Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial shells] C.D.(str. 21 - 40)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Sob Mar 04, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie, poniewarz w szelkacj jestem zielony ca³kiem. mianowicie czy jako lifta i bursta (albo któregokolwiek z nich) mozna uzywac NC?? bo na moje oko za szybko sie spala i na przyklad zwitek mojej NC moge spalic na d³oni otwartej i nawet nic nie czuje oprocz lekkiego ciep³a i jakby "podmuchu" gazów Smile poradxcie...
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 05, 2006 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótki opis nowej szeleczki która siê montuje a w³a¶ciwie przyrz±du do klejenia dolnej przebitki i koncepcji tej skorupy Wink




Wiêc przyrz±d do klejenia jest bardzo prosty s± to dwa kr±¿ki stalowe jeden o wymiarze fi79mm a drugi fi85mm z otworem w osi fi12mm


Dolna przebitka jest tworzona przez dwa kr±¿ki tekturowe 3mm i ¶ciany szelki nie klejone tylko zwiniête o grubo¶ci od 3,5 do 4mm (w testach ¶ciana zawsze pêka³a na prawie równe paski o d³ugo¶ci równej wysoko¶ci szelki i szeroko¶ci oko³o 20mm praktycznie ka¿dy jednakowy)


Z³o¿enie dolnej przebitki wygl±da tak ¿e po zwiniêciu tektury na walec fi79-80mm i zabezpieczeniem przed rozwiniêciem dwoma kawa³kami ta¶my nastêpnie wycinamy z±bki z jednej ze stron ka¿dy wie jak by ³adnie nam siê do ¶rodka zesz³o bez wiêkszych zak³adek i by otwór w przebitce by³ nie zas³oniêty wk³adamy pierwszy dysk tekturowy smarujemy go klejem i zaginamy pierwsze z±bki ka¿dy osobno gdy¿ jest kilka warstw nawoju tak wiêc systematycznie nas±czamy klejem i zaginamy zaginamy jak ju¿ skoñczymy smarujemy wierzch i drugi dysk z jednej strony i na to do ¶rodka tuby wk³adamy stalowy dysk fi79mm przek³adamy ¶rubê M12 z zewn±trz nak³adamy na wystaj±c± ¶rubê wiêkszy dysk i nakrêcamy nakrêtkê i doci±gamy ¶rub± do oporu Wink my¶lê ¿e taka kanapeczka sprawdzi siê gdy¿ wcze¶niej robi³em podobnie lecz bez prasowania... Ale z czasem z postêpem z osi±gniêciami... Wink

maxlam dodano->
No i dzi¶ rozkrêci³em fojowo siê sklei³o tylko teraz musi wigloæ wyj¶æ do koñcza fotki zapodam potem Wink No tak jak widaæ na fotce poni¿ej trzeba jeszcze zrobiæ sobie wycinak rymarski Wink bo otworek wycina³em scyzorykiem i m³otkiem.






Waga korpusu to 150g razem z górn± zatyczk± (pojedynczy kr±¿ek o grubo¶ci 3mm wa¿y 12g) której nie widaæ na zdjêciach (przeoczenie Wink ) ale jest identyczna do tych dwóch z do³u tyle ¿e bez otworu.



Schemat (1:1) zrobiony na kolanie Wink z moimi zamiarami. Oczywi¶cie wiele rzeczy jeszcze bêdzie testowanych osobno g³ównie chodzi o sposób odpalenia opó¼niacza itd... (elektryka)
Mam zamiar zainwestowaæ trochê czasu i wysi³ku w ten kaliber gdy¿ zakupi³em porz±dn± rurê na mo¼dzierz, wiêc bêdê móg³ latami korzystaæ. Trzeba dobrze opisaæ by nie by³o w±tpliwo¶ci, w któr± stronê i¶æ...

dodano 2 Wink Praktycznie w swoich cylindrach stosujê proporcje ¶rednicy szelki do jej wysoko¶ci 1:1,5 jestem ciekawy jakie proporcje stosuj± inni wraz z uzasadnieniem je¶li chodzi o moje proporcje to wydaje mi siê i¿ pomaga w ustabilizowaniu lotu oraz nie przeszkalaj± w uzyskaniu kszta³tu efektu zbli¿onego do kuli


Dodano 3->
No tak dzi¶ test opó¼niacza wysz³o na to, i¿ pali siê 1cm/s bêdê musia³ poprawiæ opó¼niacz gdy¿ za³o¿y³em, ¿e bêdzie pali³ siê trochê wolniej do 4,5s tak, wiêc muszê dodaæ jeszcze 1,5cm jest miejsce, wiêc nie ma problemu. Je¶li chodzi o mieszankê to jest to:
KNO3 68%
C 14%
S 9%
Al 10%

Dobrze wymielone przesiew przez sito 6400 oczek /cm2 lakier NC+aceton

Film trochê skopany bardzo jasno by³o i nie widzia³em dobrze na wy¶wietlaczu Wink

http://rapidshare.de/files/16209105/dscn1575_tompeg1.mpg.MPG.html

inny serwer

http://files.filefront.com/dscn1575_tompeg1mpgMPG/;4907341;;/fileinfo.html




Film z testu mieszanki na gwiazdy srebrne mieszanka taka sama jak opó¼niacz tylko mniejszy stopieñ zmielenia taki sam binder lakier + aceton primer proch czarny.

http://rapidshare.de/files/16496400/dscn1666_tompeg1.mpg.MPG.html
inny serwer
http://files.filefront.com/dscn1666_tompeg1mpgMPG/;4917247;;/fileinfo.html

W szelce standard zastosowano do rozerwania herbatka prochowa na trocinach + 30g ¶wiszcza³y

Gwiazdy s± u³o¿one sze¶æ prochowych (je opiszê potem) nastêpnie cztery prochowe dwie srebrne, sze¶æ srebrnych, cztery prochowe dwie srebrne, sze¶æ prochowych.

Na dniach jeszcze czeka szeleczkê wi±zanie i trzeba jeszcze zamocowaæ miotanie zastanawiam siê jak mocno kopn±æ w ni± na dzieñ dzisiejszy wa¿y 710g jeszcze trzeba sporo sznurka my¶lê, ¿e ca³a bez miotania bêdzie wa¿yæ oko³o 800g Gwiazdy s± naprawdê spore w niej, wiêc chcia³bym by szelka wybuch³a na du¿ej wysoko¶ci, ale takiego mo¼dzierza jeszcze nie mia³em 98,5mm ¶rednica wewnêtrzna d³uga na 1500mm to ju¿ co¶ muszê przemy¶leæ sprawê, ale kusi mnie by dowaliæ miotaj±cego na maxa mam takie jakie¶ przeczucie Wink oczywi¶cie miotanie dobrej jako¶ci PCz, choæ nie rewelacyjnej oczywi¶cie prasowany, ale nie dopieszczony przy mieleniu potem spróbujê okre¶liæ gêsto¶æ usypow±.

Jest jeszcze jeden ma³y problem zosta³o jeszcze tyko 10mm do zagospodarowania, czyli wi±zanie p³aszcz zewnêtrzny oraz jaki¶ luz przynajmniej symboliczny ciê¿ko bêdzie siê zmie¶ciæ, ale trzeba Wink

Fota rodzinna:


Dodano 4->
No i dwa dni temu by³a próba niestety nie wszystko by³o jak siê spodziewa³em cholerny chloran Wink (chyba to on zawini³, ale to jeszcze siê oka¿e po dok³adniejszej analizie i kolejnej próbie na potwierdzenie wstêpnych spostrze¿eñ)

Na dniach dam filmy, ale szczerze to nie ma, co ogl±daæ i jest trochê fotek ze znalezionymi pozosta³o¶ciami szelki sporo mi powiedzia³y, choæ nie znalaz³em jeszcze kluczowego, ale postaram siê znale¼æ.


No i kilka fotek pozosta³o¶ci z szelki:


Górna przebitka wraz z czê¶ci± sznurowania, kabla zapalnika i kawa³kami ¶cian bocznych

Widok od ¶rodka szelki


Widok od zewn±trz szelki


Pozosta³o¶ci z wybuchu szelki (¶ciany boczne)


Pozosta³o¶æ z naboju pirotechnicznego (miotanie)

Góra


Dó³


Bok


I strza³ Wink



Film

http://rapidshare.de/files/17520555/szela100.avi.html

inny serwer

http://files.filefront.com/szela100avi/;4968521;;/fileinfo.html

-------------------------------------------------------------------------------------
Mam taki pomys³ na szczyt do korony Pirotechmana Wink jest to szelka zrobiona tylko i wy³±cznie:

Korpus: papier, klej, sznurek (ewentualnie ta¶ma ale tylko jako pomoc przy monta¿u)
miotanie-rozrywanie-efekt: wêgiel drzewny, saletra potasowa, siarka, dekstryna

Na pierwszy rzut oka wydaje siê ¿e z takim efektem nie wiele da siê wykonaæ ale my¶lê i wiem ¿e wiele mo¿na zrobiæ zmieniaj±c geometriê gwiazd konsystencjê itd... sam zaczynam trenowaæ w tym kierunku


Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Sob Kwi 08, 2006 9:18 pm, w ca³o¶ci zmieniany 24 razy
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Mar 05, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciekawe ciekawe:) ja tylko dodam ¿e wyl±czam sie z pirotechniki na d³u¿szy czas... znaczy co najmniej 2 miechy.
Pewnie ¿e z prostych gwiazd "wêglowych" mo¿na wiele wycisn±æ, akurat dla mnie to jedne z ulubionych, wierzby, z³ociste chryzantemy itp s± ¶wietne..Smile

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak jest tu malutki filmik no mo¿e nie tak ma³y, bo prawie 20Mb Wink jest na nim pokazane jak wi±zaæ szelkê. Proponujê zobaczyæ i tyle szkoda strzêpiæ klawiatury Wink

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/15814651/sznurowanie.avi.MPG.html

z innego serwera Wink

http://files.filefront.com/sznurowanieaviMPG/;4891714;;/fileinfo.html


Mam nadziejê ¿e trochê to pomo¿e pocz±tkuj±cym którzy jednak naucz± siê czytaæ posty.


Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Sob Mar 18, 2006 10:22 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
stuf



Do³±czy³: 03 Pa¼ 2005
Posty: 82
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Kwi 20, 2006 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok³adnie.. ja jak chce oznaczyc tor szelki doklejam przy opó¼niaczu na poxipol gwiazdke (albo 3) zrobiona na bazie wêgla a opózniacz owijam bardzo ciasno 3 - 4 cm viscacza. To cholerstwo nigdy mnie nie zawiodlo..
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Rosomak



Do³±czy³: 27 Wrz 2005
Posty: 32
Sk±d: Wiocha ko³o Lublina

PostWys³any: Czw Kwi 27, 2006 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa³:
ja mam pytanie, poniewarz w szelkacj jestem zielony ca³kiem. mianowicie czy jako lifta i bursta (albo któregokolwiek z nich) mozna uzywac NC?? bo na moje oko za szybko sie spala i na przyklad zwitek mojej NC moge spalic na d³oni otwartej i nawet nic nie czuje oprocz lekkiego ciep³a i jakby "podmuchu" gazów Smile poradxcie...


Sam siê nad podobnym zagadnieniem kiedy¶ zastanawia³em (choæ chodzi³o o "opó¼niacz" do szelki), i przytoczono mi argument ze s³ab± zapalno¶ci± innych mieszanin przez NC ...
Przypuszczam ¿e NC mo¿na by zastosowaæ z powodzeniem w jako lifta, szelka jednak musia³aby mieæ osobisty zap³on - lont idzie bezpo¶rednio do szelki, w momencie odpalenia opó¼niacza, zapala siê lift.

Co do Twojej prasy Maxlam, to wydaje mi siê interesuj±ca, jednak sprawsowanie tylko jednej strony wydaje mi siê do¶æ "nie fair" bo w koñcu druga bêdzie s³absza. Tak czy inaczej pomys³ fajny do innych typów fajerwerków Wink

Co do pytania o d³ugo¶æ szelki wzglêdem jej ¶rednicy ...
W moim odczuciu je¿eli chcemy mieæ kulisty rozrzut, to zap³on powinien byæ poprowadzony na sam ¶rodek bursta, a jego d³ugo¶æ powinna byæ równa ¶rednicy. Dlaczego ?
Wyobra¼my sobie kulê wpisan± w walec. ¦rodkiem kuli bêdzie punkt zap³onu bursta (koniec opó¼niacza).
Owy walec to ³adunek bursta - w momencie zap³onu, p³omieñ bêdzie rozchodziæ siê równo (teoretycznie, bo wchodzi w to granulacja bursta, ale chodzi o grunt teoretyczny), a¿ dotknie boków ³adunku bursta, w dwóch przeciwleg³ych punktach na ¶rodku "zatyczek", oraz w formie obejmy na ¶rodku d³ugo¶ci walca.
To jakich wymiarów bêdzie reszta szelki zale¿y od grubo¶ci "zatyczek", i od tego czy dorzucimy gwiazdy "na dno i górê szelki" - mamy wtedy do czynienia z ¶rednic± równ± d³ugo¶ci.
W tym przypadku teoretycznie gwiazdki rozrzuci w miarê równo po niebie.

Oczywi¶cie inne bêd± za³o¿enia teoretyczne na np. efekt krêgu, gdzie kula powinna byæ od strony zatyczek przyciêta, a sama szelka sp³aszczona.

Co do miotalno¶ci, to mam w±t³e pojêcie o balistyce, wydaje mi siê ¿e przy odpowiedniej odleg³o¶ci ¶cianki szelki od ¶cianki mo¼dzie¿a (czyt. takiej ¿e gdy wrzucimy szelkê do mo¼dzie¿a to bêdzie powoli osuwaæ siê na dno, poniewa¿ grawitacjê bêdzie w pewien sposób równowa¿yæ ci¶nienie powietrza pod szelk± w (zamkniêtym - bez "do³otworowym") mo¼dzie¿u, które to powietrze bêdzie mia³o utrudnione zej¶cie, oraz takiej ¿e pocisk wylatuje z niej bez ¿adnych zgrzytów - 1 mm odstêpu, przy idealnie równej szelce by wystarczy³, problem tylko w tym ¿eby by³a idealnie równa) do d³ugo¶æi szelki np. 1.5 ¶rednicy nie bêdzie kozio³kowaæ Smile

Ech, do¶æ mam ju¿ tego suchego teoretykowania, musze wzi±¶c siê w gar¶æ i co¶ fajnego zrobiæ Wink

_________________
W stanie spoczynku od stycznia 2007.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Kwi 30, 2006 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosomak napisa³:
Co do Twojej prasy Maxlam, to wydaje mi siê interesuj±ca, jednak sprawsowanie tylko jednej strony wydaje mi siê do¶æ "nie fair" bo w koñcu druga bêdzie s³absza. Tak czy inaczej pomys³ fajny do innych typów fajerwerków Wink



Je¶li chodzi o moj± prasê to nie b±d¼ taki sceptyczny twoje twierdzenie o brak sprawiedliwo¶ci Wink i ¿e wytrzyma³o¶æ dolnej jest wiêksza od górnej i co za tym idzie sugerujesz, ¿e w takim przypadku rozwali mi górn± i ca³y impet pójdzie jak z armaty Wink tak jednak siê nie dzieje zobacz fotki w moim po¶cie jak wygl±da górna przebitka po wybuchu... Je¶li chodzi o prasowanie dolnej, dlaczego warto to robiæ w ten sposób a dlatego i¿ gazy dzia³aj± tu najsilniej to pierwsze i dlatego ¿e mocujesz tu opó¼niacz to drugie i warto by by³ on niezawodnie i mocno zamocowany.


Rosomak napisa³:

Co do pytania o d³ugo¶æ szelki wzglêdem jej ¶rednicy ...
W moim odczuciu je¿eli chcemy mieæ kulisty rozrzut, to zap³on powinien byæ poprowadzony na sam ¶rodek bursta, a jego d³ugo¶æ powinna byæ równa ¶rednicy. Dlaczego ?
Wyobra¼my sobie kulê wpisan± w walec. ¦rodkiem kuli bêdzie punkt zap³onu bursta (koniec opó¼niacza).
Owy walec to ³adunek bursta - w momencie zap³onu, p³omieñ bêdzie rozchodziæ siê równo (teoretycznie, bo wchodzi w to granulacja bursta, ale chodzi o grunt teoretyczny), a¿ dotknie boków ³adunku bursta, w dwóch przeciwleg³ych punktach na ¶rodku "zatyczek", oraz w formie obejmy na ¶rodku d³ugo¶ci walca.
To jakich wymiarów bêdzie reszta szelki zale¿y od grubo¶ci "zatyczek", i od tego czy dorzucimy gwiazdy "na dno i górê szelki" - mamy wtedy do czynienia z ¶rednic± równ± d³ugo¶ci.
W tym przypadku teoretycznie gwiazdki rozrzuci w miarê równo po niebie.


Je¶li chodzi o miejsce odpalenia to faktycznie powinno siê to robiæ od ¶rodka by mieæ kulisty rozrzut, ale trzeba wzi±æ pod uwagê kilka rzeczy np., je¶li chodzi o sposób odpalenia gdy robimy to samym visco to p³omieñ z niego nie jest wielki tak, wiêc penetracja p³omienia w brust te¿ nie jest wielka, ale trzeba jednak wzi±æ j± pod uwagê gdy¿, je¶li dobrze siê przypatrzysz nie ma ona charakteru punktu a raczej mo¿na porównaæ od jêzora Wink ten sam efekt tylko wiêkszy jest przy rurkach prochowych tu jêzor jest o wiele wiêkszy tak, ¿e penetracja w brust te¿ jest wiêksza przy odpaleniu to trzeba wzi±æ pod uwagê. Kolejny temat to szelki cylindryczne w wielu rozwi±zaniach stosuje siê nak³adkê z ciemnym FB lub prochem jego granulacji pozwalaj±cej na palenie siê w objêto¶ci z du¿a prêdko¶ci±. To zmienia ca³kiem charakter odpalania jest jakby przed³u¿aczem tego jêzora i reguluje go Wink

-------------------------------------------------------------------

Jeszcze ustosunkuje siê do postów powy¿ej dotycz±cych visco jako opó¼niacza toæ to ¿adne novum koledzy sam stosujê z du¿ymi sukcesami, ale jednak stwierdzi³em, ¿e przy tym kalibrze nale¿y zastosowaæ rurkê prochow±, choæ i visco spe³ni³by swoje zadanie, ale to ju¿ mnie nie satysfakcjonuje, choæ dziêkujê za rady i zainteresowanie.

Pozwolê sobie dodaæ nowy post pod moim gdy¿ bêdzie dotyczy³ zupe³nie nowej szelki Wink

Wymiary i sposób wykonania podobne do poprzedniej bêd± ma³e zmiany, ale o tym bêdê stara³ siê opowiedzieæ w ci±gu budowy (bêdê edytowa³ ten post)

A oto pusty korpus:


G³ówn± nowo¶ci± jest nowy lepiszcze w opó¼niaczu, który zosta³ wykonany z masy o sk³adzie jak w poprzednim moim po¶cie tylko grubszy przesiew 2400oczek /cm2 w ilo¶ci 10g + 1g szelaku w roztworze alkoholowym.

A oto próba opó¼niacza fi wewnêtrzne 8mm l mieszanki 24mm mieszanka twarda jak skurczybyk (potem postaram siê okre¶liæ konkretniej bo s± jeszcze dwa Wink ) odpalone visco jak widaæ i troszeczkê PCz.

http://rapidshare.de/files/19850403/dscn2196_tompeg1.mpg.html

Pozdrawiam Sylwek


Ostatnio zmieniony przez maxlam dnia Pon Maj 08, 2006 1:58 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
eReSix



Do³±czy³: 18 Maj 2005
Posty: 34
Sk±d: Kraina Czarnego Z³ota

PostWys³any: Sob Cze 17, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kochanych szelkomaniaków Wink

Przez ostatnie 2 miesi±ce uda³o mi siê zrobiæ dwie prawie 2" szelki cylindryczne:



SZELKA nr 1 (po lewej)

Waga: 72,5g
Burst: Trociny powlekane H3 + torebka FB umieszczona centralnie w ¶rodku
Gwiazdki: 45 Tiger Tail ze strzykawki 2ml
Korpus: Papier do drukarki nawijany na dezodorant klejony wikolem
Zatyczki: Tekturowe kó³ka klejone du¿± ilo¶ci± wikolu
Opó¼niacz: Spoulette - zaprasowana mieszanka KNO3/KClO3/Al/Mg/C + lont visco 2mm
Lift: 14,5g PCz granulowanego ziarno 1-2mm
Odpalane za pomoc± quickmatch'a. Dla estetyki oprawione w papier pakowy Smile

SZELKA nr 2 (po prawej)

Waga: 85g
Burst: Trociny powlekane H3 + torebka FB umieszczona centralnie w ¶rodku
Gwiazdki: 49 gwiazdek czerwonych organicznych + 8 TT - wszystkie ze strzykawki 2ml
Korpus: Papier do drukarki nawijany na dezodorant klejony wikolem
Zatyczki: Tekturowe kó³ka klejone du¿± ilo¶ci± wikolu
Opó¼niacz: Spoulette - zaprasowana mieszanka KNO3/KClO3/Al/Mg/C + lont visco 2mm
Lift: 16g PCz granulowanego ziarno 1-2mm
Odpalane takie same jak nr 1, ca³a szelka dodatkowo wzmocniona przez obwi±zanie sznurkiem, ca³o¶æ zawiniêta w papier pakowy.


Szczególne podziêkowania kierujê do HellFire'a, który wyt³umaczy³ mi co i jak z Flashbagiem Smile Cool Odpalam jutro wieczorem, jesli pogoda na to pozwoli. Mam ju¿ za³atwionego kamerzystê z ca³kiem dobrym sprzêciorem Cool Oby tylko by³o co filmowaæ, bo ostatnio mam problemy z opó¼niaczami Confused Ale jestem dobrej my¶li, bo naprawdê bardzo siê stara³em przy produkcji tych "muszelek" Smile Je¶li siê uda, to odpalê tak¿e jutro jeden wulkan i wrzucê movie. 3majcie kciuki Smile

POZDRAWIAM eReSix

_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej czê¶ci forum Razz )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Lip 12, 2006 12:21 am    Temat postu: flaming flowers on the sky Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy id±c ¶ladami Damiana ruszê ten dzia³, za który czuje siê odpowiedzialny.
Nie wa¿ne co by by³o to zamierza³em daæ najnowszy film (nic specjlanego, jako¶æ tych moich starych filmów).
Ale film jest (nie same puste s³owa) i efekty bardzo ³adne. Dla ciekawostki dodam ¿e dwie pierwsze szelki nie s± identyczne w budowie tak jak trzecia z komet±... Która - nie musicie mi odpisywaæ - wiem jest o niebo lepsza i mnie samego powali³a Cool My¶lê ¿e ju¿ wiem co i jak, symetria w cylindrycznych to jest to co próbujê osi±gn±æ od dlu¿szego czasu. I szelka Tiger Tail with comet jest dla mnie na 6 z plusem Wink i moge sobie j± puszczaæ do woli i mi siê nie znudzi.
Silny rozprysk, zapalnosc prawie 100% i do tego symetria

Jestem po prostu bardzo zadowolony z mojej szeleczki.
Mo¿ecie siê spodziewaæ podobnych i mo¿e lepszych* szelek w przysz³o¶ci.

FILM (yousendit)
MIRROR1 (megaupload)
MIRROR2 (rapidshare)
MIRROR3 (uploaderpl - szybki serwer)
-------------
*- z kolorkami, srebrne, trzaskajace, wieksze, kuliste itp.

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lip 12, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzi¶ odpali³em szeleczkê 1,5" z gwiazdkami Tiger Tail toczonymi oko³o wesz³o 50 gwiazdek o ¶rednicy 6-7mm, miatane z mo¼dzierza PCV 60cm d³ugosci na 10g p.cz. prasowanego.
Niemam jak krêcic filmików narazie.
Efekt by³ piorunuj±cy zê oceniam na ++6
nastêpne szelki bêd± filmoweane Wink

Mog³e¶ przynajmniej postaraæ siê o zdjêcie Smile
Powrót do góry
£ukasz



Do³±czy³: 23 Maj 2004
Posty: 6

PostWys³any: Pi± Lip 21, 2006 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Piroman2
Ta ostatnia naprawdê ³adna czekam na wiêcej

A teraz moja 2” szelka odpalona dzi¶ przed 22, niestety nie polecia³a za wysoko do tego my¶lê ¿e górna zatyczka nie wytrzyma³ dlatego taki rozprysk (suszy³a siê tylko 1dzieñ) No nic mam nadzieje ¿e nastêpna bêdzie bardziej udana.



Waga: 140g
Korpus: tektura budowlana
Opó¼niacz: rureczka wype³niona h3/pam/dex
Proch rozrywaj±cy h3/¶wiszcza³a 7/3
Proch miotaj±cy 7g h3

Film
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Sob Lip 22, 2006 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£ukasz naprawde ladna szeleczka. Troche za nisko ale to nic. Nastepne poleca wyzej. A taki efekt wyrzutni gwiazdek (bo taki Ci wyszedl) jest tez bardzo ladny.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Lip 22, 2006 9:07 pm    Temat postu: najnowsze szelki Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich "aeriall shell maker" Wink

Co do szelki £ukasza:
Nazwa³ bym to po prostu stars mine z opó¼nionym zap³onem, który pod tym wzglêdem wyszed³ spoko.
Ale tak to widaæ ¿e zatyczka górna pu¶ci³a i wyszed³ w³a¶nie ³adny stars mine (fajna zapalno¶æ i ³adne gwiazdki czerwone). Wzmocni s³abe elementy.


P2 tak¿e pracuje:)

Cytat:
@Piroman2
Ta ostatnia naprawdê ³adna czekam na wiêcej


No i jest Cool
Czuje ¿e powtarzalno¶æ mam ju¿ w d³oni Wink .... po 2óch setkach prób.. tylu nerwach starañ i wielu wielu prób, mam zadowalaj±c± mnie 2" canister... jest jeszcze pare ograniczeñ, które z czasem spróbuje prze³amaæ.
Moja prawie 3 letnia robota to praca badawcza, tak bym sobie to oceni³.. wiele wiele "jebaczki" Smile Jestem z siebie bardzo zadowolony i to jest najwa¿niejsze, otrzyma³em to co chcia³em,
nawet wcze¶niejsze szelki jako¶ budzi³y pewne zastrze¿enia.... chcia³em jednak wiele osi±gn±æ i uda³o siê.


Ale cierpliwo¶æ i starania zosta³y nagrodzone ... oto 2 szelki CYLINDRYCZNE 2" Smile

Film

Dodam ¿e ka¿dy mo¿e wypracowaæ odpowiedni± dla siebie metodê, poniewa¿ zmieniaj±c dany element mo¿na zmieniæ inny i sprawiæ ¿e szelka bêdzie nadal dzia³aæ poprawnie. Wszystkie elementy musz± wspó³graæ, jak w zegarku - i tutaj po raz kolejny s³owa dla mnie Wielkiego Arpiego. (pe³en podziw dla umiejêtno¶ci i praktyki oraz wiedzy na temat szelek..)

Proszê bardzo aby¶cie nie zadawli mi pytañ na temat konstrukcji, bo naprawdê wiele przeszed³em i chcia³bym sam (z Bodkiem) z tym przesiedzieæ ... wiele nas kosztowa³o by do tego doj¶c (choæ ja nazwa³ bym to teraz pocz±tkiem zabawy)Smile odczynny, wszystko rêczna produkcja, niektórzy wiedz± jak to jest.... po prostu mnóstwo czasu a czasem ma siê chêæ to wszystko rzuciæ.

I nie s± to jakie¶ moje pochwa³ki, ¿e moge to zrobic, ale wam tego nie powiem.. proszê nie odbierajcie tak tego. Po prostu dziwnie bym siê poczu³ gdybym dok³adnie komu¶ przekaza³ 2 lata prób tak teraz od niechcecia. Zrozumcie na forum s± przyk³adowo ludzie którzy po 3 miechac rzuc± piro.. ja podchodzê do tego ca³kiem inaczej.

Artpiemu dziêkuje za naprowadzenie mnie - przyznaje i bardzo dziêkuje mu za wskazanie mi wielu informacji o papierze do obklejania. Jak powiada "diabe³ tkwi w szczegó³ach".. i kto zag³ebi± siê w produkcje ten potwierdzi zawsze te zdanie.
O dziwo zosta³em przy starym papierze do obklejania jaki stosowa³em jeszcze dawno dawno temu.. i tutaj Wielka praktyka i toeria Artpiego doda³a mi wiele informacji, ale prawdê mówi±c... Praktyka musia³a wszystko sprawdziæ bo i dodam ¿e w mojej konstrukcji papier Artpiego nie jest za dobry Smile
Ka¿dy musi sam do wszyskiego doj¶æ maj±c pewne naprowdzenie, nikt tutaj nie przekazuje w szczegó³ach swojej ciê¿kiej praktyki opracowanej czasem przez lata a czasem kilkana¶cie lat...

Daje te szelki tak naprawdê tylko dlatego.. ¿e mo¿e kogo¶ zachêce do zrobienia czegokolwiek, sami wiecie forum umiera.. a w³a¶ciwie jest ju¿ ¿ywym trupem.
A informacje tutaj podane podkre¶lam nie s± ¿adn± pochawa³k± po prostu chce Wam TYLKO POKAZAÆ co mo¿e zrobiæ zdolny amator w domowym zaciszu.
Nikogo to nie krzywdzi, nie szkodzi, jest to piêknym fajerwerkiem który mo¿na by ju¿ sprzedawaæ.. (ja tak s±dze)


Tak¿e podziêkowania dla HF, z którym bardzo czêsto wymieniam pogl±dy i razem opracowujemy szelki ALE CO CIEKAWE!! ka¿dy ma swoj± metodê.
(tak po za tym, czekamy na Twoje szeleczki... Smile )

Dodam ¿e Boro, Artpi, Bada Bum, HF, ja .. ka¿dy robi ¶wietne szeleczki Cool ale o dziwo ka¿dy ma swoj± metodê i wszystko dzia³a.

Zachêcam ¿eby i ka¿dy z Was, je¶li chce ju¿ zacz±æ robiæ te piêkne fajerwerki, niech pierwsze poczyta ca³y temat (trzeba byæ wytrwa³ym), pó¼niej trzeba robiæ i tylko jedna najwa¿niejsza rzecz: "Wyci±gaæ wnioski".


ps Mam nadzieje ¿e jako¶ zrozumiale to napisa³em.. i o niczym niezapomnia³em.
pzdr.
Piroman2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Sie 08, 2006 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejne fotki które znalaz³em (s± od tego samego shell maker'a co te gwiazdki).

















Da³em te ciekawe foteczki Cool.. na rozruszenie.. zreszta ostanio zauwa¿y³em ¿e nawet Artpi napisa³ kolejne obszerne posty.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Czw Sie 17, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"...juz nie ma odwrotu, teraz jest tylko ucieczka.." Dobre..Smile Szelka hukowa bardzo fajna. Jaka scianka..? A ta pierwsza...no tylko opozniacz ladny..z czego on byl..?
Pozdrawiam

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Czw Sie 17, 2006 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) (...)ju¿ nie ma odwrotu(...) mia³o byæ wyciête ale mi siê spodoba³o i zostawi³em na filmie Wink
2) ¦cianka szelki 4mm, kinderjajo + nawijany papier z wikolem, szelka wchodzi³a stosunkowo lu¼no do mo¼dzierza
3) Opó¼niacz: by³a to rurka 6mm wype³niona na mokro Tiger Tail-em + dex 5% jednak¿e co do jej konstrukcji:

Zauwa¿y³em na wielu wielu filmach i to z komercyjnymi szelkami i amatorskimi ¿e czêsto przy u¿ywaniu opó¼niacza wype³nionego do koñca mieszank±, sam staje siê on jakby gwiazd± podczas rozerwania szelki i psuje efekt Rolling Eyes Ja poprostu da³em na koñcu odcinek visco, i gotowe Smile

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Nie Sie 20, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dam parê fotek szelek Very Happy







2 szelki kuliste, jedna ponad 2" a druga nieca³e 2" takie nie foremne trochê Laughing t± wiêksz± to chyba rêk± rzucê bo nie bêdê tacha³ wielkiego 3" mo¼dzierza Very Happy




inne szelki o tych samych rozmiarach tylko bez oklejania jeszcze Wink




opó¼niacz w kulistej, mój sposób 2 kawa³ki visco sciête w trójk±t




szelki cylindryczne 2" a d³ugo¶æ ponad 3"




opó¼niacz w cylindrycznych




szeleczki nieca³y 1" Laughing Very Happy




szeleczki hukowe na fb ¶rednica 1-1,5 cm







i na koniec zdjêcie RODZINNE xD widoczny korpus do kulistej, pare ma³ych i dwa 2" cylindryki jeszcze puste sa :]



noo to tyle... ufff Wink Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Sie 20, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tutaj zdjêæ.. przejdê do rzeczy. Mam nadziejê ¿e to co chce przekazaæ napisze szybko i konkretnie (nie mam ochoty na rozpisywanie siê).

http://members.lycos.co.uk/piroserwer/tomek/Test_szelek.wmv
Test kilkunastu szelek (25) róznych rozmiarów.. g³ownym celem sprawdzenie powtarzalno¶ci konstrukcji 2" cylindra. Inne szelki jako dodatek, s± to tak¿e wersje testowe.
(jedna z dwucalowych szelek, white glitter)

(a to ca³o¶æ, szelki z uzbrojonymi opó¼niaczami)

(inne u³o¿enie..)

(moja ulubiona szelka z tego pokazu, "Z³ote wê¿e".. poka¼ny cylinder który wa¿y³ 555g)



>S³aba zapalno¶æ (czasem prawie zerowa), nale¿y daæ koniecznie primer.
>Zastosowano tak¿e zbyt grube obudowy do kulistych...Otwarcie pó³kul, brak dobrej fragmentacji.
>Gwiazdki TT na wêglu drzewnym nie wysz³y za dobrze.. czy¿by za s³abo zmielone?
>W 2" can Golden Glitterze posz³a zatyczka, przy produkcji naciêcia podczas zatykania zosta³y ¼le wykonany (za g³êbokie naciêcia, os³abienie tylniej zatyczki). Warto takie rzeczy wcze¶niej sobie zapisaæ...chcia³em sprawdziæ jak to wp³ynie na rozprysk..
>2 komety white glitter (w szelce 3"can white glitter) to zbyt du¿o. Wystaczy tylko jedna 15g kometa.
>Masa TT nie odpali³a Red metalliców, które by³y rdzeniem w ostatniej szelce. Trzeba zastosowaæ warstwê po¶redni±..
>Niektóre gwiazdy wymagaj± naprawdê dobrego primera... zdarza siê ¿e primer siê spali³ a gwiazdy bez zap³onu.
>Silver wave prasowane z 6% dex nie by³y zbyt wytrzyma³e..

Ogólnie konstrukcja 2" sprawdzona, nale¿y wykonaæ jeszcze parê prób z kolorwymi gwiazdami, koniecznie u¿ywaæ primera przy trudniej zapalnych gwiazdkach.

Co do kulistych, zastosowaæ cieñsze obudowy i sprawdziæ.

Chcia³bym tylko przez to pokazac, ¿e oczywi¶cie wszystko jeszcze jak widaæ - idealnie mi nie wychodzi. To normlane Rolling Eyes
Niektóre szeleczki wygl±daj± okropnie.. (a¿ ¶miech ¿e to np3" kula.. ale có¿, ja siê nie poddaje i jeszcze bêdzie co ogl±daæ).
Po to daje ten test.. aby¶cie i Wy wyci±gali wnioski z testów tych nieudanych
Tutaj by³a prosta sprawa.. niektóre szeleczki by³y ju¿ idealne (2"can) ale inne wymagaj± zmian i ulepszeñ..
Wszystko w swoim czasie.. pracuj±c napewno dojdzie siê do celu (przynajmniej 2" jest ju¿ prawie moja Wink ).

Oczywi¶cie nie ma wszystkich szelek na filmie..

[szelki z których jestem w pe³ni zadowolony to GTT, GR, White Glt. Silv streamer, Gold Serpents]

ps Wprowadze kolejne zmiany i zobaczymy jak siê to poprawi.. mimo to ¿e niektóre szelki by³y kompletn± klap±.. to np. jedna rzecz jak brak primera mo¿e wszystko zepsuæ..

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.


Ostatnio zmieniony przez Piroman2 dnia Wto Sie 22, 2006 12:12 pm, w ca³o¶ci zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Nie Sie 20, 2006 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie Nostra tylko mam jedno pytanie.

Po co przywiazujesz poziomo lont visco do pionowego viscacza w tym opozniaczu cylindrycznej? Crossmatch to to na pewno nie jest. Po raz kolejny sie z tym spotykam i wydaje mi sie, ze to jest bezmyslne kopiowanie pewnych rozwiazan.
Wydaje mi sie tak dlatego, ze crossmatch w swej rzeczywistej formie wprowadza ogien do rurki z ubitym prochem lub do rdzenia lontu (visco, cisnieniowy etc.) i wykonany jest z latwo zapalnej stopiny (najczesciej stopiny czarnoprochowej) przez co spelnia swoje zadanie, czyli daje pewny zaplon.

Tymczasem Ty w jednych szelkach robisz sciaty po skosie visco i uwazasz, ze to wystarczy,a w cylindrze wiazesz krzyzyk. Zupelnie niepotrzebna rzecz (odrobine zwiekszasz szanse zaplonu bo sa 3 konce zamiast 1, ale to i tak niewie da przy nieprimowanym visco).

No smieszne to ogolnie bo gdzies na jakiejs pseudo-piro-stronce juz widzialem takie cudo twardo podpisane "cross match" Laughing

Reszta OK, szelki wygladaja ladnie, a co z tego bedzie sam zobaczysz (kul na pewno nie zobaczysz chociazby ze wzgledu na tak rozne rozmiary gwiazd) Wink

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pon Sie 21, 2006 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poziomy kawa³ek da³em rzeczywi¶cie w celu u³atwienia zap³onu, lecz pomy¶la³em sobie, ¿eby ten poziomy umaczaæ w m±czce prochowej... my¶lê sobie i my¶lê i chyba zrobi³em to bardziej dla swojej pewno¶ci, ot tak ¿eby by³o Wink jednak nic nie wiadomo... "co 3 g³ówki to nie jedna" Laughing przed odpaleniem zamaczam je w m±czce prochowej Very Happy


co do kul... rzeczywi¶cie nie wychodz± mi idelane kule... mo¿e kiedy¶ sie nauczê, zapewne to kwestia wprawy, choæ my¶lê i¿ gorszy efekt da mi motywacjê i chêæ do dalszych prób a gdyby ot tak sobie wysz³a szelka profi to spocz±³bym na laurach (ta szelka profi to tylko fantazja... Laughing )

no to tyle...pozdrawiam

P.S. jak sie uda to zamieszcze jakie¶ filmy, aaale mój aparat nagrywa 320x240 10kl/s bez dzwiêku Laughing wiêc nic nei bêdzie widaæ... mo¿e po¿yczê, zobaczy siê Wink [/b][/url]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Nastêpny
Strona 11 z 19

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP