Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odszukiwanie rakiet.....?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pepe.154



Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 35

PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 6:27 pm    Temat postu: Odszukiwanie rakiet.....? Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
Temat ,,tematu" jest dość wymowny, dlaczego pytam ? Otóż dlatego:
Dzisiaj odbyły sie loty mojej rakiety (bez nazwy jak i bez udokumentowania Embarassed ) Co do rakiety to nic szczególnego:
100cm wysokosci, (korpus wykonany z rury pcv 1,8mm) 32mm szerokosci. Głowica drewniana toczona wysokość ok. 8cm. 3 stateczniki wymiary ok. wys. 10cm. szer. 6cm.
bez odzysku w środku ,,pusta"
Silnik:
z tej samej rurki co korpus rakiety Rolling Eyes
długość 15cm.
śr. wew.28mm.
grubosc scianek (na rusze pisalo 1,8mm) jak mierzylem miala 2mm....
paliwo: karmelek w 3 bloczkach paliwa kazdy po 25g. razem 75g. paliwa dł. bloczka 3cm.
dysza i zatyczka z cx5 śr. dyszy 7,5 mm.
waga silnika ok. 140g
odpalane ,,lontem" od dyszy Rolling Eyes
Całość ważyła ok. 400-600g (wiem ze 400 a 600 to duza różnica ale jej nie wazylem i juz tego nie zrobie Rolling Eyes )
No i po odpaleniu zdarzylo się to:
Rakieta energicznie wyrwala sie z wyrzutni ( lot nie byl stabilny - wina zbyt ,,luźnych" stateczników) nie stabilny znaczy leciała w góre;p ale jakby spiralnie Rolling Eyes
po 2s. delektowania sie rykiem silnika oddalającej sie rakiety zniknęła z oczów obserwatorów Rolling Eyes nie zdziwilbym sie gdyby nie to ze rakieta byla dosc spora i byla koloru czerwonego wiec... no i po rakiecie.....
I moje pytanie(a) brzmią:

Co możnaby zastosowac do odnalezienia takich ,,znikniętych" rakiet
czytalem o projekcie z krótkofalówek ale ja wolalbym cos prostszego i przeznaczonego tylko do namierzania rakiet. Jeżeli taki temat już jest tzn. ze go przegapilem i prosze jedynie o zamieszczenie linka. Jeżeli nie ma to co Waszym zdaniem byloby dobre do tego celu- w miare tanie w miare proste i skuteczne.

Drugie pytanie to mniej więcej na jakiej wysokosci w.w. obiekt przy bardzo dobrej widocznosci i przy dobrym wzroku obserwatora znika z oczu? ( wiem ze nie jest to wysokosc jaką pokonala a raczej odleglosc ale wiem tez ze ona po zniknieciu mogla jeszcze przeleciec drugie tyle a co najmniej polowe....

nie chce sie z nikim przekomarzac czy to mozliwe czy nie bo ja wiem ze tak, a ktoś powie ze nie... i zbedna dyskusja zasmiecajaca forum ( ktos zaraz powie ze ten temat ma wlasnie taki charakter Rolling Eyes nie obraze sie Wink )

Liczę na waszą pomoc Wink pozdrawiam

_________________
pepe.154
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP