Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Baloniki Wodorowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze troszke tlenu bedzie. Z balonu raczej wszystkiego nie uda mu sie wypompowac..Smile
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kemal
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 38
Skąd: nie wiem zgubiłem się

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisał:
Zawsze troszke tlenu bedzie. Z balonu raczej wszystkiego nie uda mu sie wypompowac..Smile

DNF nie trzeba wypompowywać POWIETRZA z balonu poniewarz wodur jest tak lekki że gdy zaczniesz nim pompować balon to powietrze zostanie na dole a wodur pujdzie do góry zawiążesz balon przyczepisz kable od zapalarki (jeśli chcesz go wysadzić poeci do góry i go zdetonujesz. Proste Wink

_________________
tak naprawde mi się to śni, w domu nie pozwalają mi nieczego dotknąć ostatnio rozwaliłem prostownik!


Ostatnio zmieniony przez Kemal dnia Wto Lip 04, 2006 10:35 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wsadzisz kable do środka balonu, i iskra przeskoczy tylko po wodorze, to nie będzie nawet zapłonu.

nie wymagasz trochę za dużo od wodoru? chciałbyś żeby ZDETONOWAŁ ?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julex



Dołączył: 16 Lis 2002
Posty: 174
Skąd: tu ten smród?

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kemal napisał:
wodur jest tak lekki że gdy zaczniesz nim pompować balon to powietrze zostanie na dole a wodur pujdzie do góry

Do szkoły, dórniu.

Szpaner, Gun - W Hindenburgu też nie było tlenu Wink . Ameryki nie odkrywacie, sam wodór się nie pali. Ale na granicy z powietrzem Arrow ...

Pozdrawiam,
julex

_________________
Zapraszam:
http://temptonik.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Hindenburgu przyczyną pożaru była "nowej jakości" farba a nie wodór. Iskra elektrostatyczna zapaliła powłokę. Gdyby w środku był hel efekty byłyby podobne, tylko dłużej by się palił

Bliźniak Hindenburga został pomalowany farbą o starej recepturze (nie ulegała zapłonowi tak łatwo)


Jeżeli kable wsadzi się do środka balonu nie będzie wybuchu bo do ego potrzebny jest jeszcze tlen. A tego ma nie być w środku (miał być odessany)
Na granicy z powietrzem - tak może dojść do wybuchu. Wszystko zależy od stosunku mieszaniny

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mops



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wodor w takich ilosciach jest zbyt nie bezpieczny. Ja proponowalbym kupic hel. I tu rozczarowanie dla wszystkich ;p. Hel trzeba kupic. Jezeli ktos bedzie porbowal go otrzymac to rzycze powodzenia ;p. Ja sie komus uda to ma chba zagwarantowana nagrode nobla Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mops napisał:
Wodor w takich ilosciach jest zbyt nie bezpieczny. Ja proponowalbym kupic hel. I tu rozczarowanie dla wszystkich ;p. Hel trzeba kupic. Jezeli ktos bedzie porbowal go otrzymac to rzycze powodzenia ;p. Ja sie komus uda to ma chba zagwarantowana nagrode nobla Very Happy.


Nie rozpędzaj się tak bardzo i przemyśl, co piszesz, bo widzę że zaczynasz mówić truizmy i robisz towarzyskie tam gdzie ich nie ma...
Powrót do góry
nuclear



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 69
Skąd: piotrków tryb

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner napisał:
w Hindenburgu przyczyną pożaru była "nowej jakości" farba a nie wodór. Iskra elektrostatyczna zapaliła powłokę. Gdyby w środku był hel efekty byłyby podobne, tylko dłużej by się palił


co ty gadasz chcesz utlenic hel?!


Mops napisał:
Wodor w takich ilosciach jest zbyt nie bezpieczny. Ja proponowalbym kupic hel. I tu rozczarowanie dla wszystkich ;p. Hel trzeba kupic. Jezeli ktos bedzie porbowal go otrzymac to rzycze powodzenia ;p. Ja sie komus uda to ma chba zagwarantowana nagrode nobla


hel jest otrzymywany z gazu ziemnego nie mowie ze jest to proste a raczej w domowych warunkach niemozliwe ale za to nobla nie dostaniesz

_________________
<---- CHOLERA WIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nuclear napisał:
szpaner napisał:
w Hindenburgu przyczyną pożaru była "nowej jakości" farba a nie wodór. Iskra elektrostatyczna zapaliła powłokę. Gdyby w środku był hel efekty byłyby podobne, tylko dłużej by się palił


co ty gadasz chcesz utlenic hel?!


już rozumiesz?

dokładniej rzecz biorąc - farbę, którą pomalowano powłokę.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Chemia ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP