Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszanka MPF-42
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

W nawiązaniu do przedstawionego filmiku z odpalenia mieszaniny na puszce po napoju.

Na moje oko nie jest to mieszanka fotobłyskowa, lub nie jest to czysta mieszanka fotobłyskowa.
Zakładam , że mieszanka fotobłyskowa jest mieszaniną pirotechniczną składająca się z zestawu paliw i utleniaczy, niezdolnych do samodzilelnej przemiany wybuchowej.
Moim zdaniem, to co przedstawiono w filmiku jest bądź samodzielnym związkiem wybuchowym , bądź mieszaniną flesza i na przykład MWI.

Proszę wszystkich którzy kiedykolwiek zajmowali się eksperymentami z fotobłyskiem, przypomnijcie sobie czy kiedykolwiek zbliżyliscie sie choć trochę do takiego efektu. To znaczy, cz w otwartej przestrzeni, przy tak niewielkiej ilości, wasz proch uległ tak szybkiej reakcji.

pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam sie na mw ale moze mieszanka ta zawiera petn lub inny mw ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urghai



Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 39
Skąd: Z Władcy Pierścieni

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie sądzę, aby fb pobudził MWK ;]
ale może tam był MWI i MWK
fb pobudził do reakcji MWI, a MWI pobudził MWK i tyle
mogło tam też w goóle nie być MWK i wg mnie nie było tam MWK

możę fb z MWI nie reagującym z metalami, może troszkę azydku

_________________
WEJDŹ TU !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jest to jakas kompozycja na KMnO4 poniewaz ma podobne parametry spalania moze jest to jakis dodatek KClO3 + BNa ? plus wlasnie ten pyl tytanowy ?
Powrót do góry
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli faktycznie na tym filmie byl MPF42 o tym skłanie który podano nie jest to mozliwe aby !zdetonował tak jak na filmiku. Musiał by się spalić z prędkością kilka km/s co raczej w warunkach amatorskich nie jest mozliwe. nie sądze aby byly w nim jakies dodatki nie podane w przepisie, ale poprostu w warunkach amatorskich nie jest mozliwe zrobienie takiego prochu jak na filmiku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
pessos



Dołączył: 27 Cze 2004
Posty: 153
Skąd: Trinneck

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra panowie pirotechnicy każdy z was był w błędzie co do filmu
To jest mieszanina termitowa o składzie CuO+Al (stechio) Cool
tutaj macie to samo http://video.google.pl/videoplay?docid=3740265168801925415&q=copper+dioxide Nie wieżycie zapytajcie się Tchemika pokazywałem mu już kiedyś ten film
Rozwiewam wątpliwości i Pozdrawiam
Szymon

P.S to chyba rozwiązuje problem i wątek nie pasuje do tematu o MPF-42 Wink

_________________

plany na dziś są takie, że ich nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, rozwiązuje, ale szok Shocked ... Widzialem coś o tej mieszance w komnatach mw ale coś niedowierzałem....teraz mam dowód Shocked jak się ma bezpieczeństwo obcowania z tą mieszanką?
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byłbym taki pewien Pessos...ta mieszanka na filmie jest pobudzana spłonką. Jest to jeden z filmów który znajdowal sie/znajduje(nie wiem) na ftp forum amerykancow.


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pessos



Dołączył: 27 Cze 2004
Posty: 153
Skąd: Trinneck

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dav napisał:
Nie byłbym taki pewien Pessos...ta mieszanka na filmie jest pobudzana spłonką.

Czy my gadamy o tych samych filmach z puszką po Coli Question Jeżeli tak to
Sory ale pitolisz że nie wiem czy się śmiac czy płakać - i co jeszcze mi powiesz że film slow-motion i widać jak idzie detonacja po tej białej "spłonce" Laughing Laughing Laughing
Chłopie przyjżyj się toż to zwykłą bibułka nasączona KNO3 zwinięra w tutke Idea
A jeżeli miałeś na myśli film z mojego linku to hmm ja tam widze zwykły lont cisnieniowy żółty żadnej spłonki więc patrz pkt 1.

Pozdrawiam
Szymon

Niech ktoś potem wyczyści zbędny offtop Wink z tego tematu

_________________

plany na dziś są takie, że ich nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lol-bez zbędnych podniet proszę. Miałem na myśli ten film do którego podałeś linka. Czytałem kiedyś opisy do tych testów. Pochodzą one z forum roguesci, o ile sie orientuje autor badal te mieszanke czy odchodzi od spolnki- nie wiem czy mu sie udalo bo rzeczywiscie z filmu nie wiadomo czy to deton czy nie. Polecam sobie poszukać tego na roguesci, może jeszcze gdzieś jest. Mnie to nie interesi Laughing


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do postów powyżej, o "mokrości" (Very Happy) Ba(NO3)2...Ja małą próbkę wysuszyłem na grzejniku i nie jest już wcale ani "mokra" ani "tłusta"...Tak przy okazji. Zrobiłem 15g MPFa...
5g luźno spalone. Wypadł na oko szybciej niż kombinacje KMnO4 głównie z PAMem. 10g, kóre zostało musiałem jakoś wykorzystać. W związku z tym, że nie miałem żadnego korpusu zapakowałem to to w opakowanie po zapałkach i lekko obwinołem taśmą żeby się nie otworzyło i fb nie wysypał. I teraz szok Shocked żadne fb w pudełku po zapałkach nie strzelały z takim hukiem jak na takie opakowanie...Szczerze polecam kupić już ten PAM dla chodźby takich fb...

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tetrazen



Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: z nitrozwiązku

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyśniła mi się taka teoria co do przyczyn szybkości spalania MPF-42 (mówię tu o mieszance luźno usypanej), otóż miałem wrażenie, że to zasługa duzego ciężaru właściwego Ba(NO3)2 oraz KClO4. Cięzsze nie zapalone jeszcze cząsteczki będą słabiej "rozdmuchiwane" przez ciśnienie gazów z czoła spalania, przez co cała mieszanka może sie zająć płomieniem "od razu".

Tyle taka moja dziwna teoria, ale praktyka, tj. dalsza część snu nie koniecznie to potwierdza. Wg tej teorii:

* zastąpienie Ba(NO3)2 lżejszym azotanem - KNO3 powinno spowolnić mieszaankę i tak tez sie stało.
* zastąpienie cięższym azotanem - Pb(NO3)2 powinno przyspieszyć - ale nie przyspieszyło (aczkolwiek było to szybsze od mieszanki z KNO3 i porównywlane z miesznaką, w której KClO4 zastąpiono KClO3).
* tylko oryginalna mieszanka <0,5g spalała się z lekkim efektem dźwiękowym (puknięcie)

Oczywiście inna jest podatność rokładu róznych azotanów, ale to już wykracza poza tą prostą teorię...

p.s. zastąpienie KClO4 chloranem V wyraźnie spowalnia mieszankę (luźno usypaną)


Arkadiusz ---> Teoria nie musi Ci sie śnić :- ). A za myślenie masz * więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP