Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyładowania elektrostatyczne podczas mieszania...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 1:00 pm    Temat postu: Wyładowania elektrostatyczne podczas mieszania... Odpowiedz z cytatem

Wyładowania elektrostatyczne podczas mieszania składników różnych mieszanek, np. prochu czarnego albo fotobłysków.

Czy stanowią jakieś zagrożenie dla mieszającego?

Czy podczas mieszania np. nadmanganianu, siarki i aluminium/pamu w torebce z polietylenu, na skutek tarcia wytwarzają sie jakieś ładunki?
I czy są one na tyle duże, że mogą wytworzyć iskrę, która zapali mieszankę?

Bo wszyscy chyba wiedzą, że do zapalenia dobrego prochu nie trzeba wiele...

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
koman



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i dla p.cz i dla FB wyładowania elektrostatyczne stanowią zagrożenie. podczas mieszania w torebce z PE wytworza sie ładunki, ale nie stanowi to raczej zbyt zagrożenia ponieważ są one za słabe. myśle że przy wysypywaniu z torebki mogą nastąpić wyładoania.
za to przy mieleniu w kulowcu (p.cz) na szklanych kulkach na sucho, to już trzeba sie liczyć z konsekwęcjami.... Wink

_________________
obecnie koniec z piro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elo elo Wink

ja tu tylko na momencik wpadlem. Akurat naszla mnie chec zeby sobie troche postrzelac z fotoblysku.
no i zaczalem sie zastanawiac - jak by to zrobic przy stracie jak najmniejszej ilosci konczyn Cool

skoro wyladowania moga nastapic podczas wysypywania mieszanki z torebki, nie bede jej wcale wysypywal tylko stukne w torebce Laughing

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JoY



Dołączył: 07 Paź 2002
Posty: 57
Skąd: Unknow

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 4:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm twoje pytanie caly czas kreci sie wokol elektrostatyki i torebek plstikowych. Moze uzyj torebki papierowej?:>

OT. Musimy sie kiedys wybrac na piwko, odwiedzic stare graty Wink

_________________
Jeszcze zyje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cash



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey,

Sory że odkopuję stary temat ale mam małe pytanie:
Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat stosowania worków w petardach?

Chodzi mi o to że przy użyciu mocno higroskopijnych odczynników (NaClO4 czy NH4ClO4) wilgoć z zatyczki czy jeśli stosuje się korpus klejony bez zatyczek to z korpusu może przechodzić do mieszanki i osłabiać ją.
Jestem ciekaw czy można tą mieszankę do środka wsadzić w woreczku foliowym - czy w trakcie przenoszenia tego cz. mp nie będą trzeć o folię indukując ładunki elektrostatyczne wystarczające do zapłonu.

Co prawda mogę zrobić testy ale będą one nie miarodajne bo raz może być tak a raz inaczej, w tym wypadku. Czy komuś się śniło że robi coś takiego z powodzeniem przez dłuższy czas a może lepiej nie ryzykować?

_________________
nie biorę odpowiedzialności za to co napisałem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do petard zawsze stosowałem woreczki z folii ( z torebek śniadaniowych).
Mianowicie z torebki śniadaniowej, tnę folię i sklejam z niej małe torebeczki, wielkości 4x4 cm, wsypuję w nie mieszankę i zaklejam taśmą klejącą. Mieszanka najczęściej ssa.
Folia jest tak cieniutka, że przepala ją lont petardy, więc mam 100% skuteczności.
Według mnie jest to dobra alternatywa, mieszanka nie sypie się po całej petardzie, nie brudzi wszystkiego w koło (w wypadku mieszanek z al), mieszanka nie jest wilgotna.
Dodatkowo, przy zalewaniu zatyczek ( zazwyczaj 1, bo stosuję korpusy, z kupnych, sylwestrowych torcików-cakes), do środka korpusu, na pewną głębokość wkładam krążek grubej tektury (gips nie leci głębiej, a tylko na odpowiednią głębokość, ale tak chyba większość robi) wtedy, nawet bez stosowania torebek trudno o zawilgocenie prochu.

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP