Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Kompozycje na KP (nadchloranie potasu)
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Sro Lut 21, 2007 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi si, 瞠 sumarycznie sk豉d mo積a pomin望. Je郵i tylko nie ma toto (a nie ma) lotnych rozpuszczalnik闚, to i tak powinno to zadzia豉. W koncu i tak wychodzi utwardzona 篡wica epoksydowa. Bilans tlenowy mo瞠 by r騜ny dla r騜nych utwardzaczy, ale r騜nice zbyt wielkie chyba nie b璠. W ko鎍u ilo嗆 lepiszcza nie jest tak wielka. Wa積iejsze jest, aby robi帷 pr鏏y trzyma si jednego sk豉du. Osobi軼ie robi貫m pr鏏ne paliwo na KP i Epidianie 5 z PACem. Nie robi貫m pr鏏y w silniku, a tylko sprawdza貫m jak si toto pali. Ale wysz這 do軼 ciekawie. Sk豉d to: 45% 浩, 45% 篡wicy oraz 10% Al. Takie proporcje wynika造 z faktu, ze chcia貫m spr鏏owa czego z czarnym dymem. Wyszed dym szary, ale to nic. Zap這n trudny, ale jak ju za豉pie, to si pali. Dodatkowo 45% 篡wicy by這 podyktowane 豉two軼i odlewania ziaren i jednocze郾ie przy tej ilo軼i 篡wicy spada ryzyko "napowietrzenia" paliwa. Ba鎥i same wyp造waj, bo ca這嗆 jest ciek豉. Dodatkowo taka ilo嗆 篡wicy powinna sflegmatyzowa paliwo i u豉twi jego opanowanie. Liniowa pr璠ko嗆 spalania niewielka, tak wi璚 zacisk trzeba b璠zie przywali chyba przynajmniej 200. Ale to dopiero wyjdzie, jak kto zacznie pr鏏y w silniku. Zdecydowanie nie jest to paliwo na spalanie czo這we i do ma造ch silnik闚.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
crave

Do陰czy: 27 Wrz 2003

PostWys豉ny: Sob Lut 24, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie par pr鏏 wymusi造 na mnie dosy znacz帷e umocnienie konstrukcji korpusu - okaza這 si, 瞠 zagi璚ie rurki nie jest wystarczaj帷ym sposobem mocowania dyszy i zatyczki. W zwi您ku z tym, postanowi貫m u篡 drewnianych ko趾闚 do mocowania cementowych cz窷ci w korpusie - ko貫k fi 7mm sprawdzi si, ale tylko w przypadku zatyczki, gdzie da這 si prze這篡 go na wylot (ma 4 cm d逝go軼i). Przy dyszy, gdzie dochodzi豉 jeszcze temperatura, ko趾i (ten sam, tylko przeci皻y na trzy cz窷ci i umiejscowiony w trzech otworach) 軼ina這 - zazwyczaj jeden z trzech: to wystarczy這 瞠by cementowa cz窷 dyszy wystrzeli豉, a grafitowa przekrzywi豉 si zmniejszaj帷 ci郾ienie. Dla tego zdecydowa貫m si da jednak wkr皻y - chcia貫m unikn望 metalowych cz窷ci, no ale skoro inaczej si nie da....
Czy wytrzymaj, oka瞠 si jutro. A - Kn 鈔ednie 97

Zdj璚ia:

przekr鎩:

Mie軼i si tu oko這 30g paliwa. My郵 瞠 docelowo zrobi silnik na 3 takich ziarnach, tj 90g paliwa, ale na razie testuje czy KP+Silikon w og鏊e si do czego nadaje i przy jakim Kn b璠zie wsp馧pracowa.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
ska速

Do陰czy: 22 Cze 2004
Sk康: lud

PostWys豉ny: Sob Lut 24, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robie to inaczej i wygl康a to bardziej profesjonalnie a mianowicie wierc dziury co 90 stopni bior nity (akurat mam z kwas闚ki) wi璚 s nie do zerwania i nituje zalewam cementem i jeszcze nigdy mi nie wyrwa這 !! a wkr皻y s cienkie i przewaznie s豉bej jako軼i ...
Powr鏒 do g鏎y
crave

PostWys豉ny: Nie Lut 25, 2007 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera, s康zi貫m 瞠 cementowej cz窷ci dyszy nie musz dobrze zabezpiecza, a tu zonk - wystrzeli這 cementow cz窷... Grafitowa zosta豉, ale rurka wypali豉 si dooko豉 kr捫ka, wi璚 ca這嗆 si rozszczleni豉. Silnik ju by bliski dobrej pracy, ale to jeszcze nie to - no nic, troch inaczej umiejscowi wkr皻y i wszystko si powinno trzyma. No i musz troszk zmodyfikowa spos鏏 odpalania, bo ten jest troszeczk zbyt intensywny.
Powr鏒 do g鏎y
Sylwek

Do陰czy: 17 Sty 2007

PostWys豉ny: Nie Lut 25, 2007 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej troch t rur jednak rozgrza i zrobi na niej sto瞠k a nie bawi si wkr皻ami? To jednak ju uznana metoda nawet sprzeda貫m j Nakakowi i by zainteresowany by mo瞠 za jaki czas poka膨 si takie SR na jego stronie.
crave

PostWys豉ny: Nie Lut 25, 2007 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My郵isz, 瞠 nie pr鏏owa貫m?
Zrywa zagi皻 cz窷...

tutaj 豉dny ko軟ierzyk zagi璚ia kt鏎y cudem uda這 mi si znale潭 (za to reszt rurki mi gdzie wci窸o, ale chyba jest w gara簑).

A tu wyrwana cementowa cz窷

My郵, 瞠 po陰czenie wkr皻闚 i zagi璚ia by這by bardzo skuteczne, ale szczerze m闚i帷 zaginania nie uwa瘸m za zbyt 豉dnego rozwi您ania.
Powr鏒 do g鏎y
Sylwek

Do陰czy: 17 Sty 2007

PostWys豉ny: Pon Lut 26, 2007 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o sto瞠k a nie zagi璚ie dawno nie bawi貫m si z PP, ale jest ono dobrze obrabialne cieplnie do tego ono zosta這 stworzone Wink w przeciwie雟twie do PVC wiec przy odrobinie inwencji powinno ci si uda zrobi co takiego

crave

PostWys豉ny: Pon Lut 26, 2007 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, zobacz, ale z tym obrabianiem cieplnym to w troch inn stron dzia豉 - zanim si rurka na ca貫j grubo軼i rozgrzeje, to ju z wierzchu si leje - w ko鎍u PP-R si raczej nie gnie, a zgrzewa.
Rurki gn w 豉幡i piaskowej, wi璚 ogrzewanie jest niby dosy r闚nomiernie.

Ale i tak wol wkr皻y, s bardziej powtarzalne i nie mam my郵i w rodzaju "cholera, jak si zapali na 豉幡i to raczej nie zd捫 wyrzuci przez okno". A wydaje si, 瞠 nawet przy CATO wkr皻y nie powinny za daleko polecie.

BTW, sko鎍zy造 mi si gotowe ziarna i rura PP-R do test闚, na dodatek mam du穎 mniej wolnego czasu, wi璚 nast瘼ne testy mog si troch odwlec.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum