Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rakietowe.INFO - wskrzeszone!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 6:33 am    Temat postu: Rakietowe.INFO - wskrzeszone! Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś z Michałem prowadziliśmy portal rakietowy Rakiety.INFO i podporządkowane jemu forum. Niestety projekt upadł, bo Michał który był właścicielem serwera przestał za niego płacić.

Teraz jest możliwość, żeby wskrzesić ten portal (prawdopodobnie bez forum, gdyż wydaje mi się zbędne; pod innym adresem, bo ten został zajęty), ale ponieważ będę musiał wyłożyć kasę na serwer, to liczę na wasze poparcie. I nie chodzi tu o finanse, bo koszty są na tyle niskie, że bezproblemowo pokryje je sam, tylko o to czy ten portal cieszył by się popularnością z waszej strony.

Innymi słowy potrzebuje redaktorów - i mam tu na myśli osoby znające się na rzeczy, którzy byli by chętni do pisania artykułów dotyczących sprawdzonych i wypraktykowanych metod budowania rakiet i silników. Oczywiście, tak jak poprzednio artykuły będzie mógł pisać każdy, ale na stronie pojawią się dopiero po weryfikacji.

Chciałbym, by w ten sposób wzbogacić scenę polskiego modelarstwa rakietowego o źródło konkretnych informacji, o które tak trudno w 'gąszczu' forum - od dokładnych instrukcji przygotowania paliw, przez konstruowanie silników, po wykonywanie modeli rakiet.

Ewentualne sugestie (w tym negatywne, przynajmniej zaoszczędzę te parę zł ;P), proszę pisać w tym temacie. Chętnych na 'stanowisko' redaktorów też proszę o wpis tutaj, lub na PW. Propozycje od kompletnych laików ignoruje.


Mam nadzieje że włączą się w to: Jaskiniowiec, Paul S, Ksard, Pessos, rtoipb, kermit, PINOT, Mlody, Knod, Arek - bo są to dla mnie i dla wielu autorytety, które mają coś do przekazania. Domyślam się, że kiepsko u was z czasem na takie pierdoły, ale liczę na was Very Happy

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne - podejmuje się wszystkiego. Stary engine strony jest zachowany i praktycznie gotowy do użycia, ponadto myślę nad nowym.

No to co? Pomożecie?


Ostatnio zmieniony przez crave dnia Nie Sie 20, 2006 8:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w granicach moich informacji, wiedzy i doswiadczenia (niestety dość skromnych) z checią pomogę. No i lubie pisać Very Happy
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 7:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tego wyjdzie, nie wiem. Ale może warto spróbować drugi raz. Jeśli koszta są na tyle małe, by można było zaryzykować...Rzecz w tym, że większość chyba woli sobie pogadać na forum. Przeczyta ktoś taki artykuł na stronce, a i tak zaowocuje to postami na forum. Tym niemniej forum jest trochę za "ciasne" jak na porządne artykuły i opisy. I tu właśnie widzę sens takiej stronki. Jest jeszcze jedna sprawa. Sporo osób ma swoje autorskie stronki, i jak już ma coś pisać, to woli tam. Piszę o tych sprawach, które moim zdaniem stały za tym, że poprzednio strona nie za bardzo "wypaliła". Tym niemniej uważam, że chyba warto spróbować jeszcze raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fox



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 192
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram inicjatywę Smile .
Niedawno powstało forum rakietowe, ale szczerze mówiąc to już na samym wstępie poszło w złą stronę.

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Michał_R



Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 212
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także jestem za. Przydała by się taka stronka na której było by wszystko „w kupie”, obszerne arty ze zdjęciami , przepisy, składy instrukcje , ja także w granicach moich możliwości mugł bym pomóc Wink
_________________
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79647 - kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się z odzewu i już właściwie przystąpiłem do pracy:
efekty tutaj - można zobaczyć jak wyglądać będzie portal.

Logo z poprzedniego portalu zostawiłem przez sentyment, ale nawet pasuje ;P

-nie aktualne-

Narazie na darmowym serwerze, potem planuje przenieść na serwer z domeną Rakietowe.INFO - ale to jak już zbierze się konkretny skład redaktorów.

EDIT+

Możecie porównać nową wersję portalu, do starej:
-nie aktualne- NOWA
-nie aktualne- STARA

Mam wrażenie że stary layout był troszkę bardziej przejrzysty

-nie aktualne- - patrz 2 posty niżej


Ostatnio zmieniony przez crave dnia Nie Sie 20, 2006 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 2:11 pm    Temat postu: ok Odpowiedz z cytatem

Jestem za !!
_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gotowe!
strona dostępna jest pod adresem:

http://Rakietowe.INFO

Jeżeli chodzi o umieszczenie waszych artykułów, możliwości są dwie:
albo rejestrujecie się, wchodzicie w panel administracji, wybieracie publikuj, piszecie artykuł i zapisujecie, poczym po mojej weryfikacji przechodzi na strone główną, ALBO
wysyłacie artykuł e-mailem na adres publikuj[MAŁPA]rakietowe.info
i wstawie go za was

Stara wersja do pooglądania tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP