Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zatężanie kwasów how to

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 11:43 am    Temat postu: zatężanie kwasów how to Odpowiedz z cytatem

witam. Jeżeli jest ktoś w posiadaniu wiedzy lub materiałów dotyczących przemysłowego zatężania HNO3 prosiłbym o linka do takowych bądz odpisania na posta. Z gory dzięki
Powrót do góry
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 353

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W skroocie :

N2O4 47 bar w H2O oraz przepuszczanie O2. Temp. reakcji 50*C
na 1 m3 N2O4 idzie 0,4 m3 H2O oraz 0,7 m3 O2.
Powierzchnia wymiany 0,2 m2 /m3.
Srednica dyfuzorow 1 mm (3 szt / dm2)
Praktycznie cisnienie regulujemy wlasnie tlenem.
Przeplyw dyfuzyjny mniej wiecej 0,05 m3 /min.

dodam, ze nalezy stosowac zawory balastowe a nie sprezynowe a kula wykonana z polipropylenu powinna byc(w Japonii widzialem jakis patent niesamowity do bilansowania cisnienia dynamicznie- zawory cieczowe)


W innej metodzie Oswalda oczywiscie destylacja prozniowa z odwadniaczmi a nastepnie dodanie pieciotlenku fosforu 5g/l.(to jest nawet na forum opisane)

dazenia na swiecie to otrzymywanie molekularne, tylko prosze nie myslec ze polega to na tym ze wrzucamy azot, 3 tleny i wodor do szejkera:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KNO3



Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki fajny tekst na temat HNO3: http://www.vmc.org.pl/articles.php?id=57

Może się przyda.

_________________
Tak naprawdę to wszystko mi się przyśniło - żeby już nie pisać tego przy każdym poście
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Mój błąd ze wyrazilem sie nie precyzyjnie. Chodzilo mi o przemsłową metode zatęzania HNO3 68 % do ok 98%. Wiem ze przez sama destylację HNO3 otrzymujemy azeotrop max68%. Dalesza destylacja juz z kwasem siarkowym. Prosiłbym moze o jakie linki do konstrukcji urządzeń które mogą robić to na dużą skale. THX
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP