Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
DVader

Do陰czy: 31 Gru 2003

PostWys豉ny: Sro Kwi 12, 2006 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamery nie mam Sad , pozatym tak "niebezpiecznych 豉dunk闚" ju nie robie (jestem po bodaj瞠 3 przerwie z piro, i chyba tylko urwanie d*** mog這 by mnie "wyleczy" ), teraz wszstko na odleg這嗆 odpalam (elektrycznie naturalnie). Pracuje te nad nowym nieznanym na tym forum systemem odpalania (narazie niezdradze nad jakim). Ale obiecuje opis i wyniki za jaki tydzie / 2.

Pozdrawiam

pirofun
& ( 1-wsze ostrze瞠nie )

Do陰czy: 30 Pa 2005
Sk康: BRoP (Banana Republic of Poland)

PostWys豉ny: Czw Kwi 13, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duzo odlamkow byloby z tych przelacznikow. wieksze koszty albo zbieranie za kazdym razem tychze przelacznikow
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Adres AIM
DVader

Do陰czy: 31 Gru 2003

PostWys豉ny: Czw Kwi 13, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no raczej po wybuchu wszystko jest totalnie spalone i nie nadaje sie do u篡tku. Od豉mki fakt... ale ostanim razem wszystkie cz窷ci po wybuchu trzyma造 si razem na zjaranych kablach i nie rozrzuci這 tego za daleko.
Jednak faktycznie niebezpiecze雟two jest Confused (szczegulnie przsy silniejszych prochach) .

Error

Do陰czy: 27 Pa 2005
Sk康: si wzieli鄉y ?

PostWys豉ny: Nie Maj 28, 2006 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcecie zapalnik na zawleczke ?
Prosze bardzo oto i on;

Zr鏚這: internet (( wyszpera貫m gdzies kiedys ))

I to ju w zasadzie wszystko je瞠li chodzi o granat na zawleczke wykonany domowymi sposobami

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Sob Cze 03, 2006 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ca趾iem niez造 wynalazek, tylko nieco skomplikowany Rolling Eyes .
A swoj drog ciekawe jaka jest "sprawno軼" tego urz康zenia. Jak odpali 50/100 to ju nie幢e. To tak na moje oko.
pozdrawiam G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Pon Cze 12, 2006 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego ERROR jak wrzucasz moje zdj璚ia to z 豉ski swojej mo瞠sz napisa ze s moje. a co do skuteczno軼i nie uda這 mi sie jeszcze zrobi takiego kt鏎y by nie zadzia豉, je郵i kto chce moge go dok豉dnie opsia.
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Sie 01, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy pokazany granat na zawleczk "spe軟iaj帷y normy EU" Wink . Czyli :

1. Bez cze軼i metalowych w momencie pokazania si ognia
2. Zap這n nast瘼uje po wyrzucenie z r瘯i
3. Granat ma 2 stopnie zabepieczenia - odwracalne
a) naci庵 spr篹yny na godzin, dwie albo bezpo鈔ednio przed u篡ciem.
b) k馧ko metalowe - zawleczka

Odwracalne czyli mo積a spr篹yn ( tu plastykow ) zwolni i za這篡 z powrotem k馧ko. Spr篹yna jest plastykowa st康 lepiej j naci庵n望 przed u篡ciem bo po d逝gim czasie naci庵u spada jej F ( si豉 naci庵u ).

Zdj璚ia i film nie pokazuje szczeg馧闚 ale gdyby kto inny tak post徙i i tak dosta豚y za to *. Np. od razu 4 Wink

"ㄊ磬a" jest fabryczna, od czego tam i kosztuje 10 groszy Wink

1. Widok og鏊ny

2. Inne uj璚ie ale po naci庵ni璚iu spr篹yny czyli powy窺zy pkt. 3a

FILM

Pokaza貫m tylko sam moment odpalenia mieszanki piro po wyrzuceniu granatu z reki.

Pozdr. A

PS. Po co to pokaza貫m Question . Aby o篡wi forum. Pisa mniej o duperelach a dawa wi璚ej cho熲y drobnych prac. Za to b璠 g堯wnie *
Powr鏒 do g鏎y
Achtung

PostWys豉ny: Czw Sie 10, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestetysw鎩 telefon sprzeda貫m userowi i nie mog zrobi zdj耩. zapalnik taki bez cz窷ci metalowych robi ze strzykawki. zarzuci bym rysunek w paincie ale zapomnia貫m has豉 na serwer SHIT! co jeszcze, pomy郵a貫m 瞠 to niby nie ten temat ale pokrewny wi璚 opisze m鎩 projekt granatu. bierzemy rurk pvc 3 cale( grubo嗆 scianek oboj皻na) wysoko嗆 15cm od wewn徠rz smarujemy jakim 郵izgaczem hehe np wazelin. stawiamy na r闚nym pod這簑 i zalewamy karmelk tak 瞠by zosta這 z 6cm, formujemy w niej kana fi 20mm 瞠by zosta這 ok25mm od dna. czekamy a wystygnie, wyjmujemy z formy, i mamy co w rodzaju kieliszka o 軼iankach ponad 25mm, sypiemy do 鈔odka do po這wy fb polecam al-kclo3 3:7. wk豉damy lont owini皻y jak捷 izolacj lub zapalnik zawleczkowy, uszczelniamy np wat i zalewamy karmelk, po zastygni璚iu nacinamy na g喚boko嗆 ok 10mm aby powstawa造 od豉mki, pewnie ka盥y f1 widzia. nast瘼nie taki granacik moczymy w lakierze nitro by go zabezpieczy przed wilgoci. nie polecam przechowywa tego d逝go ani robi niedo鈍iadczonym z zapalnikiem zawleczkowym. do karmelki mo積a doda mg bedzie lepszy, i ten wygl康 hehe. pr鏏owa貫m robi w kszta販ie kuli ale z form jest niesamowicie du穎 pier**lenia. a co do dzia豉nia pewnie sie domy郵acie???
MAx EDYCJA Cool
wi璚 zrobi貫m wczoraj zapalnik zawleczkowy bo mi sie strasznie nudzi這, jedyna cz窷 metalowa to agrafka kt鏎a s逝篡 jedynie jako zabezpieczenie. obudowa to strzykwa 2ml naci庵 2 gumki recepturki, i jakie tam pierdo造. za chwile ide odpali drugi bo w pierwszym s豉bo op騧niacz zadzia豉 Rolling Eyes

i filmik: http://www.members.lycos.co.uk/frextre/piro/zapzaw.avi
dobra mam filmik nastepny ju op騧niacz jest ok, tyle ze mam nastepny problem na filmiku jest widoczna moja twarz Laughing wie kto jakim programem i jak moge ukry twarz?
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
B&G

PostWys豉ny: Wto Wrz 19, 2006 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, czy spodoba Wam si co takiego:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-3616300826018948863&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=-883952660579861293&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=4398732441030963618&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=6713681289682302952&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=-8649744436530915728&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=4839857559709168965&hl=pl

pozdrawiam G.M.
Powr鏒 do g鏎y
HellFire

Do陰czy: 04 Mar 2004

PostWys豉ny: Sro Wrz 20, 2006 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Produkty REWELACYJNE Exclamation
Wygl康 PROFI i dzia豉nie to瞠 Wink
Robi貫 to sam, czy to mo瞠 produkcja zagraniczna czy cu?
Petardy jak petardy-fajne, ale dymne by造 naprawde dobre, szybko i g瘰to zadymia造 du篡 obszar.
Naprawde dobra robota (czyjakolwiek Wink )

pozdrawiam HF

Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Sro Wrz 20, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Czyli jednak produkuje si w polsce jakie wyroby pirotechniczne Wink Question
Filmiki niez貫 potwierdzam.
A z przepisami jak to si ma?

Pozdrawiam
Wiktor
Nie liczy bym na przepis, je郵i to ma by w produkcji.. <P2>

Kowal

Do陰czy: 03 Pa 2004
Sk康: z nienacka

PostWys豉ny: Czw Pa 12, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa:
Ja bym zrobi a la UZRGM, kilka cz窷ci , do tego mo積a przechowywac latami i bez wzgl璠u na pogod.

I s逝sznie. Zapalnik bardzo prosty w konstrukcji. Ka盥y kto zag喚bi sie w temat i po鈍i璚i troche uwagi i czasu to upora sie z problemami zwi您anymi w konstrukcji. Generalnie w moim przypadku najwi璚ej problem闚 stanowi這 znalezienie odpowiedniej spr瞛yny. Mo瞠 wydawa sie wam to banalne ale w rzeczywisto軼i niegdzie w handlu niespotka貫m. Mo積a tak瞠 ewentualnie wyci庵a z r霩nych ustrojstw ale wtedy staje sie to ma這 ekonomiczne dlatego nie preferuje tego sposobu i szukam dalej. Drugim problemem by這 skonstruowanie odpowiedniej ,,造磬i" podtrzymuj帷ej napi皻 iglice. Poniewa wykonanie np kilkunastu dzwigni identycznych by這 by bardzo uci您liwe, postanowi貫m poj軼 na 豉twizne. Mianowicie zastosowa貫m oryginalne 獞iczebne ,,造chy" od UZRGM i to by by這 na tyle z oryginalnych cz瘰ci. Sam korpus niesprawi wi瘯szych trudno軼i. W du瞠j mierze wykonany jest z mosi康zu, szczeg馧y pomijam. Sama iglica to bardzo popularny drobiazg, kt鏎y mo積a znale嗆 w ka盥ym przydomowym warsztacie. Ka盥y element trzeba dorabia indywidualnie, ale mimo wszystko uwa瘸m 瞠 mo積a dojs do powtarzalno軼i. Sp這nka zapalaj帷a to bana, kto ma A.Gorsta ,,Prochy i mat. wyb." na przyk豉d to poszuka sobie sk豉du natomisat odpowiedni opuzniacz, a raczej mieszanina ,,bez gazowa", a dok豉dniej rzecz bior帷 ma這 gazowa jest opisana w ,,Mat. wyb. i elaboracja" Prosze pami皻a, 瞠 opuzniacz jest najwa積iejszy! to jemu nale篡 poswi璚i najwi璚ej czasu. Od tego zale篡 dalszy los naszych 豉pek. Narazie by這 by na tyle, sam projekt jest w stanie udoskonalania oraz dopracowywania drobnych szczego這w. Prosze tak瞠 niepisa mi, o metalowych cz瘰ciach. Mo積a go zastosowa np w swiecy dymnej i problem znika cho i tak uwa瘸m, 瞠 problemu wcale niema, bo kto cho raz rzuca rg-42 to wie 瞠 mo積a do niego sta plecami...

ps. czasowe zapalniki pirotechniczne to jeszcze nie jest to, d捫e do bezpiecznego o dzia豉niu bezw豉dnikowym, a te to wy窺za szko豉 jazdy Idea zimy mi zabraknie...

pozdro!
K.

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kowala od zapalnik闚 Smile.
Nie幢e kombinujesz. Nie idziesz co prawda w kierunku komercji (metalowe cz窷ci), ale kierunek jest dobry.
Podpowiem Ci co, o ile mo積a: Op騧niacz wcale nie musi by w zapalniku!
A przemawiaj za tym conajmniej dwa powody:
1. Je瞠li zapalnik b璠zie wielorazowego u篡tku, to 豉twiej i bezpieczniej b璠zie wymienic sam sp這nk, ni zesp馧 sp這nka-op騧niacz.
2. Je瞠li op騧niacz b璠zie w zapalniku, to w wyrobie nie b璠zie op騧niacza! A to ju jest niebezpieczne! Jak by co, to przy petardzie na fotob造sku nawet nie mrugniesz Rolling Eyes
I jeszcze jedna uwaga. Stosowanie tego typu zapalnik闚 w 鈍iecach dymnych nie ma innego uzasadnienia, ni bajerek Smile.
Do 鈍iec to tylko tarci闚ka. Wygodna, pewna, bezpieczna.
Skoro mnie ju nasz這 na pisanie, to jeszcze Ci co podpowiem. Cz窷ci metalowe u篡te w zapalniku mo積a w pewien spos鏏 omin帷, nie usuwaj帷 ich Question . To taka zagadka - materia do przemy郵e Wink .
pozdrawiam G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Kowal

Do陰czy: 03 Pa 2004
Sk康: z nienacka

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
Witam Kowala od zapalnik闚 Smile.
Nie幢e kombinujesz. Nie idziesz co prawda w kierunku komercji (metalowe cz窷ci), ale kierunek jest dobry.

Komercha to nie wszystko, nie robie tego po to 瞠by czerpa zyski, postawi貫m na satyscakcje i bezpiecze雟two. Bo nie jest wcale problemem wstawienie zapa逝 potarkowego czy tarciowego. W razie pomy趾i urz康zenie wybuchowe trzymam nadal w r瘯u!, co niema miejsca np w zapalniku z dzwigni. Wiesz co mam na my郵i. Mo積a sobie postawi jasne pytanie, mianowicie - co jest lepsze? rzuci Stielhandgranate M24 czy RG-42? jeden i drugi jest granatem zaczepnym. Ale wed逝g mnie przemawia nadal UZRGM, a nie Brennznder 24. Sprawa jest prosta nieprawda?

B&G napisa:

Podpowiem Ci co, o ile mo積a: Op騧niacz wcale nie musi by w zapalniku!
A przemawiaj za tym conajmniej dwa powody:
1. Je瞠li zapalnik b璠zie wielorazowego u篡tku, to 豉twiej i bezpieczniej b璠zie wymienic sam sp這nk, ni zesp馧 sp這nka-op騧niacz.

Z g鏎y zak豉dam, 瞠 jest jednorazowego u篡tku. Nie wiesz czy czasami nie zaelaboruje skorupy pentolitem Very Happy wtedy nawet niema co po nim zbierac Wink rzecz jasna na ko鎍u opuznaicza postaram sie o sp這nke z mat. wt鏎nym.

B&G napisa:

2. Je瞠li op騧niacz b璠zie w zapalniku, to w wyrobie nie b璠zie op騧niacza! A to ju jest niebezpieczne! Jak by co, to przy petardzie na fotob造sku nawet nie mrugniesz Rolling Eyes

Niezgodze sie z tym. Przecie mo積a opuzniacz oddzieli czyms niepalnym, albo trudnopalnym od mieszaniny pirotechnicznej. Popatrz na lont profesionalny ci郾ieniowy 6mm. Jego nieda sie przepali. Wi璚 zadzia豉 prawid這wo po up造wie odpowiedniego czasu z g鏎y przyci皻go tak jak mi sie podoba. Podkre郵am, ze komercja mnie nieinteresuje, przeciez nie po to sie robie setki prob 瞠by straci 豉pke na F-Beku.

B&G napisa:

I jeszcze jedna uwaga. Stosowanie tego typu zapalnik闚 w 鈍iecach dymnych nie ma innego uzasadnienia, ni bajerek Smile.

Fakt bajer, ale zobacz jak presti rosnie? Very Happy

B&G napisa:

Skoro mnie ju nasz這 na pisanie, to jeszcze Ci co podpowiem. Cz窷ci metalowe u篡te w zapalniku mo積a w pewien spos鏏 omin帷, nie usuwaj帷 ich Question . To taka zagadka - materia do przemy郵e Wink .
pozdrawiam G.M.

Hymm, dajesz do myslenia, skoncentruje sie na tym po積iej, a tymczasem pozdrawiam serdecznie!!
K.[/b]

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:

pozdrawiam G.M.

Witam

My郵 瞠 na t zagadk odpowie nam jeden z film闚 zamieszczonych przez B&G FILM , o ile 造磬a jest jedyn metalow cz窷ci w zapalniku to jest ona odrzucona od zapalnika zaraz po wypuszczeniu granatu z r瘯i. Dzi瘯i temu faktycznie w chwili odpalenia granat nie zawiera cz窷ci metalowych . Mam racje Question Mnie osobi軼ie ciekawi czemu zapalnik to oddzielna konstrukcja co tez mo瞠my zobaczy na powy窺zym filmie. Moim zdaniem mog這 chodzi o:

Arrow zapalnik to zapalnik jak w oryginalnym sprz璚ie jest to jeden z element闚 granatu
Arrow po prostu bajer z uzbrajaniem
Arrow spos鏏 na omini璚ie jaki przepis闚 lub chodzi o BHP
Arrow wzgl璠y technologiczne jeden zapalnik pasuj帷y do wszystkiego, cho 鈍iece dymne maj zapalnik poci庵owy(nie wida co dalej w 鈔odku siedzi).

Je郵i to nie tajemnica to spewno軼i B&G odpowie nam Wink

Pozdrawiam
Wiktor

B&G

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ㄊ磬a i spr篹yna nie s jedynymi metalowymi elementami zapalnika. Jest jeszcze bateria, zap這nnik, przewody itp.
Twoje za這瞠nia s po cz窷ci s逝szne:
1. 0%
2. 0%
3. 80%
4. 20%
Smile

G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Achtung

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje oko bateria itd siedzi w tym瞠 w豉郾ie zapalniku, po zap這nie on wypada dlatego mo積a go wyko篡sta powt鏎nie. a przy wybuchu ju cz窷ci metalowych nie ma.
B&G

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrz帷 na tw鎩 emblemat (kto Ci robi to zdj璚ie Smile ?) ACHTUNG, mo積a odnie軼 wra瞠nie, 瞠 masz pusto w g這wie Smile. Z przyjemno軼i stwierdzam, 瞠 tak nie jest Smile.
Bardzo blisko. Mo瞠 niezupe軟ie mo積a to nazwac odpadaniem, ale w豉郾ie o to chodzi. Banalnie proste. Prawda?
A zapalnik, jest jak najbardziej jednorazowy. Chcia這 by Ci si szukac takiej pierdo造 po walce lub w trakcie? To wyroby z konkretnym rynkiem zbytu - sporty i gry paramilitarne. Maj byc proste, bezpieczne, i przyjemne Smile.
G.M.
Powr鏒 do g鏎y
Achtung

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpadanie tak jako napisa貫m, ale mia貫m na my郵i wy簑canie zapalnika przez gazy z op騧niacza lub by mo瞠 oddzielnego 豉dunku. heh, a co by by這 gdyby kto nie znalaz zapalnika? mo瞠 w zestawie jest zapasowy Laughing dzi瘯uje za komplement Evil or Very Mad
Wiktor

PostWys豉ny: Pi Pa 13, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z film闚 nie mo積a jednoznacznie stwierdzi czy odrzucona jest sama 造磬a czy ca造 zapalnik Exclamation , cho na jednym z film闚 wida po upadku 瞠 za lekkie na sam 造磬 Wink kt鏎 wida przy uzbrajaniu. Skoro B&G pisze 瞠 podczas dzia豉nia bez cz窷ci metalowych to zapewne odrzuca ca造 zapalnik, przypuszczam tu 瞠 prawo nie rozr騜nia cz窷ci metalowych o masie kilkuset miligram闚 a kilkunastu gram i o to si rozchodzi dlatego zapalnik to oddzielna konstrukcja.
Teraz tylko ci篹ko stwierdzi czy zapalnik jest odrzucany przy wypuszczeniu z r瘯i razem z 造磬, czy wysuwa si pod wp造wem dzia豉nia gaz闚 powsta造ch w wyniku spalania op騧niacza, mo瞠 zastosowano jaki ma造 豉dunek do tego celu. B&G wspomina ze op騧niacz w zapalniku to wada, nie stwierdzi jednak jak jest w jego wyrobie ale za du穎 nie mo瞠 nam m闚i z oczywistych wzgl璠闚. Osobi軼ie zapalnik elektryczny mi nie pasuje do takich zabawek , ale mia貫 pewnie swoje powody by taki zastosowa.
Z ch璚i zobaczy bym fotki gotowego wyrobu je郵i to mo磧iwe mo積a by這 by zobaczy wi璚ej szczeg馧闚.

Ciekawi mnie te czy takie elementy jak korpus, 造磬a, zawleczka, "styczniki" sam wytwarzasz/modyfikujesz czy kupujesz gotowe wyroby. Question
Postaram si co pokombinowa z zapalnikiem pirotechnicznym bo ciekawa sprawa Very Happy Wink
P.SNajbardziej jednak nie ciekawi mnie konstrukcja bo do wszystkiego mo積a sememu doj嗆, ale te przepisy dok豉dnie jakie papierki, co z pomieszczeniami produkcyjnymi, magazynem, etc.
Pozdrawiam
Wiktor

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny
Strona 2 z 6

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum