Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pon Gru 11, 2006 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak... w moim przypadku by³o tak samo... wydaje siê ¿e bêdzie kruche no ale po zaschniêciu tych x warstw korpus pokrywa taka "pierzynka" (nie mialem inaczej jak nazwac Razz) która jest miêkka, a skoro okrywa ca³y korpus ciêzko jest mu siê rozpa¶æ z dobr± fragmentacj±...
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
macabra



Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 31
Sk±d: Pu³tusk

PostWys³any: Pi± Gru 22, 2006 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie uda³o mi siê zgraæ materia³ wakacyjny na komputer, no i my¶lê, ¿e mam siê czym pochwaliæ. Co prawda sfilmowane jest to marnie ale po obróbce co¶ tam widaæ. Moje wakacyjne testy mia³y na celu osi±gniêcie kulistego rozrzutu w szelkach kulistych 3 calowych, dodatkowo opanowa³em sztukê robienia szelek cylindrycznych 2 calowych. Na gwiazdkach siê nie skupia³em –efekty dopracujê kiedy indziej…Korpusy do szelek robi³em wed³ug tego co pisa³ Artpi w temacie: „szelka kulista –projekt obudowy” tekturê klei³em „rakolem d25” poleconym przez Wiktorsa i ca³o¶æ prasowa³em w prymitywnym urz±dzeniu które widaæ na fotce Razz :


a oto gotowe korpusy


opó¼niacz to VISCO zabezpieczony sznurkiem dodatkowo obwiniêty stopin± prochow± wyci±gniêt± z komercyjnego Quick Fuse’a (tego akurat nie widaæ na poni¿szych fotkach):



Materia³ rozrywaj±cy to H3 posypany fotob³yskiem:



A tu jeszcze foty gwiazdek i korpusu do szelki 2’’ cylindrycznej:




No i najwa¿niejsze czyli film  :
http://download.yousendit.com/78F237CD609A6A61


http://rapidshare.com/files/8512684/szelki_by_macabra.avi.html


http://video.google.pl/videoplay?docid=-8735383463666231993&hl=pl
Wnioski:
1. najwa¿niejsze do osi±gniêcia dobrego rozrzutu jest oprócz dobrego korpusu i bursta-> obklejenie – nie bêdê siê jednak rozpisywa³ na ten temat bo ka¿dy powinien do tego doj¶æ sam metod± prób i b³êdów
2. efekt „TT" ¼le wygl±da w po³±czeniu z innymi gwiazdkami” (kometkê któr± widaæ w pierwszej szelce „tt” na moim filmie da³em do tej szelki przypadkiem – mia³a byæ w efekcie „silver wave” ale po prostu po sklejeniu pó³kul zapomnia³em co jest w ¶rodku Razz


i kolejny film : http://video.google.pl/videoplay?docid=5850667969246829642&hl=pl


Ostatnio zmieniony przez macabra dnia Pi± Gru 29, 2006 9:12 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
koman



Do³±czy³: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.

dzisiaj polecia³a nastêpna szelka Wink .
kulista 2".

gwiazdy: silver wave
waga: 38g
brust: H3
lift: 13g granulatu p.cz.
tak wygl±da³a:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3dd6db9ca2419b07.html

wnioski:
zesz³em do 13g granulatu p.cz ( jest robiony bez kulowca). 2 opu¼niacze s± przydatne, bo s±dz±c po ilo¶ci iskier z opu¼niacza to odpali³ tylko 1.
i najwa¿niejsze. zerowa zapalno¶æ Crying or Very sad Laughing . silver wave na NClaku poprostu sie nie zapali³y.
wysoko¶æ dobra.

edit:
Macabra, chyba chodzi Ci o pirmer? Wink

edit2:
Nostra, teraz ju¿ wiem. ale mysla³em ¿e gwiazdy na chloranie bêd± ³atwiej zapalne...

nie pisze nowych postów a edytuje bo to nie temat o gwiazdach..

_________________
obecnie koniec z piro


Ostatnio zmieniony przez koman dnia Sro Gru 27, 2006 6:55 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
macabra



Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 31
Sk±d: Pu³tusk

PostWys³any: Pon Gru 25, 2006 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znam ten problem, ale opanowa³em sztukê dobrego primerowania gwiazdek na NClaku, oczywi¶cie chodzi mi o efekt "silver wave", o ile pamiêtam uzywa³em p.cz z dodatkiem PAMu i dextryny Rolling Eyes Jak znajde dok³adne proporcje tego primera to rzuce na forum Wink

Ostatnio zmieniony przez macabra dnia Czw Gru 28, 2006 2:11 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koman... wszystko ok ale chcesz powiedzieæ ¿e nie da³e¶ primera do silverów? Shocked i jeszcze siê dziwisz Razz do prawie ka¿dego rodzaju potrzebny albo przydatny jest primer.
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bono13



Do³±czy³: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje spostrze¿enie to to , ¿e nawet je¶li gwiazdy maj± du¿o utleniacza i s± ³atwo zapalne to w szelkach bez primera siê nie obejdzie, czym szybszy burst i lepsza fragmentacja korpusu tym gorzej z zapalno¶ci± gwiazdek. dobry primer to podstawa.
Pozdro Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, jak kto¶ bardzo dok³adny to i do np. chryzantem czy TT daje primer... moim zdaniem tego typu gwiazdy, np wêglowe czy z chloranem(mieszanki zawieraj±ce kclo3/c itp) nie wymagaj± primera... a zapalno¶æ i tak powinna byæ ponad 3/4 dla pcz czy h3... fb pomijam bo po³owa to siê rozbije a druga nie zapali Wink
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bono13



Do³±czy³: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tu sie nie zgodze w pelni Wink
uwa¿asz ze gwiazdy na kclo3 nie wymagaja primera, ostatnio w szelce 3" mialem 2rodzaje gwiazd : TT i niebieskie od irkacka (zawieraja 60% kclo3 i sa bardzo latwo zapalne) oba rodzaje bez primera , efekt byl taki ze odpalily tylko TT ani jednej niebieskiej gwiazdy nie bylo sladu (mozliwe ze je rozkruszylo) burstem byla herbatka z Pcz z malutka torebka FB (ok 0,5g)
druga próba : mialem 2 wyrzutnie gwiazdek : jedna z primerowanymi gwaizdami czerwonymi , druga wlasnie z owymi niebieskimi . Efekt : w pierwszej piekne czerwone niebo, druga : tylko jedna gwiazka (a mo¿e raca Laughing ) niebieska Wink
dlatego ja obstawiam przy swoim , aby wiekszo¶æ wiazd primerowac. nie jest tro wcale mêcz±ce je¶li np gwiazdy toczymy , wtedy , kiedy juz mamy gwiazdy odpowiedniej wielkosci to wrzucamy je do miski , spryskujemy woda , posypujemy primerem (w moim wypadku Pcz z Mg) i wszystko Wink
Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w³a¶nie ten nawias w moim po¶cie... mieszanki zawieraj±ce np. kclo3/c... spotka³em siê teraz z mieszank± zielon±, kclo3/ba(no3)2/c lub jeszcze mg dochodzi i kno3... one s± same w sobie primerem Smile mo¿e ¼le siê wyrazi³em, bo przecie¿ i wspomniane silver wave s± z kclo3... ale ju¿ powinno byæ jasne Wink

osobi¶cie nigdy do TT, chryzantem, zielonych, nie stosowa³em primera... do reszty stosujê... a co do primerowania... toczone ³atwo siê primeruje, ale w pumped ze strzykawki to mnie nieraz szlak trafia... ciêzko mi zachowaæ oryginaly kszta³t walca...

hmm to raczej temat o szelkach Very Happy bardzo ciekawa rozmowa ale mo¿e by j± powolo konczyæ Wink

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Gru 27, 2006 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bono13, masz * wiêcej, dobry wniosek z tym¿e czym mocniejsza fragmentacja i ³ad. rozrywaj±cy, tym gorzej z zapalno¶ci±.
I dobrze mówisz co do gwiazd z chloranem i primerem..
Czerwona Lancastera, jak i Zó³ta nie dawa³y mi w 2" wiêkszej zapalno¶ci ni¿ 5 czy 6.. dlatego musze primerowaæ.
Wszystko zale¿y od reszty, a komercja prawie wszêdzie daje primer.
Choæ TTetki, Gwiazdy oparte na Pcz, mo¿na sobie jednak naprawdê podarowaæ..
troszkê nale¿y wyczy¶ciæ i poskracaæ nasze posty.. ten mój mo¿na wyrzuciæ.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
macabra



Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 31
Sk±d: Pu³tusk

PostWys³any: Czw Gru 28, 2006 1:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochu mnie to drazni ¿e za powtórzenie oczywistych wniosków - czesto wa³kowanych na forum co do primerowania i co do tego ze szybszy i mocniejszy burst = mniejsza zapalno¶æ mozna tak ³atwo dostaæ gwiazdkê Rolling Eyes Prawda jest taka ze kto dzia³a a nie tylko przekomarza siê ten dobrze wie kiedy stosowac primer a kiedy mo¿na to olaæ. Ostatnio na forum ma³o filmów z udanymi szelkami, przybywa za to teoretyków... chociaz z drugiej strony da siê zauwa¿yæ ze kolega bono 13 co¶ tam praktycznie testuje,wiêc mam nadziejê ¿e pochwali siê czym¶ w najblizszej przysz³o¶ci...
P.S. Piromanie2 jak znajdziesz chwilê to prosi³bym Ciê o skomentowanie moich szelek z poprzedniej strony, bo jako ze siê bardzo dobrze znasz to Twoja krytyka bêdzie mi pomocna.
Pozdrawiam i przepraszam ze marudze ale trochê pijany jestem...

post do kasacji!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
koman



Do³±czy³: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWys³any: Czw Gru 28, 2006 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak do czyszczenia i tak...
Nostra.
ja pumped primeruje odrazu po odciêciu. poprostu wrzucam gwiazdki do p.cz lub H3.

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bono13



Do³±czy³: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWys³any: Czw Gru 28, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
tutaj jest filmik z tej szelki o ktorej pisalem. mia³a gwiazdy TT i niebieskie (³atwozapalne , z du¿a ilo¶ci± utleniacza) . Konstrukcja szelki by³a taka , ¿e górna po³owa mia³a gwiazdy niebieskie a dolna TT.burst to Pcz z torebk± FB (0,5 g) niestety ale dalem zbyt ma³o lifta .
http://bono13.ovh.org/22.XII.06%20Szelka%20TT%20&%20BlueX.MOV
przy tej szelce osi±gn±³em zadowalaj±c± fragmentacje, mogê puzniej wrzuciæ zdjêcie pozosta³o¶ci po korpusie.
Pozdro Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Gru 28, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêkuej za zaufanie co do mojej wiedzy Macabra.
Jeszcze raz obejrza³em Twój i teraz pauzuj±c jade z opini±..

Szkoda jak sam wiesz, ¿e film nie jest lepszej jako¶ci, ma³y ekranik, szelki czasami zajmuj± ca³y ekran, a to te¿ sprawia ¿e nie ma wielkiego porównania (ró¿ne zbli¿enia) .. w ogóle co tutaj bêde gada³ - z szelkami to jest cholernie cie¿ko na filmach. Nawet na moich dobrej jako¶ci, widzieæ to na ¿ywo to co innego, wtedy siê naprawdê czuje wielko¶æ.

3" kula, TT ok.
inne kule które dalej lec± te¿ dobre.. WIDAÆ ¿e kuleczki s± ju¿ prawie Twoje, choæ jest jeszcze charakterystyczny efekt tzw. parasolki (sam to tak nazwa³em) - gwiazdki szybko lec± po ³uku. Poprawiæ moc, mo¿e troszkê fb do ¶rodka lub poprawienie korpusu, czy okleiny - mo¿na poprawiæ to na wiele sposobów.
Chyba ¿e takie Ci pasuj±..
Z mixem gwiazd ju¿ gorsza sprawa.. ale wiem, ¿e z kolorowymi jest trudniej:) Trzeba siê bawiæ z primerem.. czasami gwiazdki z pozoru ³atwo zapalne nie id± w szelce - o czym ju¿ by³a mowa wy¿ej.

Wszêdzie, gdzie gwiazdy typu >streamer< to wychodzi ³adny efekt, rozprysk (ewentualnie usuniêcie efektu parasolki) i zapalno¶æ ok.
£adnie wychodz± Ci Silver Wavy:)

W testach nieudanych wyra¼nie widaæ otwarcia zatyczek, czy pó³kul czy te¿ inaczej - jednostronne rozerwanie, jakie¶ s³abe elementy pu¶ci³y. Czasem z³e naciêcie przy zamykaniu cylindra i wszystko mo¿e siê zepsuæ.

Za bardzo wiêcej powiedzieæ nie mogê, sam film to nie wszystko. Prawda taka, ¿e i tak jeste¶ ju¿ do¶æ blisko i my¶lê, ¿e sam o tym dobrze wiesz. Kule to nie taka trudna sprawa jak siê ma dobry sprzêt i poczyta siê najpierw troszkê na forum co i jak:) popyta fachowca - Artpiego Cool i pokombinuje troszkê.
Ogólem szelki ³adne:)
----------------------------------

Bono13 szelka TT tam posz³a zatyczka/ otwarcie pó³kuli (nie moge znale¼æ info jaka to szelka, can czy sph.) i tak jak pisa³e¶,
My¶lê ¿e bêdzie kombinowa³ z sensem i ta gwiazdka jest ju¿ trochê na przysz³o¶æ Wink

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
bono13



Do³±czy³: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWys³any: Czw Gru 28, 2006 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej szelce nie by³o otwarcia pó³kul .
dla jasno¶ci dodam ¿e by³a to szelka kulista.

To s± pozosta³o¶ci , dowód na to , ¿e fragmentacja by³a dobra tylko zapalno¶æ gwiazd niebieskich fatalna.
hehehe smiesznie to wygl±da³o jak po ciemku zapieprzalem po polu z ma³± diodow± lampka, taka w zapaliczce i szuka³em pozosta³o¶ci Laughing ma dodatek dioda ¶wieci³a na niebiesko wiec wiele nie widzialem Very Happy
Pozdro Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
macabra



Do³±czy³: 16 Sty 2005
Posty: 31
Sk±d: Pu³tusk

PostWys³any: Pi± Gru 29, 2006 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêkujê Piromanie2 za komentarz. Masz racjê - jeszcze do koñca nie wyeliminowa³em efektu parasolki ale uwierz mi - idealne szelki z perfekcyjnym kulistym rozrzutem ju¿ mi wychodz± – po prostu to kwestia obklejenia bo inne czynniki o których pisa³e¶ czyli moc bursta itp. s± wed³ug mnie prawid³owe. Wniosek jaki mogê wyci±gn±æ to to ¿e forma na korpusy kuliste 3 calowe jak± stosowa³em by³a zbyt du¿a dlatego te¿ musia³em czasem oszczêdzaæ z obklejeniem coby siê szelka do mo¼dzierza zmie¶ci³a, wiêc rozrzut by³ jaki by³ ale i tak 50% to ju¿ idealne kule na niebie. Cieszê siê ,¿e podoba³y Ci siê moje Silver wave’y , których okie³znanie przysporzy³o mi trochê k³opotu - musia³em siê trochu nakombinowaæ z primerem (p.cz + PAM okaza³ siê skuteczny), a co do szelek w których by³ tzw. „mix” to testowa³em w nich w³a¶nie(co uda³o Ci siê zauwa¿yæ  ) zapalno¶æ ro¿nych gwiazdek kolorowych niestety z mizernym efektem. W planach mam kupienie porz±dnej formy do korpusów szelek 3 calowych (o odpowiednich wymiarach) ¿eby zakoñczyæ w koñcu ten temat i osi±gn±æ pe³n± powtarzalno¶æ – ale to dopiero za jaki¶ czas.. Wczoraj pu¶ci³em 2 szelki które zrobi³em w wolnej chwili aby pozbyæ siê reszty gwiazdek z wakacji. Pierwsza z efektem red to blue ( zapalno¶æ marna i to co odpali³o te¿ ma³o imponuj±ce) ale dziêki tej szelce przypomnia³em sobie pewn± zaletê mieszaniny „blue” autorstwa Irkacek’a – otó¿ po spaleniu takiej gwiazdki zostaje bardzo mocna skorupa która mo¿e tworzyæ swoisty korpus dla gwiazdki która sama ,,fruwa”  Dajmy na to ¿e jak±¶ gwiazdkê (dobrze zapaln± bo „efekt blue” jest ma³o energetyczny i w niskiej temperaturze siê spala) obtaczamy w³a¶nie w mieszance blue i z której¶ strony wiercimy otwór(dyszê) do rdzenia i uzyskujemy „gwiazdkê z napêdem” (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi) Testowa³em to w wakacje ale jeszcze testów nie skoñczy³em bo jako rdzeñ dawa³em „Silver wave” a one s± cholernie trudno zapalne i tylko w jednej gwiazdce na 10 osi±gn±³em zamierzony efekt ,,fruwania”. Na filmie jest jeszcze szelka „white strobe” – rozrzut dobry – trochê zaburzony przez mocny wiatr – tyle ze jak zwykle ¼le sfilmowa³em – ustawi³em ostro¶æ manualnie(¼le Razz ) i nie trafi³em w kadr - bo szelka wystrzeli³a bardzo wysoko. Piromanie2 – czym Ty to robisz i jak??, ¿e Twoje filmy s± tak dobrej jako¶ci i zawsze dobrze sfilmowane…. Smile
Oto film:

http://video.google.pl/videoplay?docid=5850667969246829642&hl=pl

p.s post do kasacji bo film da³em te¿ do mojego g³ównego posta w tym temacie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Gru 30, 2006 12:32 pm    Temat postu: Szelki Macabry:) Odpowiedz z cytatem

Sam tutaj posprz±tam dzisiaj.. nie usuwajcie wy¿ej psota Macabry..
Lubie czytaæ takie posty, lecz s± one niestety rzadko¶ci±..
A co do filmowania , znajomy który ju¿ troszkê latek ma:) w porównaniu do mnie, pasjonuje siê filmowaniem, dodatkow± jego prac± jest krêcenie wesel i tego typu rzeczy:)
Po znajomo¶ci CZASAMI jadê do niego i mam krêcone przez fachowca a co bardzo wa¿ne na zajebistej kamerze Shocked na któr± chyba nikt znas nie mo¿e sobie pozwoliæ, mo¿e inaczej - napewno by¶my sobie nie pozwolili wydaæ ok 12tys na sam± kamerkê do krêcenia fajerów..
WIELKA SZKODA, bo moich oczywi¶cie komercyjnych szelek nie bêde móg³ nakrêciæ, a troszkê tego kupi³em na sylwestra.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sob Gru 30, 2006 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tak.... najpierw:
1. szeleczki 1" kuliste
- burst: Kclo4/Al/Mg
- gwiazdki: crackling komercyjny
- lift: pcz graulat 5g
- masa oko³o 15g
- odpalane quickmatchem

Wiem, ¿e zadu¿o lifta, no ale... mocny burst.... bêdzie ekstra rozrzut, mo¿e byc wysoko :}




2. szelki 1,2" cylindryczne
- burst: h3 granulat
- gwiazdki: jak na zdjêciu widaæ, GT to Green TT, Ch to chryzantema, SW - Silver wave
- lift: 5g pcz granulat
- masa: oko³o 30g
- odpalane visco z boku, poniewa¿ s± idealnie dopasowane do mo¼dzierza...

Pude³eczka po kliszy Very Happy, wiem ¿e pewnie zatyczkê wywali no ale có¿...





3. Szelki 2" cylindryczne
- burst: h3
- gwiazdki: jak na zdjêciu... te same co wy¿ej, 3 rodzaje
- lift: 10g pcz
- masa: 130-150g
- odpalanie quick

Wiêc tak... za ma³o lifta da³em, ale za pó¼no siê obejrza³em... 10g ¶redniego pcz na 150g to stanowczo za ma³o.. na tyle to sobie Profi moge pozwalaæ pewnie... najwy¿ej bêdzie nisko albo na ziemi :/



Jak komentarze czy pytania to piszcie, piszcie

P.S. foty oczywi¶cia namalowane w Paincie Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Nie Gru 31, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec ja tez pokaze swoj arsenal sylwestrowy. Miala byc tajemnica zeby sie wladzom nie narazac ale co tam.
Widok na 25 szelek 1" hukowo-iskrowych.

Wsad:
Na sciance szelki 5 warstw foli Al nie klejona tylko wsadzona a burst to Fb na KClO3 i Al 7:3.
[url]
http://img141.imageshack.us/my.php?image=pict1793om3.jpg[/url]

Widok na oprimerowany opozniacz ktorym jest Visco 2mm. Primer to p.cz.


Pozdrawiam
DNF
PS Dzis moze nagram filmik z odpalenia takiej szeleczki.

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Nie Gru 31, 2006 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
W tym roku przygotowa³em baterie szelek podobnych do tych DNF'a.

Jako lift p.cz (p³aska ³y¿eczka)
Jako burst da³em w wiêkszo¶ci H3.
Kolorki gwiazdek jakie wykorzysta³em w szelkach:
- Silver Wave
- ¯ó³te
- Zielone
- Czerwone
- Mieszanki w/w kolorów
- Wêglowe (TT, chryzantemy 6)
- Huk (FB + Fe) 'tu jest fbek

Sama szelka wygl±da tak:


A oto gotowe wyrzutnie:


_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 14 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP