Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak chronicie swoje drogi oddechowe?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 5:49 pm    Temat postu: Jak chronicie swoje drogi oddechowe? Odpowiedz z cytatem

Siema, chciałem wiedzieć jak Wy się chronicie np. przed oparami HNO3, albo innych lotnych syfów? Używacie masek pgazowych? A może ktoś ma wyciąg w swoim amatorskim labie? Jakby był kto uprzejmy miłoby było ankieteke taką stworzyć. Very Happy



pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasterz



Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle że tylko osoby mieszkające w bloku mogą mieć problemy(jeśli nie mają balkonu). Ja mam własny domek i zwyczajnie wychodzę na dwór.
Ps.Taki temat juz kiedyś był chyba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, i caly sprzet wynosisz na dwor? Przeciez to absurd. A moze ktos ma patent na dobry wyciąg?
Podyskutujmy Laughing


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasterz



Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak cały sprzęt Razz kolbe bagietke i termometr Smile Bo w sumie to w pirotechnice tylko się nitruje. Ale jagbym miał coś z aparaturą robić bardziej skomplikowaną to bym porzyczył "słonia" od kolegi i po problemie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na ogol przy HN3 SO2 i innych takich akcjiach uzywam maski PGaz standardowej ...a jezeli juz cos kombinuje z kwasami to i tak mam tam wyciag : P
Powrót do góry
elessar



Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A moze ktos ma patent na dobry wyciąg?


Kosmiczna wprost opcja na wyciąg to zrobić go z dwóch wentylatorów od zasilacza do kompa i rury PCV. Na początku rury mały wiatraczek ustawiony na zasysanie, wpasowany pod wygodnym do używania kątem. Drugi wiatraczek, dobrze by było, żeby był większy, przymocowany na końcu rury, zasysająco ustawiony w jej kierunku. Wiatraczki mocować można przy pomocy taśmy. Wiatraki należy podłączyć do zasilacza na 12V. Chodzi miodzio. Dym z papierosa, wyciąga jak się patrzy z odległości ponad 20 cm. Z innymi oparami jest podobnie.

Całość ma ok. 70cm długości i jest przy tym bardzo wydajna. Rurę wystawia się za okno. Wsio. Proste jak budowa cepa.

_________________
Per Aspera Ad Astra


Ostatnio zmieniony przez elessar dnia Pon Kwi 03, 2006 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i własnie o to mi chodzi w temacie, niech wszyscy się podzielą takimi swoimi konstrukcjami. Osobiście miałem przykre doświadczenie z oparami azotowego Confused dlatego bezpieczenstwo ponad wszystko! Na dwór nie zawsze mozna wszysto wyniesc, np. jak pada snieg.



pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kokos



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 18

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można se zrobić proste dygestorium Exclamation Idea
Boerzesz celofan i przyklejasz go do pochłaniacza w kuchni tak aby przylegał do kafelek, a z przodu zostawiasz małądziurę. Na kuchenke kładziesz deche i masz. Włanczasz pochłaniacz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DJ MHz



Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 380
Skąd: z domu do lasu z Minelabem Sovereign GT i fiskarsem :)

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś miałem takie cuś. Średnia miska plastikowa :/ Przykrecona do sciany na zawiasie i na jej dnie 2 duze wiatraki od kompa takie do procka po 12 zl Smile . I giętka rura i za okno . System sie sprawdzal do puki nie spadło i sie nie popsulo. wywalilem miske wiatraki leza w domu a teraz to wywiewania uzywam otwartego okna i drzwi ze przeciag wyciaga dymy i inne na dwor Smile
_________________
www.polkowice.xbr.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał



Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 81
Skąd: to umiesz??

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po prostu przed pyłami mam taką wielorazową maske p pył
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72797401
cos takiego tylko khaki i obudowana pianką

a na hno3 itp mój lab jest na strychu
i stoł jest przy oknie a wiec otwieram okno i za plecami zwykły wiatrak
lipa w zime ale daje rade

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasterz napisał:
tak cały sprzęt Razz kolbe bagietke i termometr Smile Bo w sumie to w pirotechnice tylko się nitruje. Ale jagbym miał coś z aparaturą robić bardziej skomplikowaną to bym porzyczył "słonia" od kolegi i po problemie Smile

Hmm.... Powiadasz, ze kolbe i bagietke nitrujesz? Musialbym kiedys sprobowac WinkWink.

@Topic
Moj patent to byl "slonik" Smile. Maska na gloweczke, otwarte okno i jazda... Ech... Byl -.-. Nawet mi mojego slonika ;* zabrali ;(.

Pozdrawiam
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NBT



Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 106
Skąd: Południe Polski , Exeter

PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uzywam mp4 +2 węże żecy pochłanacz nie wisiał i przeszkadzał.. i praktycznie nic nie czuję Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyciąg idzie zrobić. Jest to podane w takiej starej książce autor to Kurt Waselowsky "225 doświadczeń chemicznych" polecam. Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP