Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka kulista - projekt obudowy
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Pon Wrz 25, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niezwykle ciekawe. Bede robil testy z polkulami plastikowymi.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Wto Wrz 26, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

felu82 napisa³:
Ostatnio du¿o szuka³em na temat (j.w.) jak wykonaÆ idealn± PÓ£KULÊ do szelki kulistej, sprawa wygl±da na prawdê prosto...

Je¿eli chcemy aby szelka mia³a ¶rednicê (na moim przyk³adzie, pi³ki tenisowej) oko³o 6,5 cm (obwód oko³o 20,4 cm), rysujemy okr±g cyrklem o promieniu 5,1cm...


Potem rysujemy kolejny okr±g z tego samego ¶rodka okrêgu co wcze¶niej, z tak± ró¿nic±, ¿e promieñ wynosi 3,2* 5,1 cm=16,3 cm i rysujemy sobie pó³okrêgi (taki sposób dzielenia du¿ego okrêgu na 6 jednakowych czê¶ci...chyba ka¿dy wie jak to zrobiÆ)....

W ten sposób wychodzi nam co¶ wrodzaju kwiatka 6-cio listnego...
I wycinamy na wzór mniejszezgo okrêgu...

I tak powstaje idealny kszta³t pó³kuli Smile

CZAS WYKONANIA TEGO POMYS£U OKO£O 20 min.

Potem jeszcze wzór do FORMY, odcisn±Æ (wprasowaÆ) wkleiÆ 2 takie same Wzorki (ró¿nica oko³o 2mm w ¶rednicy) i mamy gotow± pó³kulê szelki...



¯YCZÊ UDANYCH PRÓB....

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Error



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2005
Posty: 52
Sk±d: siê wzieli¶my ?

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie.

Jak obliczyc srednice do namalowania cyrklem na p³aszczyznie aby np. pasowa³a do mozdierza 5" albo 3,5" czy cos podobnego jest jakis wzur na to ?

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Marek.K



Do³±czy³: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWys³any: Sro Wrz 27, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób tak: znasz ¶rednice kuli, do której uzyskania d±¿ysz. Obliczasz obwód 2pi*r nastêpnie dzielisz, przez 4 aby otrzymaæ promieñ albo, przez 2 aby otrzymaæ ¶rednice:) stosuje to z powodzeniem. Przyk³ad: Dla 5" bêdzie to: d=13.3 Czyli r=6,65 to obw=41,78 dzielisz to przez 2 dla ¶rednicy, która u¿yæ lub na 4 dla promienia, co daje d2=20,89 i r2=10,445. Czyli chc±c uzyskaæ pó³kule 5” musisz narysowaæ ko³o o promieniu r2. Mam nadziejê, ¿e jasno to opisa³em.
Ps. przyk³ad jest do pó³kuli o ¶rednicy dok³adnie, 5” czyli 13.3 Musisz sam zmierzyæ i podstawiæ warto¶ci.
Ps2. to jest w miarê logiczne gdy¿ odwód ko³a o ¶rednicy takiej jak kula równy jest jej obwodowi, wiêc po³owa obwodu to pó³kula.
Pozdrawiam
Marek.K
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
felu82



Do³±czy³: 19 Sie 2006
Posty: 10
Sk±d: MA£OPOLSKA

PostWys³any: Pon Pa¼ 02, 2006 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, !!

My¶lê, ¿e nie za¶miecê tego tematu ale chcê pokazaæ wam moje PÓ£KULE Rolling Eyes robione na DWA sposoby Smile,....

Bo takowe uda³o mi siê w koñcu wyrysowaæ Smile

ZDJÊCIE POWY¯EJ : Lewa PÓ£KULa Podzielona na 8 RAMION z Wklejonym opó¼niaczem, Prawa PÓ£KULA na 6 ramion (szary korpusik)

Wydaje mi siê albo tak jest na prawdê, pó³kula wykonana z 8-miu ramion jest bardziej okr±g³a Smile


A TERAZ DO RZECZY, JAK WYKONAÆ TAKOW¡ PÓ£KULÊSmile
(przypominam, i¿ to jest mój sposób, nigdzie i od nikogo nie zer¿niêty)
wzorowa³em siê na pi³ce do tenisa ziemnego


6-cio RAMIENN¡:

Musimy znaæ obwód takowego wzorca (pi³ki), w moim przypadku:
Obwód wyn.: 20,40 cm...

Aby narysowaæ wzór, potrzebny jest nam Promieñ docelowy pó³kuli, który wyn. 5,1 cm...(Na rysunku jest to ten "obwód na czarno zaznaczony przecinaj±cymi je krótkimi kreskami...")
oraz jest nam potrzebny pomocniczy do kre¶lenia ³uków (najwiêkszy okr±g) 2*r, czyli 10 cm.


Aby gotowy korpus sie z³o¿y³ dok³adnie w 100% w kopycie, nale¿y znaæ "szeroko¶æ koñcow± boków pó³kuli"

W tym przypadku szeroko¶æ listka wynosi: obwód pi³ki/6, czyli 20,4 : 6 = 3,40 cm
I takie zaznaczamy na okrêgu d³ugie kreski (koñcowe te z przecinaj±cymi kreskami...)

Zakre¶lamy 6 pó³okrêgów (czerwone kreski)...

Aby teraz zaznaczyæ poprawnie drug± stronê nale¿y wbiæ koñcówkê cyrkla w koñcowy róg (szare kreski na rysunku...) i zakre¶liæ ³uk na tym wiêkszym pomocniczym okrêgu...

Teraz odwrotnie, wbijamy cyrkiel w miejscu przeciêcia siê okrêgów i zataczamy krzyw±, w ten sposób mamy DOK£ADNY wzór PÓ£KULI 6-cio ramiennej....
Dla mie proste, a dla was??


------------------
WZÓR 8-mio Ramienny

Jest na takiej samej zasadzie rysowany jak poprzednik:), z lekkimi utrudnieniami osiem ramion...
DLA WYTRWA£YCH i za du¿o by opisaæ

Docelowy promieñ 5,1 cm (gotowy wzór)
pomocniczy 8,6 cm



Jak nie usun± postu to zmieniê i dodam szczegó³owy opis jak wykonaæ 8-mio ramienny wzór, ze wzglêdu na chwilowy brak czasu..
Ewentualnie Filmik instrukta¿owy Smile
Pozdrawiam

Je¿eli chodzi o programik rysuj±cy siatkê, to kiedy¶ uda³o mi siê napisaæ ale w "BASICU" na Amigê 500 - dawne czasy.....Proste wykonanie Smile


Ostatnio zmieniony przez felu82 dnia Wto Pa¼ 03, 2006 8:16 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Wto Pa¼ 03, 2006 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy nie móg³ by kto¶ napisaæ programu rysuj±cego siatki pó³kul? my¶le ¿e to nie jest nadzwyczaj trudne choæ nie jestem pewien Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Wto Pa¼ 03, 2006 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, jak bêdê mia³ trochê czasu, to napisze program rysuj±cy i drukuj±cy na kartce Smile Pamiêtam, ¿e moje sto¿ki siê przydawa³y. Szkoda, ¿e nie mam ju¿ kodu ¼ród³owego. No nic, mo¿e i to jeszcze raz napiszê Smile.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Czw Pa¼ 12, 2006 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Calkowita edycja. Uwazam ze projek jest bliski ukonczenia.
To sa efekty polkul na jednym kubeczku i na 4 kubeczkach. Metoda ma jedna wade: scianki sa dosyc naciagniete przez co miekkie(nie zauwazylem tego prz 4 kubeczkach na raz) ale za to denka dsyc grube (przy 4 kubeczkach widac zbyt grube dno). I wlasnie dlatego napisalem ze jest bliskie ukonczenia gdyz trzeba to dopracowac.

Nastepne zdjecia z prob byc moze tym razem juz zakonczonych pelnym sukcesem.
Pozdrawiam
DNF
P.S. napisalem posta jeszcze raz zeby odswiezyc i zeby inni zagladali tutaj.

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Czw Pa¼ 12, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dnf my¶le ¿e gdybys lepiej rozgrza³ te kubeczki to pó³kule wysz³y by Ci bardziej okrag³e. ewentualnie grzej tak samo ale d³uzej. ciekaw jestem jak jest z fragmentacj± takiego korpusu. ja robie takie malutkie korpusiki z pi³eczek pingpongowych, tne na pó³, pi³uje by pasowa³y do siebie jak klocki, wype³niam, sllejam rzadkim lakierem nc i mocze pó¼niej w gêstym roztworze nc. pó¼niej maluje te szeleczki bo sie boje by korpus sie nie zapali³ przy wystrzale. taki korpus ma jedn± odkryt± przeze mnie wadê. p³on±ce kawa³ki korpusu mog± zepsuæ efekt. jescze mo¿na wzi±æ pi³eczke, w³o¿yæ do woreczka pp i moczyæ w nasyconym roztworze ps np styropianu i pó¼niej przeci±æ po wyschniêciu nie niszcz±c formy. za jaki¶ tydzieñ bedê mia³ nokie n70 to zrobie fotki i mo¿e jaki¶ filmik.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Czw Pa¼ 12, 2006 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probowalem w formie grzac nad palnikiem sam kubek i jak sie zrobi idealny placek to naciagac na pileczke...niestety za szybko stygnie a poza tym sie rozrywa. To co dzis robilem to byly kubczeki do stelaza przymocowane a na stelazu pileczka. Gdy piekarnik sie rozgrzal to roztapial kubeczki a one dociskaly do pileczki. Prubowalem robic z kubeczkami 0.5l ale niestety sa one wykonane z PP. PP kompletnie nie nadaja sie do takiego formowania. Natomiast kubeczkow jakich uzywam sa to 0.2l z PS gdyby ktos wiedzial gdzie zdobyc 0,5l z PS bede wdzieczny..wszedzie tylko PP. Poprobuje kilka innych metod i za jakis czas dam znow fotki.
Pozdrawiam
DNF
P.S. Dzieki za *

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Urghai



Do³±czy³: 17 Lis 2005
Posty: 39
Sk±d: Z W³adcy Pier¶cieni

PostWys³any: Czw Pa¼ 12, 2006 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy dobrze robiê ?

mam najmniejszy mo¼dzierz o ¶rednicy 4,5cm
wiêc biorê i obliczam promieñ mojej szelki, który wynosi 2,25cm, a nastêpnie obliczam obwód ze wzoru - 2pi*r i wychodzi 2*3,14*2,25= 14,13 (zaokr±glam do 14,1), nastêpnie dziele przez 4 i wychodzi mi 3,525 (zaokraglam do 3,5, wiêc rysujê ten mniejszy okr±g, u¿ywaj±c r=3,5cm.
potem mno¿e r*2, aby dostaæ 2 okr±g = 7cm
rysuje okr±g o promieniu 7cm z tego samego miejsca, co 1 i dziele ten wiêkszy okr±g na 6 czê¶ci, a potem tylko z tych punktów, nie zmieniaj±c rozwarto¶ci cyrkla rysuje takie pó³okrêgi, a one przechodz± przez ¶rodek pierwszego okrêgu, ale to nie koniec.
Potem jak narysuje je w 1 stronê, to rysuje w 2 i powstaje ten kwiat 6 listny

i jeszcze 1 :

felu82 napisa³:

Aby gotowy korpus sie z³o¿y³ dok³adnie w 100% w kopycie, nale¿y znaæ "szeroko¶æ koñcow± boków pó³kuli"

W tym przypadku szeroko¶æ listka wynosi: obwód pi³ki/6, czyli 20,4 : 6 = 3,40 cm
I takie zaznaczamy na okrêgu d³ugie kreski (koñcowe te z przecinaj±cymi kreskami...)


felu powiedz mi o co ci chodzi³o w tych zdaniach pod rysunkiem ? bo nie czajê..
jakie kreski, gdzie ?
i czemu maj± s³u¿yæ te czarne kreski takie ma³e na tym mniejszym okrêgu ?!
wiem, ¿e dziel± go na 6 równych czê¶ci ale po co to ?
przeciez nie z niego siê zatacza te ³uki tylko na tym wiêkszym okrêgu siê go dzieli na 6 równych czê¶ci i z tego wiêkszego siê zatacza ³uki !

mo¿esz mi obja¶niæ po co one tam s± ?
nic przez nie nie przechodzi, ¿adna linia wiêc po co s± ?!


pomocy

_________________
WEJD¬ TU !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
felu82



Do³±czy³: 19 Sie 2006
Posty: 10
Sk±d: MA£OPOLSKA

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urghai napisa³:
czy dobrze robiê ?

felu powiedz mi o co ci chodzi³o w tych zdaniach pod rysunkiem ? bo nie czajê..
jakie kreski, gdzie ?
i czemu maj± s³u¿yæ te czarne kreski takie ma³e na tym mniejszym okrêgu ?!
wiem, ¿e dziel± go na 6 równych czê¶ci ale po co to ?
przeciez nie z niego siê zatacza te ³uki tylko na tym wiêkszym okrêgu siê go dzieli na 6 równych czê¶ci i z tego wiêkszego siê zatacza ³uki !

mo¿esz mi obja¶niæ po co one tam s± ?
nic przez nie nie przechodzi, ¿adna linia wiêc po co s± ?!


pomocy


Nie chcê ¶mieciæ, ale zobacz, ¿e czarny wzór (ju¿ gotowy) nie dzieli idealnie wiêkszego ko³a na 2 równe czê¶ci, tylko jest to oko³o *1,3

A te czarne ma³e kreski s± dla mnie informacj±, gdzie mam wbiæ cyrkiel w wiêkszym kole...


Ostatnio zmieniony przez felu82 dnia Pon Pa¼ 16, 2006 9:40 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Bada Bum



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 44

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygl±dnij?????????????

oj a¿ boliiiiii

_________________
BURDELLO BUM BUM !!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Urghai



Do³±czy³: 17 Lis 2005
Posty: 39
Sk±d: Z W³adcy Pier¶cieni

PostWys³any: Wto Pa¼ 17, 2006 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

felu82..

nie rozumiesz o co mi chodzi....



proszê ciê móg³by¶ zrobiæ filmik ?
nic z tego co napisa³e¶ nie rozumiem...

chce otrzymaæ pó³kulê, która po z³o¿eniu bêdzie mieæ ¶rednicê 5cm

P.S

tylko jakby¶ móg³ to pisz, sk±d wbijaæ cyrkiel i nie pisz takich g³upot jak "bok pó³kuli, bo gdzie ty tam widzisz "boki"...

albo :

Cytat:
W tym przypadku szeroko¶æ listka wynosi: obwód pi³ki/6, czyli 20,4 : 6 = 3,40 cm
I takie zaznaczamy na okrêgu d³ugie kreski (koñcowe te z przecinaj±cymi kreskami...)


na którym okrêgu ?.....tym o promieniu 5,1cm czy o tym z promieniem 10cm ?
nie napisa³e¶ nic o tym, sk±d wbiæ cyrkiel i gdzie to rysowaæ tylko gotowy da³e¶ obrazek i mamy siê domy¶laæ itp.
co ja mam siê domy¶laæ i durnoty rysowaæ i siê >denerwuje<æ ?
Cytat:

Zakre¶lamy 6 pó³okrêgów (czerwone kreski)...


niby sk±d ?
gdzie mam wbijaæ cyrkiel, jaka rozwarto¶æ ?....

Cytat:
Aby teraz zaznaczyæ poprawnie drug± stronê nale¿y wbiæ koñcówkê cyrkla w koñcowy róg (szare kreski na rysunku...) i zakre¶liæ ³uk na tym wiêkszym pomocniczym okrêgu...


eee sk±d mam wiedziec, gdzie jest koñcowy róg ? mo¿e jest on poza kartk± ? a mo¿e jest on nad morzem ?
nie napisa³e¶, gdzie on siê znajduje... bo ja tam nie widzê ¿adnego rogu.. :/

i zakre¶liæ ³uk... sk±d, dok±d ? Confused
o jakie¶ szeroko¶ci ? Confused
mo¿esz co¶ o tym napisac ? Confused
Cytat:

Teraz odwrotnie, wbijamy cyrkiel w miejscu przeciêcia siê okrêgów i zataczamy krzyw±


a gdzie te okrêgi siê przecinaj± bo ja nie widzê...
krzyw± ? jak± krzyw± ? Confused
sk±d, dok±d..

mo¿esz mi pomóc ?
jak to obliczyæ i narysowaæ ?
nie chce ciê zbluzgaæ ani nic w tym stylu tylko proszê ciê o pomoc w tym bo nigdy tego nie robi³em..
mo¿e podaj mi na PW gg to mi jako¶ pomo¿esz albo nakrêæ filmik bardzo ciê proszê

mój gg 6161165

_________________
WEJD¬ TU !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Sro Pa¼ 18, 2006 3:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Sro Pa¼ 18, 2006 3:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[img]http://img232.imageshack.us/my.php?image=szelkaax4.jpg[/img]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Sro Pa¼ 18, 2006 3:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zal ze nie mozna edytowac, nasmiecilem;/ ten dopisek ze "zadnym promieniem nie jest" dotyczy przestrzennej kuli, natomiast na plaszczyznie staje sie promieniem obrysu poloowki kuli i si emoze pomylic.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Urghai



Do³±czy³: 17 Lis 2005
Posty: 39
Sk±d: Z W³adcy Pier¶cieni

PostWys³any: Sro Pa¼ 18, 2006 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mo¿e zrobisz jaki¶ filmik bo ten rysunek mi nic nie daje... sk±d mam wiedzieæ po co te jakies kreski jak nie wiem jak to rysowaæ ?



jak ju¿ mam te 2 ko³± to co mam zrobiæ ? O.o
je¶li mi to wyt³umaczysz bêde wdziêczny

_________________
WEJD¬ TU !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
felu82



Do³±czy³: 19 Sie 2006
Posty: 10
Sk±d: MA£OPOLSKA

PostWys³any: Sro Pa¼ 18, 2006 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko, zwiê¼le i na temat...

pro¶ciej siê nie da Smile



tutaj sobie ¶ci±gnij to co jest wy¿ej --->http://img209.imageshack.us/img209/2950/szelkavt9.jpg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Hack



Do³±czy³: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWys³any: Sro Pa¼ 18, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
KRÓTKO, ZWIʬLE i Na TEMAT....
i z bledem

1D 1F F' 1E E' 1B b" A' 1A C' 1C D' sa blednie wyznaczone. Sprawdz jak skladasz takie 2 polowki wyglada to jak globus, nie jest idealna kula;/

napisze dzis mauala , porownaj wyniki

pozdrowaiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP