Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proch fotobłyskowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosty sposób na to żeby zrobić dobrą petardę na KMnO4 (zatyczki gipsowe) czyli fb-k będzie miał stycznośc z wodą mieszankę pakujemy do torebki foliowej i zaklejamy taśmą i już po kłopocie Surprised sposób zawsze działa.
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tetrazen napisał:
Tomash napisał:
Do mieszanki na chloranie można dodać 0,5% kwasu bornego (czy jakoś tak) co neutralizuje nieco kwasy w siarce.

... raczej kredy kwas, kwasu nie zneutralizuje


Tylko o jaka krede chodzi? Jesli taka tablicowa to to tez ma odczyn kwasny. Jesli do bielenia scian to ok, bo jest to CaCO3 a w szkolnej jest ponad 50% CaSO4
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może do tego służyć właśnie CaCO3. Ja kupiłem sobie 1kg za 5-6zł Rolling Eyes i mam z głowy...Jest to sól wapnia i też jakoś bawi płomień, raczej różowo-czerwono..Warto się zaopatrzyć..
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co jest najlepsze do fb kmno4 kclo3 czy kclo4
Powrót do góry
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 353

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azotan baru.

btw najlepszy fotoblysk jaki widzialem to nie MPF 42 lecz oparty na tetra tlenku Pb.

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack, azotan baru czy nadchloran? Very Happy

a to coś z Pb to dziwny fotobłysk...

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klim



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 34
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam stosuje sam chloran +al i jest dobrze, jakoś mnie ta siara nie przekonuje. Nie moge się powstrzymać i wrzuce filmik na którym kómpel odpala ten FB w zakrętce od wódki. Najleprze jest to że nie ma pojęcia jak szybka to mieszanka. Do dzisiaj jak to oglądam to sikam ze śmiechu. Very Happy Very Happy Very Happy http://video.google.pl/videoplay?docid=7860013320269084412
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klim napisał:
...kómpel odpala ten FB w zakrętce od wódki. Najleprze jest to że nie ma pojęcia jak szybka to mieszanka. Do dzisiaj jak to oglądam to sikam ze śmiechu. ...

Faktycznie, baaardzo śmieszne. Nie stac was na lont???!
Poza tym, mieszanka stosunkowo wolna, co wyraźnie słychac po odgłosie spalania. Powinno byc "puf" a nie ssss... Smile.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
black-berry



Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Querétaro

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tej trwałości to jedni mówią że maja Fb od roku i jakoś nie wystrzelił a inni że 3 dni i samozapłon ...
Ja tam wole być ostrożny i nie trzymać dłużej niż max 3-4dni ale to sporadycznie...

Ja wam polecam być ostrożnym ... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla was FB to zawsze opiera sie o KMnO4?
zrób se MPF 42 i nie bój sie o samozapłon...


dodano:
dobrze gadasz
Smile siarka wogóle niepotrzebna KClO3 Al to dobry flesz.

_________________
obecnie koniec z piro


Ostatnio zmieniony przez koman dnia Wto Lut 27, 2007 10:13 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klim



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 34
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja np jestem prawie pewny za FB na KCLO3 i samym Al bez siarki. Specjalnie do sprawdzenia zostawiałem to w wilgotnym miejscu na tydzień i nic się nie zapaliło. Ten FB był nawet tak wilgotny ze dużo wolniej się palił. A siarka w tej mieszaninie to moim zdaniem całkowicie nie potrzebna, tylko zwiękrza zagrożenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NBT



Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 106
Skąd: Południe Polski , Exeter

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KClO3 z Al jest bezpieczne. Dodatek siarki czasem sie przydaje Smile ale to temat o FB'kach więc nie w tym wypadku:)

Jeśli chcecie bezpiecznego FB to polecam KClO4 z DOBRYM Al.Trwałe, mocne i szbkie. A jak zdobędziecie german dark pyro to... Nigdy nie bedziecie wracać do innego Al. Dobrym pomysłem na zwiększenie ilości emitowanego światła (ale jednocześnie spowolnienie) jest dodatek kilku % drobno mielonego i suchego antracytu. Jako że (nad)chloran z al spalając się wydziela dużo ciepła to węgiel nawet ten wysokoprocentowy z chęcią się utlenia Smile

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
npiro



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

black-berry napisał:
Można i tak jest to najszybszy Fb tak ze ...
ale można dodać Kwasu borowego Smile
jak ktoś nie ma to uważać Smile


Koledze chyba się popitoliło z alu + azotany. Przy chloranach tego niebezpieczeństwa nie ma.
Nie chce mi się tłumaczyć ale może to Cię naprowadzi
http://www.gcsescience.com/f23.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwas borowy ma spowalniac utlenianie Al. Mi sie wydaje ze to glownie chodzi o chloran(V)potasu a nie o azotany (V).
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NBT napisał:
KClO3 z Al jest bezpieczne


bezpieczne to pojęcie względne jak teoria Einsteina... i MWI może być bezpieczne dla jednych, a dla innych granica bezpieczeństwa kończy się na S&C... nic co z chloranem V nie jest bezpieczne Exclamation i powinno się go unikać, bo kiedyś pokaże nam rogi...

NBT napisał:
Jeśli chcecie bezpiecznego FB to polecam KClO4 z DOBRYM Al


jaki to "dobry" glin? bright? nawet z najgorszym Al to jest już można powiedzieć w miarę bezpieczne... co kclo4 to nie kclo3... tutaj zyskujemy i bezpieczeństwo i moc... jednak powiem że sam Al z kclo4 nie jest rewelacją... Mg czy PAM już robi swoje. Co do błysku to nie ma porównania przynajmniej w moim uznaniu kclo4/al do kclo3/al... kclo4 bije na głowę, błysk jest piękny...

black-berry napisał:
Co do tej trwałości to jedni mówią że maja Fb od roku i jakoś nie wystrzelił a inni że 3 dni i samozapłon ...
Ja tam wole być ostrożny i nie trzymać dłużej niż max 3-4dni ale to sporadycznie...


a najlepiej to w ogóle odstawić KMnO4 i dołożyć do nadchloranu... w szczelnym opakowaniu wtedy można spać spokojnie...

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle Nostra powie to racja Very Happy ... W moich snach mieszanka kclo4 z al dark pyro german(Ketenowy) wypada słabiej niż z pamem.. MPF-42 od takiego kclo4/german jest tańszy, i uwierzcie o niebo lepszy.. prędkość niesamowita.. Jedyna wada to, że w składzie jest magnez pochodzący z pamu i z wilgocią nie najlepiej bywa... Ale nie oczerniam tego Al, jest do bardzo dobry i profesjonalny towar. Z Al bright nie ma porównania..
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NBT



Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 106
Skąd: Południe Polski , Exeter

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

jaki to "dobry" glin? bright? nawet z najgorszym Al to jest już można powiedzieć w miarę bezpieczne... co kclo4 to nie kclo3... tutaj zyskujemy i bezpieczeństwo i moc...


nadmiar przymiotników spowodował, że nie zrozumiałeś. bezpieczne- bo KClO4 zamiach chloranu V. Dobry glin w sensie rozdrobnienia i odpowiedniego typu( typ nie ma znaczenia dla bezpieczeństwa, to chyba oczywiste )

Cytat:
nic co z chloranem V nie jest bezpieczne i powinno się go unikać, bo kiedyś pokaże nam rogi...


Nie demonizuj, bardzo proszę. Są rzeczy przy których mieszaniny z chloranem są wzorami bezpieczeństwa. Jak się ma głowę na karku to rogów nie pokaże Smile Wiem że zapewne przyjdzie Ci do głowy zaraz przykład Pirotechmana. Ale równie dobrze można mieć wypadek z innymi rzeczami. trzeba pamiętać że pirotechnika to podstępna suka. Czeka na Twój błąd i rzadko wybacza. Ale takie już są zasady tej gry Smile

A co do KClO4 z PAM- zdecydowanie the best Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NBT napisał:
Dobry glin w sensie rozdrobnienia i odpowiedniego typu( typ nie ma znaczenia dla bezpieczeństwa, to chyba oczywiste )


nie do końca.. Reaktywniejsze typy są niebezpieczniejsze w mieszaninie z utleniaczami. Wśród amerykańskich amatorów jest wielu takich co by nie zmieszali Al dark pyro german z kclo3 Very Happy

NBT napisał:
A co do KClO4 z PAM- zdecydowanie the best Very Happy


Z azotanikiem baru jeszcze lepiej Smile

Może i się czepiam mało ważnych szczegółów ale ja tak jakoś mam Very Happy

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo się pisze o tym żeby dodawać S w celu zwiększenia produktów gazowych. A czemu nie C? Przecież z 1g C powstanie prawie 3 razy więcej moli gazu (CO2) niż z 1g S (SO2).

Popełniłem jakiś błąd w obliczeniach, o czymś nie wiem?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisał:
Dużo się pisze o tym żeby dodawać S w celu zwiększenia produktów gazowych. A czemu nie C? Przecież z 1g C powstanie prawie 3 razy więcej moli gazu (CO2) niż z 1g S (SO2).

Popełniłem jakiś błąd w obliczeniach, o czymś nie wiem?


To jest kwestia ... gustu, z węgla więcej energii i gazu, za to produkty spalania siarki toksyczne Sad
Osobiście też nie lubię siarki Confused
Do prochu czarnego jest niezbędna 2 KNO3 + 3 C+ S -> K2S + 3 CO2 + N2 (i masa pobocznych reakcji)
Ale w innych mieszaninach poza barwnymi jest niepotrzebnym balastem
Z KClO3 i KClO4 pali się wolniej niż węgiel z KNO3 praktycznie wcale
Węgiel drzewny jest nieszkodliwym zamiennikiem siarki, a przegryzana mieszanka [KClO4 +2 C] 85/15 jest wyśmienita na petardy
Pozdr Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 7 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP