwami: Black Max lub Black Jack?
Czym sie roznia od siebie?
Czy ponizsze zdjecie przedstawia Black JAck czy Black MAx?




W tym miejscu chcialem dac nomenklature efektow i rodzajow niektorych "amatorskich" stalych paliw rakietowych za zachodzie:

AP Ammonium perchlorate
BP Black powder
BJ Black Jack (AP variant, black smoke)
BT Blue Thunder (AP variant, blue flame)
FS Firestarter (AP variant, spark generator)
HF Hellfire (AP variant, red flame)
SS Smokey Sam (AP variant, black smoke)
S Smokey (AP variant, black smoke)
WL White Lightning (AP variant, bright white flame)


jak widac nie jest to podzial ze wzgledu na utleniacz czy lepiszcze, matalizowane czy tez nie, poprostu prosty podzial bioracy pod uwage wybrane dominujace cechy: wlasciwosci badz sklady.

Dla tych, ktorzy biora udzial w konkursie podam informacje, ze jury zapewne wezmie pod uwage "czystosc" efektu i mysle ze powinien on byc wysublimowany na tyle by go rozpoznac.To moja ocena i byc moze jury bedzie sie kierowalo zupelnie czyms innym. NIE powstala zadna dyskusja na ten temat ale mysle ze profesjonalisci lub zaawansowani userzy dobrze wiedza co i jak oceniac, to dosc oczywista sprawa.

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fox



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 192
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat Hack!
Dobrze by było gdybyśmy tu porozmawiali o składach tych popularnych kompozycji. Mnie osobiście ciekawi White Lightening, próbowałem znaleść informacje na temat efektu gęstego dymu który towarzyszy spalaniu tego paliwa i wyczytałem że jednym ze sposobów jest użycie mieszanki pyłów metali Mg-Zn, z tym Zn to się zdziwiłem!?
Jeżeli chodzi o paliwa z kategorii Black to próbowałem czegoś podobnego, w opracowaniu Pinota pod nazwą Aborygen ale średni a może raczej niski impuls tego paliwa mnie zniechęcił.
Na poniższym zdjęciu masz Black Max- tak myślęSmile. Black Jack Jest ze wszystkich wymienionych kompozciji najsłabszy i charakteryzuje się wyłącznie gęstymi kłębami czrnego dymu. Na stronie Aerotechu masz zdjęcia.
Black Max widoczny na zdjęciu bazuje na pyle tytanu zdaje się. JEgo zalety to właśnie ta piękna kita iskier(najładniej prezentuje się gdy obserwujesz ją z kamery pokładowej) i cudowny efekt akustyczny.

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Taka ciekawostka,przeglądając katalog aeorotechu natknąłem się na parę fotek rakiet latających na w/w paliwach oto one
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP