Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nozzle mix?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 1:52 pm    Temat postu: nozzle mix? Odpowiedz z cytatem

na wielu stronach o sr spotykamy sie z tzw. nozzle mix, wie ktoś co to konkretnie jest? z czego takie coś najlepiej zrobić. nie chodzi mi o jakieś mokre masy typu cx5 itd tylko o masę ubijaną na sucho bezpośrednio w korpusie.
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby nie cena to idealem byly by glasjonomery ceramiczne chemoutwardzalne. Proszek "Evicrol" formujesz i pryskasz sprayem tejze firmy, utwardza sie ponoc szybko i jest parametrami podobny do ceramiki-fajansu. Stosowane w stomatologii.
Wytrzymalosc na sciskanie to 1000Mp! rozciaganie podobna do szkla i o wiele mniejsze.
Ciala stale o rozbierznych parametrach wytrzymalosciowych sa kryche.Ta "kruchosc" to stosunek wytrzymalosci na sciaskanie/rozciaganie razy modool jounga E.
Dla skorup wazne jest jeszcze J - moment bezwladnosci po wiekszej osi bezwladnosci, sztywnosc wyraza sie iloczynem EI.Potrzeba tego w przypadku konstrukcji skorupowych, np. kiedy chcemy redukowac mase dyszy.
Odrazu widac ze dysza skorupowa zawiera srodek momentow bezwladnosci poza swym przekrojem geometrycznym wiec praca jest "czysta" - scisskanie, ale tylko w jej przewezeniu, na koncach przekroju os obojetna wupada po droogiej stronie obszaru przekroju. W zwiazku z tym kruchych materialoow nie polecam, chyba ze jakas lekka konstrukcja wsporcza.
Nazwijmy to "wyściółką".
Zrobilem 3 tyg temu taki patent, ze na uformowanej wstepnie dyszy ze zwyklej szpachli samochodowej wypelniajacej nanioslem ten specyfik ktory formowalem szablonem, po czym chcialem ustalic parametry przewezenia i zonk! Musialem uzyc w rezultacie fresu diamentowego.
NIe jest to jednak jakas super wada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisalem "ponoc" poniewaz w instrukcji tak jest. MI to sie utwardzala przez godzine i nie wiem czy to jest szybko. To moja subiektywna ocena...dosc wolno.Ale moze technologie spapralem, robilem pierwszy raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozpisałeś się ale odpowiedzi na moje pytanie nie doczytałem się
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toz pisze wlasnie.O "nozzle mix " wedloog tego co podalem rozmawialem na czacie z niejakim ~Joachim w tym miejscu http://www.polchat.pl/chat/?_room=plotki

to jest w sumie sypkie az do czasu spryskania calosci plynem.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
npiro



Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 46

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Achtung napisał:
rozpisałeś się ale odpowiedzi na moje pytanie nie doczytałem się


A może to ?
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=230&postdays=0&postorder=asc&start=140
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP