Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Czy da sie uchroniæ papierow± dysze przed zniszczeniem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
palazi



Do³±czy³: 20 Cze 2004
Posty: 6

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 7:28 pm    Temat postu: Czy da sie uchroniæ papierow± dysze przed zniszczeniem Odpowiedz z cytatem

Narazie jestem poczatkowy... wypali³em 7 rakietek w tym 4 wystartowa³y.Ale w ka¿dym przypadku rozrywa³o mi dysze kiedy tylko SR by³ na wysoko¶ci zwyk³ego drzewa.Zaraz spadam i dymi³.Jest jaka¶ rada na to zeby dysza chocia¿ troche d³uzej prze¿y³a ?? Papier mia³ grubo¶æ (a¿) 4 mm.Jak zwiêkszyæ wytrzyma³o¶æ dyszy(¿eby chociaz wy¿ej lata³o) ??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kara



Do³±czy³: 24 Cze 2004
Posty: 19
Sk±d: Kraków NEW PROKOCIM

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze muglbys wyscielic dysze grubsza warstwa foli aluminiowej
_________________
KaRa AmS
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
Wypaliæ to zawsze wypali, ale najlepiej zrobiæ tak jak EltopsJ pokaza³ na swojej stronie wtedy przynajmniej nie wyrwie Smile

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KURCZAK



Do³±czy³: 29 Pa¼ 2003
Posty: 16

PostWys³any: Czw Cze 24, 2004 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Folia aluminiowa dzia³a, ale pod warunkiem ¿e jest chocia¿ kilka warstw. Pozatym mo¿esz naoko³o oblaæ troche gipsem. Odk±d tak robie ju¿ niemam ch³pootów z przepalaj±c± sie dysz±. Very Happy Ja te¿ jestem pocz±tkuj±cy z 4 rakietek w 3 przepali³a siê dysza.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Iron



Do³±czy³: 22 Maj 2004
Posty: 24

PostWys³any: Nie Lip 11, 2004 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robi dysze ca³kowicie inaczej.
z drewna s± niez³e. dysze przyklejam na wikolu, potem czekamy a¿ wyschnie, a na koñcy przez dysze przepusczam 2 wkrenty, tak ¿by nie zatka³o wylotu i jest git.
kkorek mo¿na w¼±æ z stylu do ³opaty, wiercie sie w nim dziure wiertark±, troche to wydr±¿yæ tak ¿eby by³o do sto¿ka i jest niez³a dysz.
wypala cie tylko troszke tak gdzie¶ 1mm. no mo¿e 2mm. Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Miodson
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W³a¶nie wróci³em z parku i jestem wkurzony i zniechêcony zrobi³em 3 silniki. Tylko dwa zdo³a³em odpaliæ no i nawet nie mia³y ci±gu. Dysza "plu³a" jakimi¶ zlepami saletry i po chwili siê przepala³a a paliwa by³o jeszcze ponad po³owê. Silnik i paliwo robiê z tego przepisu http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2#r5
Mieszanka sucha:
saletra=> 43 g
cukier puder=> 15 g
klej biurowy=> 3 g
Nic mi nie wychodzi. POMÓ¯CIE!!!
Powrót do góry
KURCZAK



Do³±czy³: 29 Pa¼ 2003
Posty: 16

PostWys³any: Czw Lip 15, 2004 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miodson napisa³:
Nic mi nie wychodzi. POMÓ¯CIE!!!

mi te¿ nie wychodzi ale spróbój tego http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=3923
to wychodzi Very Happy. A co do przepaj±cej siê dyszy to s³ysza³em co¶ ¿e mo¿na zrobiæ z poxiliny. Ale nie wiem raczej nie przepali prêdzej pêknie...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
palazi



Do³±czy³: 20 Cze 2004
Posty: 6

PostWys³any: Sob Lip 17, 2004 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Very Happy
narazie poda³e¶ sk³adnki swojego paliwa... wg mnie jest one z³e... nie powiniene¶ u¿ywaæ kleju (zreszt± jak ja kiedy¶ u¿ywa³em to te¿ mi nie lata³o) a po drugie robisz z³± proporcje saletry z cukrem... powinno byæ 65% saletry i 35% cukru pudru... a u ciebie jak mi wychodzi u¿ywasz proporcji 25% i 75% Rolling Eyes to ci nie poleci... zrób mieszankê 35 gram cukru pudru i 65 saletry i ile ci potrzeba wwal do silniczka :] a resztê zostaw na nastêpny raz.. a i jeszce pisa³e¶ ¿e ciê¿ko by³o to zapaliæ.. to kup w sklepie s³omki i nasyp tam saletry z cukrem zaklej w ten sposób ta¶m± ¿eby s³omka nie wypada³a z korpusu twojego SR-a. Je¿eli dobrze robisz swoje rakiety (tzn do¶æ wytrzyma³e) to powinno polecieæ... jak nie poleci to opisz z dok³adne wymiary, z czego robisz swoje modele...
O.K. to chyba wszystko jak narazie
Powodzenia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Miodson
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sie 02, 2004 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ca³y silnik razem z paliwkiem wykonuje wed³ug tego przpisu co to da³em linka (patrz wy¿ej). Wiem ¿e ju¿ mam zmieniæ proporcjê paliwka, ale w takim razie jak nie klej to czego u¿yæ jako lepiszcza?? Acha i jeszcze jakby kto¶ móg³ to proszê mi podaæ instrukcjê wukonania korpusu silniki.Pozdrawiam!!!
Powrót do góry
palazi



Do³±czy³: 20 Cze 2004
Posty: 6

PostWys³any: Pon Sie 02, 2004 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
widzê ze bardzo nie lubisz korzystaæ z opcji szukaj (niestety), wiec powiem tak: kupujesz brystol wybierasz zobie jak± wysoko¶æ bedzie mia³ twój SR i obwijasz sobie ten brystol na jakim¶ modelu... sklejasz zeby siê klei³o...eh... no i potem robisz dyszê (ja robiê j± z gipsu) ale ta z eltops jest tez bardzo dobra... nastêpnie bierzesz sk³adniki paliwa (saletra z cukrem - rozumiem ¿e chcesz miec sypkie paliwo nieskarmelizowane)
mieszasz w odpowiednich proporcjach wagowych(nie objêto¶ciowych !!). A je¿eli ju¿ mierzysz w "³y¿eczkach" i nie masz wagi to odmierz jedn± ³y¿kê saletry i jedn± ³y¿kê cukru i wyjdzie nawet dobre paliwko(bo saletra ma mniej wiêcej dwa razy wiêksz± gêstosæ od cukru).A zamiast kleju nic nie u¿ywaj... po prostu musisz bardzo mocno ubiæ swoje paliwo w korpusie rakiety i potem wyj±æ kredkê formuj±c± kana³ paliwowy (u mnie nigdy kana³ siê nie posypa³ bo b. mocno ubija³em paliwko) nie stosowa³em ¿anego lepiszcza... a na dobry pocz±tek spróbuj puszczac same silniki... a z obudow± kiedy indziej zbudujesz jak ju¿ bedziesz co nie co wiedzia³
a teraz druga wa¿na sprawa... czemu ty ci±gle walisz nowe tematy i z tym samym pytaniem "Co ja robie nie tak?" poszukaj naprawde ju¿ nieraz ludzie mieli takie problemy.. a jak co¶ to dawaj na private message i po sprawie
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
emilsol



Do³±czy³: 02 Lut 2006
Posty: 7

PostWys³any: Sro Lut 08, 2006 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako lepiszcza ja u¿ywam denaturat albo rozpuszczalnik.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sro Lut 08, 2006 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denaturat i rozpuszczalnik to nie lepiszcza. To jedynie rozpuszczalniki. Ich zadaniem jest odparowaæ mo¿liwie nie zostawiaj±c ¶ladu.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Nie¶wiadomy Dude



Do³±czy³: 12 Mar 2006
Posty: 7
Sk±d: z Marsa ;O

PostWys³any: Wto Mar 14, 2006 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robie korpus taki, ¿e najpierw tworze klej- mieszam wikol i szklo wodne w stosunku 1:1 > i smaruje papier. Robie pare warst i daje mu schn±æ (schnie do¶c dlugo Confused ). Taki silnik wytrzyma du¿a temperature i sie chyba nie przepali. A dysze mo¿na zrobiæ jeszcze nie z gispsu ani z cementu tylko lekko zwê¿yæ nicia otwór korpusu wtedy gdy on jest jeszczce mokry.
_________________
Niszczê, wiêc Jestem
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
browcio



Do³±czy³: 17 Mar 2006
Posty: 10
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le

PostWys³any: Sob Mar 18, 2006 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Moim zdaniem najprostsze rozwiazanie to kupic rurke pcv o srednicy 20mm, dysze jak i zatyczke zrobic z szamotu+gipsu zanim zastygnie zrobic dziurke w zatyczce i odstwic w cieple miejsce do wyschniecia, potem nalac karmelke i nagrzac konce rurki zaciskajac do srodka po to zeby dysze jak i zatyczki niewyrwalo:D
Jak bede mial czas to zamieszcze fotki jak i szczegolowy opis budowy SR z rurki pcv! :]
pozdrawiam

_________________
Bo gdy by³em dzieckiem piszcza³o mi w uszach:D
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Pon Lip 10, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Rurka pcv to my¶le nie jest najlepszy pomysl, polecam nawinac papier i zaimpregnowac szk³em wodnym . Powinno poleciec choc niczego nie objecuje
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP