Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Programy do symulacji fajerwerków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Lis 14, 2003 8:48 pm    Temat postu: Programy do symulacji fajerwerków Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś dysponuje programami (lub linkami) do symulowania pokazów pirotechnicznych na komputerze. ja znalazłem na razie tylko wygaszacz ekranu na www.lbv-soft.com. Question Question
Powrót do góry
RobertG



Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 61
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 15, 2003 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja co prawda nie znam ale mam zamiar, o ile starczy czasu, na napisanie takiego miniprogramu na wlasne potrzeby Cool Very Happy
Ostatnio mialem spory projekt w DirectX wiec temat zglebilem. Jedyne co moze mnie zniechecic to notoryczny brak czasu Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Snake



Dołączył: 12 Paź 2003
Posty: 24
Skąd: z rury

PostWysłany: Sob Lis 15, 2003 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze!

Osobiście mogę oświadczyć, że programami do symulowania pokazów pirotechnicznych nie dysponuję a nawet nie słyszałem czy by takie były Crying or Very sad no ale posiadam wiele ciekawych wygaszaczy z pokazami sztucznych ogni itp. Postaram się je zamieścić na stronce:
http://snakefiremaker.w.interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Gość






PostWysłany: Sro Gru 17, 2003 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.pyroinfinity.tv/en/default.asp

to chyba to co by mnie interesowało, niestety tylko komercyjna wersja Crying or Very sad , więc nic nie mogę poweiedzieć....

chyba żeby poszukać u ludzi...
Powrót do góry
Daltar



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są przepiękne programy do układania pokazów ogni sztucznych, ostatnio nawet widziałem trójwymiarowe. Mozna ogladać pokaz ze wszystkich stron. Maja jedną wadę---bardzo wysoka cena Sad ( parę tysiecy dolarów )
_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piromarek



Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 75

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Pewien, dość odległy czas temu, Smile nosiłem się z zamiarem napisania małego programiku pozwalającego nie tyle na symulację całego pokazu ogni, a jedynie na analizę działania pojedynczej szelki.
Miałem nadzieję na to, że skróci on fazę dobierania odpowiednich czasów palenia, efektów i kolorów następujących po sobie oraz wielkości ładunków rozpryskowych i wyrzucających.
Niestety , jak to w życiu, skończyło się na napisaniu kilku procedurek opartych o rzut ukośny i tyle.
Do tematu nie wróciłem.

Myślę, że przy odrobinie samozaparcia, można sklecić coś co było by pomocne w komponowaniu nie całości pokazu lecz np. pojedynczych scen składających się na całość lub kluczowych elementów oraz przejść pomiędzy nimi.
Sami wiecie jak trudno czasami podjąć decyzję, co , skąd, w jakiej kolejności i czasie ma się pojawić. Nie wspomnę o różnych czasach wybrzmiewania poszczególnych efektów, nie zawsze precyzyjnie powtarzalnych dla wszystkich egzemplarzy.


pozdrawiam

Piromarek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP