Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Paliwo ¯EPA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 26, 2007 11:52 pm    Temat postu: Paliwo ¯EPA Odpowiedz z cytatem

Macie prezent ode mnie Wink . Dajê nowy temat poniewa¿ paliwko jest moje, nie zer¿niête z netu Exclamation . Jakby je nazwaæ Question . Hmmmmmmm ...................... paliwo "¯EPA". Dla mnie to super paliwko ale nietechnologiczne czyli nie komercja wiêc nie zale¿y mi na nim a "psem ogrodnika nie jestem" Wink .


PALIWO ¯EPA ( ¯ywica Epoksydowa Perchlorate Ammonium )


S± ró¿ne ( moje ) wersje ale opiszê lepiej jedn±.

Do 100 gram wysuszonego i zmielonego AP dodajemy 4 % Z1 ( ponad 100 ) czyli 4 gram Z1 i powoli wymieszaæ. Zacznie syczeæ, b±blowaæ, smierdzieæ NH3 ale nic z³ego siê nie stanie. Trzeba tylko to robiæ na dworze bo p³uca nie lubi± sztachniêæ amoniakiem.

Po dodaniu Z1 - na oko po 1 godzinie - jeszcze raz dok³adnie mieszamy rêk± w gumowej rêkawiczce. Jak sprawdzi³em je¶li obchodziæ siê z tym normalnie ( Z1 + AP ) czyli bez t³uczenia m³otkiem to jest to bezpieczne. Tak zmodyfikowane AP pozostawiæ na kilka dni w temp. pokojowej ( trzeba wietrzyæ z NH3 ).

Do 63 gram tak zmodyfikowanego AP dodajemy 37 gram ¯E wraz z Z1. Mieszamy i lekko podgrzewamy. Paliwko mo¿na teraz ³atwo odlewaæ, tak jak karmelkê. Po stwardniêciu jest sztywne, twarde i wytrzyma³e.

Inny sk³ad :

Do 80 gram zmodyfikowanego AP dodaæ 15 gram ¯E ( z Z1 ) oraz 5 gram Cdrz albo Al ( inne reduktory ). Wymieszaæ i prasowaæ a prasuje siê bardzo ³atwo.


Kto zrobi testy to proszê filmiki i inne uwagi dawaæ tu.


Przy okazji mam inne te¿ autorskie paliwo , które jest ju¿ technologiczne. Nic wiêc o nim nie napiszê za to moje prace nad SR w rurce papierowej zbli¿aj± siê powoli do koñca. Zrobiê SR, które potencjalnie bêd± rynkowym produktem. Robi siê je bardzo ³atwo i bardzo szybko czyli TANIO i MASOWO. Wkrótce poka¿ê filmiki. Paliwko nie bêdzie tak dobre jak na AP ale znacznie lepsze ni¿ karmelka. Mam te¿ prost± hamowniê ( mechaniczn± ) wiêc i jakie¶ pomiary bêd±.


I proszê o jedno. Jak kto¶ doda kilka % KNO3 siarki , cukru albo czego¶ innego to niech nazwy nie zmienia. Jest ¯EPA, koniec kropka. Co najwy¿ej np. ¯EPA-m1 ( modyfikacja nr 1 ) itp. Wink

Acha. Do ¯E dodawaæ nieco wiêcej Z1 czyli na 100 cz.w. ¯E dajemy 12 cz.w. Z1. Lekki nadmiar Z1 w ¯E jest bardzo korzystny. Mo¿na te¿ do modyfikacji AP dodaæ nie 4 a 5 % Z1.

Zdjêcia i filmiki z pracy paliwka ¯EPA opisa³em TU


Kto na swojej stronie opisze testy paliwa ¯EPA proszê o linka do mojej strony www ( jako autora ).


Na tym zdjêciu pokaza³em pracê paliwa ¯EPA ( z dodatkiem Al ). Dla mnie piêkne ujêcie wiêc je przypomnê.




Paliwka na AP s± trudne wiêc nie chce mi siê nimi "bawiæ" wg tych samych regu³ co przy karmelce ( za du¿o pitolenia siê z tym ). ¯EPA to paliwo dla do¶wiadczonych konstruktorów SR ( Ci od 6 * w górê plus pe³noletno¶æ ).

Interesuje mnie to co mo¿e byæ praktyczne wiêc ¯EPA - jako niepraktyczna - idzie do Was Wink .



Pozdr. A
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Mar 01, 2007 4:28 pm    Temat postu: Re: Paliwo ..... X Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
......Przy okazji mam inne te¿ autorskie paliwo , które jest ju¿ technologiczne.



I o to one. Na razie nazwa X. W SR by³o ( w gramach ) :

50 paliwa X
4.5 Mg 0,17
5,5 lepiszcza.

Ca³o¶æ dok³adnie wymiesza³em .


FILM

Zaleta ---> Nadaje siê dla producentów SR bo paliwko jest tanie jak przys³owiowy barszcz i ma wysoki impuls w³. Na oko da³bym 130

Bêd± kolejne testy ( dam wiekszy zacisk ).


Pozdr. A
Powrót do góry
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Mar 02, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji ¿e Z1 jest mocniejsz± zasad± od NH3*H2O, mieszanie Z1 z AP, prowadzi do wyparcia amoniaku i powstania silnie wybuchowego tetranadchloranu Z1 (zwi±zek o sile pentrytu, b.wra¿liwy), tylko ¿e tu na szczê¶cie jest on "rozcieñczony" pozosta³± ilo¶ci± AP - trza uwarzaæ z tym Rolling Eyes Wink

Pozdr

Arkadiusz ---> Raczej dwunadchloran ( "rozcieñczony" AP ). Trzeba uwa¿aæ ale paliwo jest bezpieczne je¶li traktowaæ je np. tak jak proch H3.
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Mar 03, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny test paliwa X. Nie pokaza³ bym bo SR jeszcze za s³aby ( za ma³y zacisk ) ale popatrzcie na dym. Taki bêdzie czyli ciemny. W tym paliwie ( jest znacznie lepsze od prochu czarnego ) nie da³em do niego Mg i tak chyba pozostanie. SR ten jak dopracujê u¿yjê do testowych bombek fajerwerkowych z gwiazdkami Dragon Eggs wg mojej receptury ( mam nadziejê :- ) )

FILM


Pozdr. A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP