Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
DVader



Do³±czy³: 31 Gru 2003
Posty: 21

PostWys³any: Sro Kwi 12, 2006 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamery nie mam Sad , pozatym tak "niebezpiecznych ³adunków" ju¿ nie robie (jestem po bodaj¿e 3 przerwie z piro, i chyba tylko urwanie d*** mog³o by mnie "wyleczyæ" ), teraz wszstko na odleg³o¶æ odpalam (elektrycznie naturalnie). Pracuje te¿ nad nowym nieznanym na tym forum systemem odpalania (narazie niezdradze nad jakim). Ale obiecuje opis i wyniki za jaki¶ tydzieñ / 2.

Pozdrawiam

_________________
Pirotechnika uzale¿nia! Sad Wniosek: nie warto wiêcej oszukiwaæ siebie ¿e ju¿ z tym koniec Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirofun
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2005
Posty: 24
Sk±d: BRoP (Banana Republic of Poland)

PostWys³any: Czw Kwi 13, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duzo odlamkow byloby z tych przelacznikow. wieksze koszty albo zbieranie za kazdym razem tychze przelacznikow
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
DVader



Do³±czy³: 31 Gru 2003
Posty: 21

PostWys³any: Czw Kwi 13, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no raczej po wybuchu wszystko jest totalnie spalone i nie nadaje sie do u¿ytku. Od³amki fakt... ale ostanim razem wszystkie czê¶ci po wybuchu trzyma³y siê razem na zjaranych kablach i nie rozrzuci³o tego za daleko.
Jednak faktycznie niebezpieczeñstwo jest Confused (szczegulnie przsy silniejszych prochach) .

_________________
Pirotechnika uzale¿nia! Sad Wniosek: nie warto wiêcej oszukiwaæ siebie ¿e ju¿ z tym koniec Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Error



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2005
Posty: 52
Sk±d: siê wzieli¶my ?

PostWys³any: Nie Maj 28, 2006 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcecie zapalnik na zawleczke ?
Prosze bardzo oto i on;









Zród³o: internet (( wyszpera³em gdzies kiedys ))

I to ju¼ w zasadzie wszystko je¿eli chodzi o granat na zawleczke wykonany domowymi sposobami

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sob Cze 03, 2006 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ca³kiem niez³y wynalazek, tylko nieco skomplikowany Rolling Eyes .
A swoj± drog± ciekawe jaka jest "sprawno¶c" tego urz±dzenia. Jak odpali 50/100 to ju¿ nie¼le. To tak na moje oko.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Pon Cze 12, 2006 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego ERROR jak wrzucasz moje zdjêcia to z ³aski swojej mo¿esz napisaæ ze s± moje. a co do skuteczno¶ci nie uda³o mi sie jeszcze zrobiæ takiego który by nie zadzia³a³, je¶li kto¶ chce moge go dok³adnie opsiaæ.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 01, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy pokazany granat na zawleczkê "spe³niaj±cy normy EU" Wink . Czyli :

1. Bez cze¶ci metalowych w momencie pokazania siê ognia
2. Zap³on nastêpuje po wyrzucenie z rêki
3. Granat ma 2 stopnie zabepieczenia - odwracalne
a) naci±g sprê¿yny na godzinê, dwie albo bezpo¶rednio przed u¿yciem.
b) kó³ko metalowe - zawleczka

Odwracalne czyli mo¿na sprê¿ynê ( tu plastykow± ) zwolniæ i za³o¿yæ z powrotem kó³ko. Sprê¿yna jest plastykowa st±d lepiej j± naci±gn±æ przed u¿yciem bo po d³ugim czasie naci±gu spada jej F ( si³a naci±gu ).


Zdjêcia i film nie pokazuje szczegó³ów ale gdyby kto¶ inny tak post±pi³ i tak dosta³by za to *. Np. od razu 4 Wink

"£y¿ka" jest fabryczna, od czego¶ tam i kosztuje 10 groszy Wink

1. Widok ogólny



2. Inne ujêcie ale po naci±gniêciu sprê¿yny czyli powy¿szy pkt. 3a



FILM


Pokaza³em tylko sam moment odpalenia mieszanki piro po wyrzuceniu granatu z reki.


Pozdr. A

PS. Po co to pokaza³em Question . Aby o¿ywiæ forum. Pisaæ mniej o duperelach a dawaæ wiêcej choæby drobnych prac. Za to bêd± g³ównie *
Powrót do góry
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Czw Sie 10, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestetyswój telefon sprzeda³em userowi i nie mogê zrobiæ zdjêæ. zapalnik taki bez czê¶ci metalowych robiê ze strzykawki. zarzuci³ bym rysunek w paincie ale zapomnia³em has³a na serwer SHIT! co jeszcze, pomy¶la³em ¿e to niby nie ten temat ale pokrewny wiêc opisze mój projekt granatu. bierzemy rurkê pvc 3 cale( grubo¶æ scianek obojêtna) wysoko¶æ 15cm od wewn±trz smarujemy jakim¶ ¶lizgaczem hehe np wazelin±. stawiamy na równym pod³o¿u i zalewamy karmelk± tak ¿eby zosta³o z 6cm, formujemy w niej kana³ fi 20mm ¿eby zosta³o ok25mm od dna. czekamy a¿ wystygnie, wyjmujemy z formy, i mamy co¶ w rodzaju kieliszka o ¶ciankach ponad 25mm, sypiemy do ¶rodka do po³owy fb polecam al-kclo3 3:7. wk³adamy lont owiniêty jak±¶ izolacj± lub zapalnik zawleczkowy, uszczelniamy np wat± i zalewamy karmelk±, po zastygniêciu nacinamy na g³êboko¶æ ok 10mm aby powstawa³y od³amki, pewnie ka¿dy f1 widzia³. nastêpnie taki granacik moczymy w lakierze nitro by go zabezpieczyæ przed wilgoci±. nie polecam przechowywaæ tego d³ugo ani robiæ niedo¶wiadczonym z zapalnikiem zawleczkowym. do karmelki mo¿na dodaæ mg bedzie lepszy, i ten wygl±d hehe. próbowa³em robiæ w kszta³cie kuli ale z form± jest niesamowicie du¿o pier**lenia. a co do dzia³ania pewnie sie domy¶lacie???
MA£A EDYCJA Cool
wiêc zrobi³em wczoraj zapalnik zawleczkowy bo mi sie strasznie nudzi³o, jedyna czê¶æ metalowa to agrafka która s³u¿y jedynie jako zabezpieczenie. obudowa to strzykwa 2ml naci±g 2 gumki recepturki, i jakie¶ tam pierdo³y. za chwile ide odpaliæ drugi bo w pierwszym s³abo opó¼niacz zadzia³a³ Rolling Eyes

i filmik: http://www.members.lycos.co.uk/frextre/piro/zapzaw.avi
dobra mam filmik nastepny ju¿ opó¼niacz jest ok, tyle ze mam nastepny problem na filmiku jest widoczna moja twarz Laughing wie kto¶ jakim programem i jak moge ukryæ twarz?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Wto Wrz 19, 2006 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, czy spodoba Wam siê co¶ takiego:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-3616300826018948863&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=-883952660579861293&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=4398732441030963618&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=6713681289682302952&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=-8649744436530915728&hl=pl

http://video.google.pl/videoplay?docid=4839857559709168965&hl=pl

pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Sro Wrz 20, 2006 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Produkty REWELACYJNE Exclamation
Wygl±d PROFI i dzia³anie to¿e Wink
Robi³e¶ to sam, czy to mo¿e produkcja zagraniczna czy cu¶?
Petardy jak petardy-fajne, ale dymne by³y naprawde dobre, szybko i gêsto zadymia³y du¿y obszar.
Naprawde dobra robota (czyjakolwiek Wink )

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Sro Wrz 20, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Czyli jednak produkuje siê w polsce jakie¶ wyroby pirotechniczne Wink Question
Filmiki niez³e potwierdzam.
A z przepisami jak to siê ma?

Pozdrawiam
Wiktor
Nie liczy³ bym na przepis, je¶li to ma byæ w produkcji.. <P2>

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kowal



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2004
Posty: 42
Sk±d: z nienacka

PostWys³any: Czw Pa¼ 12, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Ja bym zrobi³ a la UZRGM, kilka czê¶ci , do tego mo¿na przechowywac latami i bez wzglêdu na pogodê.


I s³usznie. Zapalnik bardzo prosty w konstrukcji. Ka¿dy kto zag³êbi sie w temat i po¶wiêci troche uwagi i czasu to upora sie z problemami zwi±zanymi w konstrukcji. Generalnie w moim przypadku najwiêcej problemów stanowi³o znalezienie odpowiedniej sprêzyny. Mo¿e wydawaæ sie wam to banalne ale w rzeczywisto¶ci niegdzie w handlu niespotka³em. Mo¿na tak¿e ewentualnie wyci±gaæ z róznych ustrojstw ale wtedy staje sie to ma³o ekonomiczne dlatego nie preferuje tego sposobu i szukam dalej. Drugim problemem by³o skonstruowanie odpowiedniej ,,³y¿ki" podtrzymuj±cej napiêt± iglice. Poniewa¿ wykonanie np kilkunastu dzwigni identycznych by³o by bardzo uci±zliwe, postanowi³em poj¶c na ³atwizne. Mianowicie zastosowa³em oryginalne æwiczebne ,,³ychy" od UZRGM i to by by³o na tyle z oryginalnych czêsci. Sam korpus niesprawi³ wiêkszych trudno¶ci. W du¿ej mierze wykonany jest z mosi±dzu, szczegó³y pomijam. Sama iglica to bardzo popularny drobiazg, który mo¿na znale¶æ w ka¿dym przydomowym warsztacie. Ka¿dy element trzeba dorabiaæ indywidualnie, ale mimo wszystko uwa¿am ¿e mo¿na dojsæ do powtarzalno¶ci. Sp³onka zapalaj±ca to bana³, kto ma A.Gorsta ,,Prochy i mat. wyb." na przyk³ad to poszuka sobie sk³adu natomisat odpowiedni opuzniacz, a raczej mieszanina ,,bez gazowa", a dok³adniej rzecz bior±c ma³o gazowa jest opisana w ,,Mat. wyb. i elaboracja" Prosze pamiêtaæ, ¿e opuzniacz jest najwa¿niejszy! to jemu nale¿y poswiêciæ najwiêcej czasu. Od tego zale¿y dalszy los naszych ³apek. Narazie by³o by na tyle, sam projekt jest w stanie udoskonalania oraz dopracowywania drobnych szczego³ow. Prosze tak¿e niepisaæ mi, o metalowych czêsciach. Mo¿na go zastosowaæ np w swiecy dymnej i problem znika choæ i tak uwa¿am, ¿e problemu wcale niema, bo kto choæ raz rzuca³ rg-42 to wie ¿e mo¿na do niego staæ plecami...

ps. czasowe zapalniki pirotechniczne to jeszcze nie jest to, d±¿e do bezpiecznego o dzia³aniu bezw³adnikowym, a te to wy¿sza szko³a jazdy Idea zimy mi zabraknie...

pozdro!
K.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kowala od zapalników Smile.
Nie¼le kombinujesz. Nie idziesz co prawda w kierunku komercji (metalowe czê¶ci), ale kierunek jest dobry.
Podpowiem Ci co¶, o ile mo¿na: Opó¼niacz wcale nie musi by w zapalniku!
A przemawiaj± za tym conajmniej dwa powody:
1. Je¿eli zapalnik bêdzie wielorazowego u¿ytku, to ³atwiej i bezpieczniej bêdzie wymienic sam± sp³onkê, ni¿ zespó³ sp³onka-opó¼niacz.
2. Je¿eli opó¼niacz bêdzie w zapalniku, to w wyrobie nie bêdzie opó¼niacza! A to ju¿ jest niebezpieczne! Jak by co, to przy petardzie na fotob³ysku nawet nie mrugniesz Rolling Eyes
I jeszcze jedna uwaga. Stosowanie tego typu zapalników w ¶wiecach dymnych nie ma innego uzasadnienia, ni¿ bajerek Smile.
Do ¶wiec to tylko tarciówka. Wygodna, pewna, bezpieczna.
Skoro mnie ju¿ nasz³o na pisanie, to jeszcze Ci co¶ podpowiem. Czê¶ci metalowe u¿yte w zapalniku mo¿na w pewien sposób omin±c, nie usuwaj±c ich Question . To taka zagadka - materia³ do przemy¶leñ Wink .
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Kowal



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2004
Posty: 42
Sk±d: z nienacka

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
Witam Kowala od zapalników Smile.
Nie¼le kombinujesz. Nie idziesz co prawda w kierunku komercji (metalowe czê¶ci), ale kierunek jest dobry.


Komercha to nie wszystko, nie robie tego po to ¿eby czerpaæ zyski, postawi³em na satyscakcje i bezpieczeñstwo. Bo nie jest wcale problemem wstawienie zapa³u potarkowego czy tarciowego. W razie pomy³ki urz±dzenie wybuchowe trzymam nadal w rêku!, co niema miejsca np w zapalniku z dzwigni±. Wiesz co mam na my¶li. Mo¿na sobie postawiæ jasne pytanie, mianowicie - co jest lepsze? rzuciæ Stielhandgranate M24 czy RG-42? jeden i drugi jest granatem zaczepnym. Ale wed³ug mnie przemawia nadal UZRGM, a nie Brennzünder 24. Sprawa jest prosta nieprawda¿?

B&G napisa³:

Podpowiem Ci co¶, o ile mo¿na: Opó¼niacz wcale nie musi by w zapalniku!
A przemawiaj± za tym conajmniej dwa powody:
1. Je¿eli zapalnik bêdzie wielorazowego u¿ytku, to ³atwiej i bezpieczniej bêdzie wymienic sam± sp³onkê, ni¿ zespó³ sp³onka-opó¼niacz.


Z góry zak³adam, ¿e jest jednorazowego u¿ytku. Nie wiesz czy czasami nie zaelaboruje skorupy pentolitem Very Happy wtedy nawet niema co po nim zbierac Wink rzecz jasna na koñcu opuznaicza postaram sie o sp³onke z mat. wtórnym.

B&G napisa³:

2. Je¿eli opó¼niacz bêdzie w zapalniku, to w wyrobie nie bêdzie opó¼niacza! A to ju¿ jest niebezpieczne! Jak by co, to przy petardzie na fotob³ysku nawet nie mrugniesz Rolling Eyes


Niezgodze sie z tym. Przecie¿ mo¿na opuzniacz oddzieliæ czyms niepalnym, albo trudnopalnym od mieszaniny pirotechnicznej. Popatrz na lont profesionalny ci¶nieniowy 6mm. Jego nieda sie przepaliæ. Wiêc zadzia³a prawid³owo po up³ywie odpowiedniego czasu z góry przyciêtgo tak jak mi sie podoba. Podkre¶lam, ze komercja mnie nieinteresuje, przeciez nie po to sie robie setki prob ¿eby straciæ ³apke na F-Beku.

B&G napisa³:

I jeszcze jedna uwaga. Stosowanie tego typu zapalników w ¶wiecach dymnych nie ma innego uzasadnienia, ni¿ bajerek Smile.


Fakt bajer, ale zobacz jak presti¿ rosnie? Very Happy

B&G napisa³:

Skoro mnie ju¿ nasz³o na pisanie, to jeszcze Ci co¶ podpowiem. Czê¶ci metalowe u¿yte w zapalniku mo¿na w pewien sposób omin±c, nie usuwaj±c ich Question . To taka zagadka - materia³ do przemy¶leñ Wink .
pozdrawiam G.M.


Hymm, dajesz do myslenia, skoncentruje sie na tym po¿niej, a tymczasem pozdrawiam serdecznie!!
K.[/b]

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:

Skoro mnie ju¿ nasz³o na pisanie, to jeszcze Ci co¶ podpowiem. Czê¶ci metalowe u¿yte w zapalniku mo¿na w pewien sposób omin±c, nie usuwaj±c ich Question . To taka zagadka - materia³ do przemy¶leñ Wink .
pozdrawiam G.M.


Witam

My¶lê ¿e na t± zagadkê odpowie nam jeden z filmów zamieszczonych przez B&G FILM , o ile ³y¿ka jest jedyn± metalow± czê¶ci± w zapalniku to jest ona odrzucona od zapalnika zaraz po wypuszczeniu granatu z rêki. Dziêki temu faktycznie w chwili odpalenia granat nie zawiera czê¶ci metalowych . Mam racje Question Mnie osobi¶cie ciekawi czemu zapalnik to oddzielna konstrukcja co tez mo¿emy zobaczyæ na powy¿szym filmie. Moim zdaniem mog³o chodziæ o:

Arrow zapalnik to zapalnik jak w oryginalnym sprzêcie jest to jeden z elementów granatu
Arrow po prostu bajer z uzbrajaniem
Arrow sposób na ominiêcie jaki¶ przepisów lub chodzi o BHP
Arrow wzglêdy technologiczne jeden zapalnik pasuj±cy do wszystkiego, choæ ¶wiece dymne maj± zapalnik poci±gowy(nie widaæ co dalej w ¶rodku siedzi).

Je¶li to nie tajemnica to spewno¶ci± B&G odpowie nam Wink

Pozdrawiam
Wiktor

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£y¿ka i sprê¿yna nie s± jedynymi metalowymi elementami zapalnika. Jest jeszcze bateria, zap³onnik, przewody itp.
Twoje za³o¿enia s± po czê¶ci s³uszne:
1. 0%
2. 0%
3. 80%
4. 20%
Smile

G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na moje oko bateria itd siedzi w tym¿e w³a¶nie zapalniku, po zap³onie on wypada dlatego mo¿na go wyko¿ystaæ powtórnie. a przy wybuchu ju¿ czê¶ci metalowych nie ma.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrz±c na twój emblemat (kto Ci robi³ to zdjêcie Smile ?) ACHTUNG, mo¿na odnie¶c wra¿enie, ¿e masz pusto w g³owie Smile. Z przyjemno¶ci± stwierdzam, ¿e tak nie jest Smile.
Bardzo blisko. Mo¿e niezupe³nie mo¿na to nazwac odpadaniem, ale w³a¶nie o to chodzi. Banalnie proste. Prawda?
A zapalnik, jest jak najbardziej jednorazowy. Chcia³o by Ci siê szukac takiej pierdo³y po walce lub w trakcie? To wyroby z konkretnym rynkiem zbytu - sporty i gry paramilitarne. Maj± byc proste, bezpieczne, i przyjemne Smile.
G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpadanie tak jako¶ napisa³em, ale mia³em na my¶li wy¿ucanie zapalnika przez gazy z opó¼niacza lub byæ mo¿e oddzielnego ³adunku. heh, a co by by³o gdyby kto¶ nie znalaz³ zapalnika? mo¿e w zestawie jest zapasowy Laughing dziêkuje za komplement Evil or Very Mad
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pi± Pa¼ 13, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z filmów nie mo¿na jednoznacznie stwierdziæ czy odrzucona jest sama ³y¿ka czy ca³y zapalnik Exclamation , choæ na jednym z filmów widaæ po upadku ¿e za lekkie na sam± ³y¿kê Wink któr± widaæ przy uzbrajaniu. Skoro B&G pisze ¿e podczas dzia³ania bez czê¶ci metalowych to zapewne odrzuca ca³y zapalnik, przypuszczam tu ¿e prawo nie rozró¿nia czê¶ci metalowych o masie kilkuset miligramów a kilkunastu gram i o to siê rozchodzi dlatego zapalnik to oddzielna konstrukcja.
Teraz tylko ciê¿ko stwierdziæ czy zapalnik jest odrzucany przy wypuszczeniu z rêki razem z ³y¿k±, czy wysuwa siê pod wp³ywem dzia³ania gazów powsta³ych w wyniku spalania opó¼niacza, mo¿e zastosowano jaki¶ ma³y ³adunek do tego celu. B&G wspomina³ ze opó¼niacz w zapalniku to wada, nie stwierdzi³ jednak jak jest w jego wyrobie ale za du¿o nie mo¿e nam mówiæ z oczywistych wzglêdów. Osobi¶cie zapalnik elektryczny mi nie pasuje do takich zabawek , ale mia³e¶ pewnie swoje powody by taki zastosowaæ.
Z chêci± zobaczy³ bym fotki gotowego wyrobu je¶li to mo¿liwe mo¿na by³o by zobaczyæ wiêcej szczegó³ów.

Ciekawi mnie te¿ czy takie elementy jak korpus, ³y¿ka, zawleczka, "styczniki" sam wytwarzasz/modyfikujesz czy kupujesz gotowe wyroby. Question
Postaram siê co¶ pokombinowaæ z zapalnikiem pirotechnicznym bo ciekawa sprawa Very Happy Wink
P.SNajbardziej jednak nie ciekawi mnie konstrukcja bo do wszystkiego mo¿na sememu doj¶æ, ale te przepisy dok³adnie jakie papierki, co z pomieszczeniami produkcyjnymi, magazynem, etc.
Pozdrawiam
Wiktor

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP