Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zbliża się sylwester...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Albsup



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 8:43 pm    Temat postu: Zbliża się sylwester... Odpowiedz z cytatem

Zbliża się sylwester. Jestem tutaj początkującym i mam pytanie: która firma zajmująca się importem oferuje największe bezpieczeństwo i jakość: Hestia, Super Power, Śmieszek czy Jorge Fireworks.
Czy ktoś zetknął się z tymi wyrzutniami Hestii (www.fajerwerki.pl) HE0125,HE0142,HE1008 ? Czy to są produkty, które warto kupić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle że wszystkie firmy które oficjalnie zajmują sie pirotechniką muszą mieć certyfikat bezpieczeństwa, i wszyskie są wystarczająco bezpieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Osobiście testowałem bardzo dużo fajerwerków Jorge i mogę powiedzieć że trzeba uważać na wulkany stożkowe oraz rzymskie ognie. W wulkanach stożkowych dwa razy wypluło zatyczkę a rzymski ogień rozerwało wzdłuż. Po za tym jest ok, wyrzutnie zawsze dobrze się sprawowału i nie było żadnych problemów. Co do innych firm nie mam doświadczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Hestii i Super Power raczej zapomnijcie. To w większości najgorszy sort.
Jorge i śmieszek już znacznie lepiej.
Z uwagi na jakośc i bezpieczeństwo polecam TRIPLEX !
A papierki i inne certyfikaty to są tylko dla ozdoby!
pozdro G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jorge rządzi.. dosyć dobre są NIEKTÓRE produkty Śmieszka

Więcej info na http://www.fireworks.com.pl/ jest jeszcze forum... gorąco zapraszam Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4PT0R



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: z daleka :p

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

godne uwagi sa takze cyrkoblice nawet dosyc ladny efekt i przy tym glosne boom....ja sie zawsze zabezpiecZam w 6-10 wlasnie takich fajerwerkow a reszta to oczywiscie samorobki Very Happy dzis ide odpalac 2 szelki 1" sprawdzam je bo nie wiem jaki efekt bedzie bo jeszcze nigdy takich malych szelek nie robilem...

Pozdrawiam

_________________
tak wlasnie, jestes kolejnym idiota ktory czyta ten opis.... :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiek1



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nie masz do wyboru tropica bo moim zdaniem to dobre jak nie bardzo dobre fajerweki ale z czego pamiętam to dość drogie,ale i tak zawsze uzywałem hestii i zdaje mi się ze są dobre i w zestawach warto kupić ich fajerwerki bo nie są juz tak drogie jak tropica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Albsup



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jakiś gosćiu chyba odpalił tą wyrzutnie, którą już opisałem : Dreem. Super efekt Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tryt



Dołączył: 19 Maj 2004
Posty: 156
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi z Jorge wybuchł wulkan Rolling Eyes (straszliwy huk zamiast efektu Twisted Evil )
A polecam Svea Fireworks
z cenami różnie ale niezawodne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



xD kupiłem co nieco... głównie rakiety, bo niestety tego zrobić nie dam rady, moździerzy nei brałem Very Happy

maxlam->Nostra ładna fotka, ale, po co taka duża nie lepiej tak...

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eka12



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie strzelam petardami kupionymi.
a wracajac do tematu to :

Marcin napisał:
Myśle że wszystkie firmy które oficjalnie zajmują sie pirotechniką muszą mieć certyfikat bezpieczeństwa, i wszyskie są wystarczająco bezpieczne.



POdzielam to zdanie kazde petardy powinny byc bezpieczne
Ale jak wiadomo wszystko jest dla ludzi i wypadki z petardami sa wylacznie spowodowane nie rpzwaga ludzi . Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pirotechnix_Amator



Dołączył: 21 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: to masz ?

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra zdjęcie nie zgodne z regulaminem...
zmień je albo podaj adres odsyłający

ps: Jesteś moderatorem a nie znasz regulaminu ? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper



Dołączył: 17 Maj 2003
Posty: 180
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!



Testowałem wszystkie fajerwerki(3 godziny mi to zajęło Twisted Evil ) i najlepszy efekt dają cyrkoblice, duży stożkowy wulkan, te duże rakietki też są niezłe za to wszystkie z czerwonymi patykami są tragiczne, wyrzutnie kometek "bingo" oraz "predator" to po prostu szajs. Reszta raczej normalna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie był bym taki wierzący komercyjnym fajerwerkom. Kilka razy zdarzyło mi się, że bolały mnie paluchy pozdzierane skórki itp. jak mi komercyjna petarda wybuchła w momencie odpalenia. Przestrzegam jak odpalasz petardę trzymaj ją za samą końcówkę tam gdzie jest przebitka w ten sposób zminimalizujesz obrażenia.
Powrót do góry
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komercja nie komercja, uważac trzeba. To tylko piro i nikt nie zagwarantuje 100% bezpieczeństwa.
Miałem przypadek, że komercyjna szelka 4 zrobiła mi kuku w skrzynce (nie odszedł lift, bo prawdopodobnie go tam wcale nie było Smile, natomiast opóźniacz jak najbardziej odpalił). Szczęście, że była to 3 rura od końca, bo mogło byc jeszcze gorzej. Skrzynkę (10 rur papierowych w konstrukcji stalowej), a właściwie to co z niej zostało, zbierałem w promieniu 20 metrów do reklamówki.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi czesto wybuchają wulkany nie wiem czym to jest spowodowane może tym że zatyka się dysza ?? Confused Często także za szybko strzelają petardy szczególnie te kupowane na odpustach ( są zawilgocone ) jest też dużo niewypałów na paczkę 60 sztuk petard picolo 40 to niewypały Crying or Very sad
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lol



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wszystkie petardy, które kupiłem na odpuście mi wypaliły. No może z 2 na 60 niewypały były ale tak pozatym były nawet dobre.


Pozdro. Smile

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ku ku



Dołączył: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Skąd: łódż

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam po przerwie
testowałem hestie- ???????????słabo
svea ????tak sobie
tropic ???dość dobrze ale zdarzają się wpadki i np. przy wachlarzach profi zawsze od pewnego czasu podaje dwa zapalniki od przodu oryginalny i jesden z tyłu
wulkany mają bardzo dobre
niektóre baterie lub wyrzutnie jakk kto woli są bardzo przereklamowane np bateria za 100 zł. bywa lepsza od baterii za 300 pare zeta uznawanej za profi iogólnie żeby coś wybrać dla siebie za niewielką kasę i aby to coś mogło pokazać na niebie dość ciekawy efekt to niestety trzeba zapłacić frycowe i strzelać strzelać strzelać duuuuuużo i samemu dojść do kom,pozycji baterii lub innych które nam się podobaja
FAJERWERKI NIE SĄ BEZPIECZNE I NIGDY NIE BĘDĄ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lol



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc petardy k0201 zapalniczką można odpalać nawet po kilka naraz, ja rok temu odpalałem zapalniczką. Efekt lepszy bo kilka naraz wybucha. Ja max. odpalałem 6 naraz chyba Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Albsup



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie jest to jakieś zagrożenie ? Dokładniej, na jakiej głębokości znajduje się proch? Ja też muszę przyznać, odpalam zapalniczką bo:
Znacie to:
-draska od petard się zdziera
-jakąkolwiek, różnie próbując draską od zapałek zdzieramy główkę petardy - po prostu młynek
W czym jest problem?
[...]


Ostatnio zmieniony przez Albsup dnia Pon Gru 18, 2006 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP