Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Proch fotob³yskowy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 16, 17, 18  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
_Vincenzo_



Do³±czy³: 03 Lip 2003
Posty: 253
Sk±d: z MatPlanety

PostWys³any: Pon Gru 25, 2006 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to jedyny sluszny FBek to mieszanka KMnO4, S i Al
Bawilem sie z tym sporo i nigdy nic sie nie spierniczylo (mimo to ze KMnO4 jest bardzo niestabilnym utleniaczem)

_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kouli



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 9
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Gru 25, 2006 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo kolego zaraz cie zbesztaj± ¿e takie ³adunki robisz i na kmno4
Ja osobi¶cie opracowa³em sobie tak± zwyk³± petarde na fb która zawsze wychodzi i powiedzym ¿e doszed³em do powtarzalno¶ci Wink
korpus zawsze ten sam z takich papierowych rur 5mm(z obi za darmo)
fb od 10 do 20g, zatyczki gips+zbrojenie (nie rozrywa zatyczek tylko korpus wiêc bez od³amkowe) i za kazdym razem poprostu piêkny wybuch
nic szczególnego ale by³a okazja to sie pochwali³em t± powtarzalno¶ci± Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Pon Gru 25, 2006 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zgadzam siê z poon'em jak dobrze sie zrobi FB to potrafi zaskoczyæ cz³owieka Wink

Znalaz³em filmiki moich starych FB (niestety cyfrówka nagrywane i jakosc nie za dobra Wink ) Wszytkie te by³y robione na przepisach podanych wczeniej.

Flash orange yellow:
http://www.sendspace.com/file/whiqv5

Flash_red1:
http://www.sendspace.com/file/zbn5st

Flash_red2:
http://www.sendspace.com/file/kiv55b

Pozdrawiam kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Pon Gru 25, 2006 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to nie aby filmiki z pp.pl? :> pamiêtam, ¿e art o fb'kach ³adnie "obzdjêciowali¶cie" Very Happy

Twoje(Kaca Very Happy ) fotob³yski maj± widoczny konkretny, taki jak mia³ byæ kolor, który pewnie w realu jest niez³y, ale spalaj± siê one d³ugo Confused

Byæ mo¿e dzisiaj wieczorem pogrzebie troche przy fb'kach kolorowych(zielonych), bo szczerze mówi±c nie kombinowa³em jeszcze w tê strone Smile
Bêde u¿ywa³ proszku Mg 170mesh.
zrobiê dwa sk³ady.
60% Ba(NO3)2
40% Mg

i z donorem chloru

40% Ba(NO3)2
20% KClO4
40% Mg

ten podejrzewam, ¿e mnie zaskoczy szybkim spalaniem. Opisujê to wszystko, dlatego, ¿e mo¿ecie czekaæ na filmiki z prób. Wtedy tylko zarzuce linkami i nie bêde ju¿ musia³ siê rozpisywaæ Smile

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
_Vincenzo_



Do³±czy³: 03 Lip 2003
Posty: 253
Sk±d: z MatPlanety

PostWys³any: Pon Gru 25, 2006 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Kouli"]oo kolego zaraz cie zbesztaj± ¿e takie ³adunki robisz i na kmno4
quote]

Heh a niech sobie besztaja Smile Zbytnio sie nie przejme i dalej podtrzymam swoje zdanie ze z wszystkich FBkow jakie robilem najbardziej przypadl mi do gustu ten na KMnO4

_________________
_Vincenzo_
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z g³ównych powodów, dla których bardzo mi siê podoba FB na nadmanganianie w petardach to jego stosunek mocy do ceny wymiata konkurencje. G³ównym powodem, dla którego mi siê nie podoba w³asno¶ci nadmanganianu, brudzi, pyli przy mieleniu a py³ gryz±cy. Niestabilno¶æ mieszanki moim zdaniem przy ostro¿nym manipulowaniem w odpowiednich warunkach mikroklimatycznych nie oceniam jako bardzo z³±. Ka¿dy FB mo¿e byæ niebezpieczny jak nieumiejêtnie siê z nim obchodzimy. Lepiej przyj±æ tak± zasad±, ¿e ka¿da mieszanina pirotechniczna jest równie niebezpieczna i nale¿y siê jej szacunek jak MWI.
Powrót do góry
Hax



Do³±czy³: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po trzech testach stwierdzam, ¿e nie op³aca robiæ siê kolorowych FB z u¿yciem Al (przynajmniej bright). Podejrzewa³em, ¿e nie bêdzie kolorowo (dos³ownie i w przeno¶ni Wink) ju¿ wcze¶niej no i siê sprawdzi³o. Nie mam niestety filmów bo by³em sam i nie dysponuje odpowiednim sprzêtem.

Najpierw przetestowa³em sk³ad, który zaproponowa³ Mnichu (Sr(NO3)2 / KClO3 / Al : 40/50/10). Wydawa³o mi siê, ¿e jest tam ma³o glinu w stosunku do utleniaczy, no i 6g mieszanki ledwo 'pyknê³o' (spalanie lu¼no usypane bez korpusu). P³omieñ jasny, nie mogê stwierdziæ, ¿eby mia³ czerwone zabarwienie.

Kolejny test wiêkszego sensu nie mia³ skoro przy takiej ilo¶ci Al by³ bia³y p³omieñ, ale zrobi³em mieszankê Sr(NO3)2 / KClO3 / Al : 40 / 20 40 (wiem, wiem powinno byæ wiêcej Sr(NO3)2 wzglêdem Al i mniej tego drugiego). No jak mo¿na siê spodziewaæ p³omieñ by³ du¿y i bia³y.

Próbowa³em jeszcze zrobiæ Sr(NO3)2 / Al : 80 / 20 ale mieszanina by³a wysoce niepalna (dwa razy nie odesz³a od Visco 2mm).

Oczywi¶cie wszystko co to piszê, to brednie laika, które nie mog± stanowiæ podstawy do niczego, wysoce prawdopodobne jest, ¿e co¶ po prostu popsu³em przy robocie, có¿.
Jedyne co wiem, to to, ¿e gwiazdki na moim Sr(NO3)2 pali³y siê na czerwono wiêc to nie jego wina ;].
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do maxlam: heh jak ka¿dy pewnie lubisz smarkaæ na fioletowo po mieleniu kmno4 Laughing ja bede sie upiera³ ¿e dla amatorów najlepszy jest kclo3:al 7:3
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kouli



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 9
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

''¿e nie op³aca robiæ siê kolorowych FB z u¿yciem Al (przynajmniej bright). Podejrzewa³em, ¿e nie bêdzie kolorowo (dos³ownie i w przeno¶ni Wink) ju¿ wcze¶niej no i siê sprawdzi³o''
Hax pamiêtaj ¿e Al wybiela kolor.. gdyby¶ u¿y³ mg i doda³ pcv to pewnie by³o by lepiej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Tak poon to s± moje filmiki by³y na PP, wrzuci³em je kiedys na PP, jak i na to forum ale poprzednie linki juz nie dzia³aja. Jak sie popracuje nad nimi to maja ³adne spalanie Wink
P.S
Ten sk³ad powinien byæ lepszy w osiagach spalania i koloru Wink Jak zrobisz to postaraj sie wrzucic fote albo filmik:D
60% Ba(NO3)2
40% Mg

Achtung Nie zawsze trzeba mielic KMnO4 ja tak szczerze mówi±c to 2 razy tylko zmieli³em a tak to zawsze dawa³em taki w granulkach Very Happy I bardzo ³adne FB wychodzi³y nieraz to na wolnym powietrzu luzno usypana ³yzeczka FB na KMnO4 potrafi³a zrobic huk Wink

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kclo4/mg najdrobniejszy od Menego 6/4 to ju¿ kopa ma... ró¿nica jest naprawdê spora ni¿ w Kclo4/Al bright... nawet 5% Mg czyli 60/35/5 daje ró¿nicê... d¼wiêk w ilo¶æ 0,5g ju¿ o niebo inny ni¿ bez Mg... z 5 czy 10g nie próbowa³em bo szkoda mi tak dobrego Mg, jak znajdê czas (a teraz zawalony jestem...) to nakrêcê te fbki...
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to prawda. Fb'ki na KMnO4 s± mocne i a jego cena jest podobna do ceny KClO3. Ale ja nie wiedzieæ czemu czujê przesadny respekt przy manipulowaniu bezpieczniejszymi i mocnymi fb'kami, np. MPF-42, u mnie w grê nie wchodzi KMnO4. Co do wcze¶niej zapowiadanych prób. Zrobi³em te dwa sk³ady, próbki po 5g. I teraz mam problem. Mam aktualnie tylko ten rodzaj Mg, a on jest za drobny(170mesh), przez co bardzo reaktywny i fotob³yski na nim siê spalaj± zbyt szybko ¿eby uzyskaæ jakikolwiek widoczny kolor Sad
Obiecane filmy:

Ba(NO3)2 KClO4 Mg 5g:
http://poon.ovh.org/2.avi

Ba(NO3)2 Mg 5g:
http://poon.ovh.org/1.avi

Mam pytanie. Jakiego u¿ywanie Mg do fotob³ysków kolorowych?

_________________
Koniec z piro..


Ostatnio zmieniony przez Teo dnia Sro Gru 27, 2006 10:07 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
grzegorz.pl
Go¶æ





PostWys³any: Czw Gru 28, 2006 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebrnalem przez caly temat, zajela mi to troszke czasu. Musialem przerywac czytanie aby modz sprawdzac niektore z pozycji w dzialaniu.

tak wiec wcagnalem wnioski ze kmno4/s/al daje naprawde fajny glosny huk a kclo3/al tez calkiem niczego sobie lecz jest slabszy efekt dzwiekowy a fajniejszy blysk. Jezeli chce zrobic petarde blyskowa to stosuje ta mieszanke w proporcjach 7:3 lub 6:4.
W temacie tez duzo czytalem na temat bezpieczenstwa przy kmno4 i widzialem duoz wypowiedzi sugerujacych ze samozaplon mieszanek z tym odczynikiem nie jest az tak grozny, lecz ja stwierdzilem ze wole cos pewniejszeego tak wiec zaczalem kombinowac mieszanke na kclo3 w proporcjach
kclo3/al/s wagowo 5g/3,5g/2,5g zdaje sobie sprawe ze odkrywca wielkim nie zostane w tym momencie ale teraz mam nadzieje ze przy tej mieszance nie nastapi samozaplon a naprawde daje niezly efekt dzwiekowy. Niemozna zapominac o bezpieczenstwie i pamietac ze mieszanka jest czula na bodzce mechaniczne.
Stosuje korpusy do petard PCV (rury) o srednicy wew 25mm lub tekturowe o sr.wew. 28mm, zatyczki to szpachlowka uniwersalna. przed wykonaniem zatyczek zbroje korpus umieszczajac w nim 2 zapalki przechodzace przez korpus ok 2 mm ponizej krawedzi (twoza symbol krzyza) gwarantuje to ze zatyczki nie zostana wypcheniete z rury PCV (co jest bardzo mozlie bez odpowiedniego zabezpieczenia).

czy moze ktos mi powiedziec jakie niebezpieczenstwa sa przy mieszance kclo3/al/s ? czy moze nastapic samozaplon ? czy mozna ja przechowywac (gotowe wyroby) i jak dlugo ?
ja trzymalem ok 15g w pojemniku po nivea ok tydzien, bylo ok
Powrót do góry
polu



Do³±czy³: 10 Sty 2006
Posty: 19

PostWys³any: Wto Sty 02, 2007 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kclo3/al/s jest wrazliwa tylko na bodzce mechaniczne czyli od przechowywania ani tym bardziej od zawilgocenia nie odpali. Ale jak walniesz tluczkiem w mozdzierzu to moze odpalic szczegolnie ze zawiera siarke
Co do rurek pcv ... wcale nie trzeba ich zbroic mozesz zamiasat zbrojenia po nalaniu gipsu czy tam czego uzywasz zrobic stozek z koncowki rury a jak to juz zajrzyj chyba do dzialu rakietowego, zreszta nie pamietam gdzie to bylo dokladnie opisane ale na pewno w wielu miejscach.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Dawidq



Do³±czy³: 13 Mar 2005
Posty: 13
Sk±d: Konstantynopol

PostWys³any: Sro Sty 10, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja daje moj± star± próbe KMnO4 i Al Dark Pyro german blackhead 7g:3g Nadmanganian w kryszta³kach by³ ok 1mm , odpalane zimnym ogniem i z 60m kamerowane - lu¼no odpalane w zakrêtce od poochu Very Happy 10g : filmik
http://www.youtube.com/watch?v=EPsIMEO2lyc Wiem ¿e jest to super po³±czenie ... nioestabilne to i wogóle ale odpali³em odrazu po zmieszaniu .

_________________
Petardy,lonty itd to zajrzyjcie tutaj do sklepu internetowego http://www.bum.bytom.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ander



Do³±czy³: 14 Maj 2002
Posty: 178

PostWys³any: Sro Sty 10, 2007 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Dark Pyro german blackhead 7g:3g Nadmanganian w kryszta³kach by³ ok 1mm ??? Laughing po co ci dark pyro jak nadmanganianu nie mieli³e¶??? szkoda kasy- naprawdê
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Dawidq



Do³±czy³: 13 Mar 2005
Posty: 13
Sk±d: Konstantynopol

PostWys³any: Sro Sty 10, 2007 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem , ale niechcia³o mi sie mieliæ tak dok³adnie no mo¿e by³ to takie bardziej drobne od saletry potasowej ze sklepu spo¿ywczego... jakie¶ 2 razy Laughing Przyznaj ¿e nawet szybkie - s³ychaæ nawet huczek Cool
_________________
Petardy,lonty itd to zajrzyjcie tutaj do sklepu internetowego http://www.bum.bytom.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Czw Sty 11, 2007 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, co do fotob³ysków na KMnO4 ich najwiêksz± wad± jest nietrwa³o¶æ (KMnO4 rozpada siê z czasem) i czu³o¶æ na wilgoæ. W³a¶ciwie odradzam te mieszanki. Zdecydowanie lepszy jest chloran + Al + S. U¿ywam w proporcji 50/25/25. Dzia³a bardzo ok. Chocia¿ my¶lê ¿e mniejszy dodatek siarki by³by lepszy, nie chcia³o mi siê sprawdzaæ.
Je¶li chodzi o czu³o¶æ. Ta mieszanka na chloranie te¿ jest czu³a na wilgoæ, ale w inny sposób (ulega rozpadowi od wilgoci i traci moc), co do samozap³onu od wilgoci nie grozi jej raczej ale nigdy nic nie wiadomo. Niech siareczka zawiera kapkê kwasu siarkowego (H2SO4 + KClO3 + S i wiadomo... hehe) Absolutnie ¿adna z tych mieszanek nie powinna mieæ kontaktu z wilgoci± i tyle. Do mieszanki na chloranie mo¿na dodaæ 0,5% kwasu bornego (czy jako¶ tak) co neutralizuje nieco kwasy w siarce.
Pozdrawiam.

p.s. jak sie nie rozdrabnia utleniacza nie ma sensu dawaæ drobnego paliwa bo to nic nie da.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tetrazen



Do³±czy³: 29 Lis 2004
Posty: 38
Sk±d: z nitrozwi±zku

PostWys³any: Pi± Sty 12, 2007 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisa³:
Do mieszanki na chloranie mo¿na dodaæ 0,5% kwasu bornego (czy jako¶ tak) co neutralizuje nieco kwasy w siarce.

... raczej kredy kwas, kwasu nie zneutralizuje
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bono13



Do³±czy³: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWys³any: Pi± Sty 12, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwas borny tutaj nie neutralizuje tylko zapobiega rozk³adowi pod wp³ywem wilgoci, a jesli sie myle to mnie poprawcie
Pozdro Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 16, 17, 18  Nastêpny
Strona 6 z 18

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP