Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Proch fotob³yskowy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Marcin



Do³±czy³: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWys³any: Czw Gru 14, 2006 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poon napisa³:
Je¿eli chodzi o mieszanki petardowe to czêsto BT wylicza siê nawet do 6:4


Wiesz - ja to sprawdza³em w praktyce i du¿o lepsze efekty s± przy sk³adze takim jak poda³em. Spróbuj a sam sie przekonasz.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
zagubiony



Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 28
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Czw Gru 14, 2006 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strzela³em z poonem jego i moimy petardami efekt akustyczny jest calkiem inny przy 6/4 niz 8/2 dopalajacy sie pyl pozwala us³yszec silny basowy i dlugi huk przy SSA np huk jest krótki i ca³kiem inny nie da sie tego opisac..
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WieseK



Do³±czy³: 12 Gru 2005
Posty: 10
Sk±d: PrUsZkoooooof

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie....


probowal ktos moze zrobic czzerwony blysk? bo jakby zrobic mieszanine na gwiazdki (czerwone) tylko nie dodawac dekstryny to moze daloby rade.... bo dekstryna spowalnia mieszanke ale nie wiem na jak bardzo....

chcialem zrobic test ale nie mam SrNO3 bo Mene2 sie obija Confused i nie przysyla mi paczki Confused

_________________
Moi znajomi mowia ze widza obled w moich oczach...Klamia?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WieseK napisa³:
mam pytanie....


probowal ktos moze zrobic czzerwony blysk? bo jakby zrobic mieszanine na gwiazdki (czerwone) tylko nie dodawac dekstryny to moze daloby rade.... bo dekstryna spowalnia mieszanke ale nie wiem na jak bardzo....

chcialem zrobic test ale nie mam SrNO3 bo Mene2 sie obija Confused i nie przysyla mi paczki Confused


Witam.

Jak na moje oko pewnie wysz³a by ci bez dekstryny predzej flara czerwona ni¿ Flash.
Chociasz nie jestem pewnien w 100%Very Happy

Pozdrawiam
MnichU

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zagubiony



Do³±czy³: 04 Mar 2006
Posty: 28
Sk±d: Szczecin

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm nigdy nie robi³em...
Trzeba zacz±æ mam azotan strontu wiec zrobie ale zeby by³o widaæ b³ysk poczekam a¿ zrobi sie ciemno
co powiecie na sk³ad:
40%KClO3
30%Sr(NO3)2
30%Al bright 250mesh
Jeszcze nie robilem nic na bazie Sr(NO3)2 przyda³oby sie PCV do podkre¶lenia korolu niestety nie mam.
boje siê, ¿e glin zag³uszy kolor wiec zrobie jeszcze jedna próbke z Mg zamiast Al i wszystko bêdzie jasne Smile

_________________


Ostatnio zmieniony przez zagubiony dnia Wto Gru 19, 2006 5:00 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MnichU



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 82
Sk±d: Z klasztoru

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zagubiony napisa³:
hmm nigdy nie robi³em...
Trzeba zacz±æ mam azotan strontu wiec zrobie ale zeby by³o widaæ b³ysk poczekam a¿ zrobi sie ciemno
co powiecie na sk³ad:
40%KClO3
30%Sr(NO3)2
30%Al bright 250mesh
Jeszcze nie robilem nic na bazie SrNO3 przyda³oby sie PCV do podkre¶lenia korolu niestety nie mam.
boje siê, ¿e glin zag³uszy kolor wiec zrobie jeszcze jedna próbke z Mg zamiast Al i wszystko bêdzie jasne Smile


Witam.

Ja bym proponowa³ mo¿e troche inne proporcje jak ju¿
50% KClO3
40% Sr(NO3)2
10% Al lub Mg

jak dasz 30% to bedzie za jasne mo¿e wyj¶æ taki bardzo jasny czerwony je¶li wogóle bedzie czerwony. Ale warto popróbowaæ.

P.S. Kiedy¶ na PP chyba pisa³o o flashu na SrNO3

Pozdrawiam
MnichU

_________________


Ostatnio zmieniony przez MnichU dnia Sro Gru 20, 2006 12:38 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cala gama fotoblyskow: PFP

Miedzy innymi
Degn, Lippy, Palder
Redflash

Sr(NO3)2 - 50
Mg pyl - 50

Pozdro!

P.S. Co to do licha jest SrNO3 ?

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kaco1



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 130
Sk±d: Miasta

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zgadzam sie z IrkaceK poszukajcie na tej stronie co poda³ Very Happy

FB Czerwony:
Sr(NO3)2 - 50
Mg proszek - 50

FB Zielony:
Azotan Baru - 50
Mg proszek - 50

FB Pomarañczowo-¿ó³ty:
Azotan Sodu - 50
Mg proszek - 50

Ja te FB stosowa³em do szelek kilka prób, i ³adnie niektóre wychodzi³y Very Happy

Pozdrawiam Kaco1

_________________
... ?!


Ostatnio zmieniony przez kaco1 dnia Sro Gru 20, 2006 8:10 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
bono13



Do³±czy³: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWys³any: Wto Gru 19, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam ten FB
Sr(NO3)2 - 50
Mg proszek - 50
bardzo fajny efekt daje w ma³ych szelkach (u mnie kulistych) , np. 1,5" takie hukowe , mo¿e troche o¶lepiaæ ale efekt jest naprawde fajny , no i mozna daæ ma³e gwiazdki , takie wyciskane ze strzykawki 2ml.
Najwieksza wada to higroskopijno¶æ Sr(NO3)2.
Pozdro Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hax



Do³±czy³: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWys³any: Sob Gru 23, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja próbowa³em zrobiæ petardê na FB KClO3 : Al (bright) 70 : 30. Waga mieszanki: 4g. Korpus stanowi³ kubeczek po filmie - wieczko zaklejone ta¶m± klej±c± (owiniête doko³a wieczka 5 razy, po czym jeszcze przyklejone trzema paskami ta¶my od góry do do³u, wiêc chyba raczej szczelnie). Lont Visco 2mm. Odpali³em i oddali³em siê, niestety, zamiast wybuchu zobaczy³em wysoooki, jednosekundowy "wulkan" (zero huku). Z pude³eczka zosta³o tylko nadtopione wieczko (podczas podpalania lontu, a raczej tu¿ po odpaleniu, pude³ko przewróci³o siê na bok) - reszta "wyparowa³a". Zastanawiam siê czy przyczyna le¿y w technice wykonania korpusu (tak, jestem niezdarny, ale chyba nie a¿ tak Smile ) czy te¿ mo¿e w mieszaninie? Zastanawiam siê czy do wybuchu nie dosz³o bo mieszanina spala³a siê za wolno? Wprawdzie KClO3 zbi³o siê w granulki, ale potraktowa³em je mo¼dzierzem i rozpad³o siê na drobny proszek. Byæ mo¿e ¼le przemiesza³em?

Tego samego FB próbowa³em u¿yæ do miotania gwiazdek w starmine. Starmine umieszczony by³ w rurce tekturowej po foli alu. Na samym dnie 2 ³y¿eczki tego FB, na to trochê PCZ, na to kilkana¶cie malutkich gwiazdek (robione bodaj¿e 2ml strzykawk±), na to troszkê PCZ i przybitka z kulki papierowej. Efekt: krótki wulkan, który wyplu³ trzy gwiazdki.

Nie wiem czy winiæ za to mieszankê, czy te¿ mo¿e technologiê wykonania petardy czy starmine.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WieseK



Do³±czy³: 12 Gru 2005
Posty: 10
Sk±d: PrUsZkoooooof

PostWys³any: Sob Gru 23, 2006 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszanka cos jest nie tak Confused ja zawsze robilem fb na KCLO3 i Al 60/40 sprobuj tak.... wszystko musi byc na pyl!!!
_________________
Moi znajomi mowia ze widza obled w moich oczach...Klamia?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hax



Do³±czy³: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWys³any: Sob Gru 23, 2006 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byæ mo¿e - jednak chloran w opakowaniu jest bardzo drobnym proszkiem (zbi³ siê czê¶ciowo w grudki) - a po potraktowaniu go mo¼dzierzem jest jeszcze bardziej rozdrobiony (zmielenie w mo¼dzierzu nieca³ego 1,5g KClO3 nie jest zbyt trudne). Niestety m³ynek kulowy jest w stanie reanimacji.

Rozumiem potrzebê dok³adnego zmielenia sk³adników, zastanawia³em siê tylko, czy przyczyn± jest wolne spalanie siê mieszanki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 23, 2006 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hax napisa³:
Byæ mo¿e - jednak chloran w opakowaniu jest bardzo drobnym proszkiem (zbi³ siê czê¶ciowo w grudki) - a po potraktowaniu go mo¼dzierzem jest jeszcze bardziej rozdrobiony (zmielenie w mo¼dzierzu nieca³ego 1,5g KClO3 nie jest zbyt trudne). Niestety m³ynek kulowy jest w stanie reanimacji.

Rozumiem potrzebê dok³adnego zmielenia sk³adników, zastanawia³em siê tylko, czy przyczyn± jest wolne spalanie siê mieszanki.


Co ty ch³opie napisa³e¶ m³ynek kulowy i chloran potasu mo¼dzierz to ju¿ masakra ju¿ widzê jak zbierasz paluszki po biurku.
Powrót do góry
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie uwierze w to, ze sam chloran sie zalapil od tarcia, co najwyzej mozdzierz mogl bym nie wymyty po jakims innym odczynniku np po siarce boglo by wtedy dosc glosno strzelic ale zeby odrazu palce pokiereszowalo to cos nie halo jak dla mnie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawd¼... Wielu ludzi ogólnie sie boi chloranów V, popatrz chod¼by na niektóre wypowiedzi na forach zagranicznych...
Co do zbrylania KClO3. Ja grudki "rozje¿d¿am" ly¿k± i przesiewam przez sito, ¿eby unikn±æ grudek w mieszance..

Je¿eli ju¿ gadamy na ten temat to mam male pytanie. Chc±c zmieliæ Ba(NO3)2 mogê go mieliæ razem z KClO4?

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiary nikt nie musi dawaæ na s³owo. Nie mogê jednoznacznie okre¶liæ wszystkich aspektów sprawy gdy¿ znam j± tylko z relacji z drugiej rêki a i wszystko wydarzy³o siê prawie dwadzie¶cia lat temu, wiêc sami rozumiecie. Jednak uwa¿am, i¿ chloran potasu jest odczynnikiem niebezpiecznym i czy w mieszaninie czy czysty, (bo jak± mamy gwarancjê, ¿e faktycznie jest on w 100% czysty) nale¿y mu siê szacunek. Jeszcze jedno skutki takiego roz³o¿enia siê chloranu mog± byæ nieraz niewspó³mierne du¿e to maj± w³a¶nie do siebie wypadki. A ¿e trochê zeszli¶my z tematu to popo³udniu to wymoderujê.
Powrót do góry
Tchemik



Do³±czy³: 11 Sty 2004
Posty: 496
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szajba napisa³:
nie uwierze w to, ze sam chloran sie zalapil od tarcia, co najwyzej mozdzierz mogl bym nie wymyty po jakims innym odczynniku np po siarce boglo by wtedy dosc glosno strzelic ale zeby odrazu palce pokiereszowalo to cos nie halo jak dla mnie


To uwierz... U mnie kilka lat temu byl taki "maly wypadek". Chlopak ucieral w mozdzierzu chloran i mu fuknal.
Mozdzierz byl czysty.

Pozdro
Tchemik

_________________

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh no dobra ale delikatnie mnie martwi to info moze dlatego nie bardzo chce je zaakceptowac... Ja mielilem juz i wmlynku elektrycznym i w mozdzierzu i tak sie zastanawiam jakie byly szanse, ze mi pourywa lapki.

Mi sie wydaje, ze temuy sprzedawanemu KClO3 daleko do takiego rozdrobnienia jakie uzyskamy po kilku godzinnym pobycie w mlynie kulowym tylko na ile to jest bezpieczne...

P.S. Tchemik a Ty jak sie obchodzisz z KClO3? Jak go mielisz?

pzdr Kamil W.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin



Do³±czy³: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotki moich flashów: (2x 20g FB 85:15)

[img=http://img184.imageshack.us/img184/6318/img7183ly7.th.jpg]

[[img=http://img184.imageshack.us/img184/3449/img7242xc7.th.jpg]

85% KClO3 + 15% Al + szczypta mg

A tam blisko bloków Cool To zdj. jest sprzed roku z sylwka, tylko teraz wygrzebalem i wlepi³em...

W tym roku szykuje sie wiêkszy arsena³. 50x 25g F.B 85:15 + 2x 100g FB + 1x 250g F.B i nie piszcie ¿e przesadzam Twisted Evil Wszysko odpalane elektrycznie zapalnikiem z szescioma kana³ami (6x 380uF) kazdy niezale¿ny - [wiecej szczegu³ow co do zapalnika napisze w dziale elektronika jak znajde czas zeby porobic fotki i wlepic opis ale wiezcie mi szczeny wam opadna bo nie jest to zwyk³y zapalnik z lampy b³yskowej Twisted Evil ]Cool


Ps. Wiem ze jest to lamerskie ale jak narazie zajmuje siê tylko petardami, dlatego ze nie mam czasu na zabawe z szelkami i innymi takimi patentami - szko³a, nauka Cool Dlatego staram sie uzyskaæ sta³y, powta¿alny efekt huku o jak najni¿szej czêstotliwo¶ci. Petardy to... pude³ko po filmie obwiniête ta¶m± papierow± Very Happy hehe wiem ze wydaje sie ze to jest smieszne i banalne ale wiezcie mi z 25g FB stosuj±c odpowiednia technike mo¿na wyci±gn±æ potê¿n± moc d¼wiêku niewielkim kosztem. Ju¿ sam fakt ¿e proch zapalany jest geometrycznym ¶rodku korpusu wiele daje. Reszta to kwestia umiejêtnego oklejenia korpusu i dobrania wla¶ciwej mieszanki Cool

My¶le ¿e wiecie o czym mówie jak czuli¶cie kiedy¶ jak d¼wiek przewraca wam wn±trzno¶ci w brzuchu ale nie jest og³uszaj±cy Cool tdo takiego efektu d±¿e Smile .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Nie Gru 24, 2006 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomy¶l co by by³o gdyby pier****³o Ci te 250g fb w trakcie mieszania lub chod¼by przez jaki¶ przypadek Exclamation Cz³owieku 20g jakiegokolwiek fb daje ogromny huk o ile jest dobrze wkorzystane, i to ju¿ jest bardzo du¿o a Ty wyskakujesz z takimi ilo¶ciami.. I jak tu nie powiedzieæ, ¿e lamerstwo, tyle, ¿e z ryzykowaniem ¿ycia, nie zdrowia. Pozatym ten sk³ad jest niepowa¿ny. BT w mieszankach petardowych oblicza siê stawiaj±c na dopalanie py³u metalicznego w powietrzu. Czyli proporcje 6:4 czy 7:3 utleniacz:paliwo...
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Nastêpny
Strona 5 z 18

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP