Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszanka MPF-42
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Pirotechman wiele razy pisał, że jest to najszybszy fb'ek i najlepiej wypadł w testach, gdzieś to jest na forum. A filmik dam Smile
http://www.trickz.co.uk/flash-demo.wmv (w razie komplikacji otwierać windows media playerem)
jest to 850mg "fotobłysku", filmik znalazłem na forum uk rocketry. Ma ktoś pomysł co to może być za fb? Mnie na początku zatkało...

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak na FBka mieszanka jest ciemna. moze dali tam Al typu dark? on podobno jest ciemnawy. i czy to napewno jest FBk? tak pisało na stronce?
niewiem co myśleć.... na tym petardy trzeba by robić max 100 mg. niemusze tłumaczyć dlaczego.
może jest to jakaś kombinacja utleniacza i reduktora która tak niesamowicie ze sobą współpracuje...

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i to jest ten słynny al dark pyro(drobny, german blackhead ma 3 mikrony i bardzo reakywny) z jakimś porządnym utleniaczem i ew. dodatkami...Ale bez przesady :] z 5g tego można użyć na jedną petarde. Przed sylwestrem kupię "achtunga" i zbadam mieszanke w nim. Podobno jest w nim mieszanka kclo4 + al dark pyro. Zobacze jak się spali... Może tam jest niesamowicie drobny magnez, jak wspominałem, 1000mesh. Mam glin atomizowany 400mesh to już on jest b.drobny, prawie jak skrobia, a co dopiero 1000mesh....no nic, poszperam jeszcze po tamtym forum, może coś więcej znajdę. Takim "gdybaniem" wiele nie zdziałamy.
PS co do tej mieszanki "achtungowej". Na pyrowiki piszą, że krytyczna masa takiego fb, po której następuje przejście w detonację waha się w granicach 30-50g...

_________________
Koniec z piro..


Ostatnio zmieniony przez Teo dnia Nie Gru 10, 2006 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ta iością to nie było na serio. a co do mieszaki w achtungach to już coś pisałem. nic specjalnego... ciekawe czy wogóle tą niezwykłą mieszanine jest sens ładować w korpus...( Laughing )
_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azzazel



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: długośc 18,6666667 E szerokość 50,2833333 N

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Rozebrałem kiedyś achtunga niema w nim dark german al mieszanka jest bardzo jasna srebrzysta już prędzej magnez z tego co pamiętam to bardzo podobna do zwykłej mieszanki tej z PICOLO. Miałem to w słoiczku i słoiczek się Stłukł Sad i było bum Smile niekontrolowane Shocked
Super mocne to to niejest do tej mieszanki z filmiku to sie nieumywa.
Pozdro.

_________________
GLIWICE --> moje miasto Very Happy

My kingdom of heaven...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przeskoczyłem" cały temat o fb na tamtum forum i niestety nic nie znalazłem na temat tego fb...Myślę, że posty powinny znaleźć się w temacie o fotobłyskach a nie o konkretnie mpf, robimy offtop...
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

syf się robi... ktoś będzie musiał chwycić za mop, bo totalny odjaz jest..
1. Jak kolega Azzazel wspomnial nie ma Al darka w jakiś gównianych petardkach Wink On jest dość poważnie traktowany.. (ten Al).

Mg1000mesh?! widział to ktoś gdzieś? Mg jest cholernie reaktywny i taki pyłek długo by nie poleżał.. stanowiłby jeszce większe zagrożenie niż Al "ciemne"... W pirotechnice Mg nie stosuje się aż w takim rozdrobnieniu jak napisałeś..

PAM4 to nie żadne rozdrobnienie, tylko jak Arkadiusz kiedyś pisał to jeszcze stara nazwa, ta czwórka to jakieś oznaczenie produktu.. ale nie mówi nic o rozdrobnieniu.. czy ilości.

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poon napisał:
....Pirotechman wiele razy pisał, że jest to najszybszy fb'ek i najlepiej wypadł w testach, gdzieś to jest na forum. A filmik dam Smile
http://www.trickz.co.uk/flash-demo.wmv (w razie komplikacji otwierać windows media playerem)
jest to 850mg "fotobłysku", filmik znalazłem na forum uk rocketry. Ma ktoś pomysł co to może być za fb? Mnie na początku zatkało...



Bardzo szybki flesh , na oko szybszy niż MPF-42 Rolling Eyes . Opisywałem to co testowałem a wielu proszków metali nie mam i nie będę miał. W tym fleshu chyba jest ten proszek Al , ciemny w wyglądzie. Nie wiem jak się otrzymuje taki Al , jaką ma postać ( chyba mikro granulki ) i skład chemiczny użytego glinu. Ale z tego co wiem z kclo4 daje właśnie takie bardzo szybkie fleshe. Robi wrażenie Shocked . Być może tym dało by radę ruszyć jakiś nitroester. Dzięki za link do filmika Wink


Pozdr.
Powrót do góry
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisał:
Mg1000mesh?! widział to ktoś gdzieś? Mg jest cholernie reaktywny i taki pyłek długo by nie poleżał.. stanowiłby jeszce większe zagrożenie niż Al "ciemne"... W pirotechnice Mg nie stosuje się aż w takim rozdrobnieniu jak napisałeś..

Sory, ale jeszcze tylko jeden syfek Very Happy Mg 1000mesh jest używane, np. w niektórych paliwach rakietowych HP, nawet skład z takim magnezem jest na stronie Pana Pinota....

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może inaczej? A ma ktoś taki Mg? Shocked

to tak powiedzmy ok 15um czy 10um.. masakra
ciekawi mnie jak to wygląda i czy zostało to naprawdę zastosowaone.
Bo napisać to i ja moge sobię cynk 1500mesh:) tylko chodzi mi o praktyczne zastosowoanie..
Jesli sie powaznie stosuje no to coz, przepraszam, ale nikt wszystkiego nie wie prawda? W koncu po to te forum, moze cos sie zawsze naprostuje czlowiek i bedzie juz wiedzial, ze np. gadalem pierdoly.
Ja pisze, bo ja nie spotkalem sie z Mg 1000mesh i wydaje mi sie naprawde drobne:)

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
YagYelskY



Dołączył: 08 Gru 2002
Posty: 90
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Arkadiusz napisał:
Być może tym dało by radę ruszyć jakiś nitroester.

Myślę, że spokojnie PETN by ruszył. Ewentualnie możnaby wmieszać go do tego FB i to dopiero na czysty. Z ciekłymi już gorzej ale jak dać PETN po drodze...
Tylko czy to bezpieczniejsze od MWI Rolling Eyes
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możliwe że ten flash zawiera dodatkowo pył/proszek tytanowy, lub np. rodanek Pb?


pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
YagYelskY



Dołączył: 08 Gru 2002
Posty: 90
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, możliwe Very Happy
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked .
rodanek to zozumiem ale po co tytan?
z tego co wiem daje śnieżno białe iskry...
raczej nie poprawi zbyt osiągów FBka. Wink
może ciemna barwa jest spowodowana dodatkiem KMnO4?
w końcu MnO2 to też katalizator.
może to mieszanka w stylu KClO4 + Al Dark + kilka% KMnO4..
ewentualnie troche siarki na rozruch.

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja hipoteza to al dark german, kclo4(jest prawie wszedzie), sól baru azotan/nadchloran/nawet siarczan działa z Mg, siara-zauwazcie jaka niska temp zaplonu(ten papierek to chyba nasaczony kno3). Wyczytalem ze pył tytanowy zwieksza kopa tzn moze sprawic ze taki fb walnie bez otoczki,ale to tylko teoria. Czytalem inne posty usera ktory pisal o tym fb i nie wyjawia zadnych skladow, pisze jedynie ze takie mocne fbki to "egzotyki".
Całkiem możliwe że jest tam ten KMnO4, kombinacje tych dwoch utleniaczy sa zajebiscie mocne.

pozdr
dav
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DSP
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 9
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis odpalalem petarde w pudelku po filmie i musze przyznac ze jestem mocno zawiedziony (testowalem wczesniej kclo4 i al i bylo super). Wszystko bylo dobrze zmielone tylko Ba(NO3)2 troche slabo (nie chcialem paprac tym tlustym g*wnem mlynka Very Happy).
Petardka byla duzo slabsza od mieszanki kmno4(krysztalki) z mg.
Czemu to tak slabo wypadlo??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

użyłeś wszystkich składników takich jak w standardowym przepisie?? - tzn nie kclo3 tylko kclo4, nie magnez wymieszany z aluminium tylko PAM i wszystko idealnie zmielone??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
DSP
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 9
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wszystko bylo tak jak w przepisie (tylko Ba(NO3)2 slabo rozdrobnione ale reszta to pyl byla) i nie wiem co do cholery ale jutro robie probe z rozdrobnionym ideaalnie Ba(NO3)2 i moze beda inne efekty Very Happy Ale to co zobaczylem to slabo wyszlo (tak samo dziadoska jak kclo3 z al - chyba ze ta mieszanka nabiera sily w pudelku [mowie o kclo3 z al])
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teo



Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 101
Skąd: 123456

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich obserwacji wygląda to tak. Sam pam(taki jak ja i większość ma, czyli chyba 200mesh) na fotobłski jest kiepski, gorszy od al bright, a gdy do pamu się doda 10-20% tego glinu to powstają bardzo szybkie fotobłyski. Przed chwilą odpalałem fotobłyska na kclo4 i mg(ten drobniejszy, od Mene'go) i wypadł on sporo gorzej od kclo4, pam i al bright Exclamation Nie mam pojęcia dlaczego tak jest...
PS Czy wasz Ba(NO3)2 też wygląda jak by się napił sporo wody, czy to normalne?

_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DSP
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 9
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Lis 27, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam w domu teraz jakies 35 kg odczynnikow (ale to tylko moj sen:D).
a moj Ba(NO3)2 od 2 dostawcow jest taki sam (oba *ujostwa tluste i takie jakby nawodnione Very Happy tak chyba to wyglada - tlusta saletra). Ja do mpf'a wszystkie skladniki suszylem a to zonk cos jest nie tak z ktoryms z nich (chyba z Ba(no3)2 bo slabo zmielone)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP