Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Fa連zywa karmelka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Nie Mar 21, 2004 6:46 pm    Temat postu: Fa連zywa karmelka Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pi瘯nie Very Happy Exclamation
Troll_u napisa:
Szutek napisa:
Ja to robie w gara簑 i gdyby wogle to si zapali to nikt by mnie za to nie zabi(raz jusz si zapali這 mi ale w innych okoliczno軼iach)Opisa貫m wszystko jak trzeba nie powinno zapali si jak b璠zie si ci庵le miesza ja to robi貫m z kolega on miesza a ja pakowa貫m do silnikow

Gdyby ci sie zapali這 co innego w gara簑 to mo磧iwe ze nikt by cie nigdy nie znalaz a nie zabi... - to by這 poza konkursem,

A teraz to o co mi chodzi. Kermit, a moze przedstawisz na forum co o fa連zywej karmelce?? Ostatnio testowa貫m to mi wyszed fajny silnik... Wi璚 kermit, z豉m tajemnice i napisz cos o Fa連zywej Karmelce:)

Troche w innym temacie pojawi si ten post ale skoro dotyczy paliw to odpowiadam na niego w tej w豉郾ie komnacie.

Co mnie do tego sk豉nia?
wydaje mi si, 瞠 najwa積iejsze to wyobra幡ia, a tej chyba niekt鏎ym u篡tkownikom niestety brakuje, czego konsekwencje mog by tragiczne, o czym od czasu do czasu nie omieszkaj opinii publicznej poinformowa masmedia.
Aby wi璚 wyja郾i sobie par spraw:
Paliwko C35S ma ju 37 lat, a jak do tej pory uda這 mi si zachowa w dobrej kondycji macki i cz馧ki.
Ale nigdy nie robi貫m go w wi瘯szej ilo軼i jednorazowo ni 100g.
Mo瞠cie mnie nazywa cykorantem ale ja wol powiedzenie
NIEBOJA WLKI ZJADΧ
a niestety do mieszanek pirotechnicznych trzeba zawsze podchodzi ze szczeg鏊n ostro積o軼i.
Dlatego zdecydowa貫m si ujawni ten spos鏏 wykonania paliwa na publicznym forum, pod warunkiem jednak zachowania zdrowego rozs康ku, przez tych kt鏎zy z niego b璠 korzystali.

Fa連zywa Karmelka

Metod t mo積a elaborowa mieszanki pirotechnicznene o wysokiej temperatyrze zap這nu i sk豉daj帷e si z substancii o zmiennej z temperatur rozpuszczalno軼i w wodzie. Szczeg鏊nie mieszanki zawieraj帷ye saletr potasow.

Potrzebna aparatura:
豉幡ia wodna

Wykonanie:

1. Mieszank nawil瘸my niewielk ilo軼i wody ( jedna kropla na 1 gram mieszanki )

2. Ma造mi porcjami ogrzewamy nawilzon mieszank na 豉幡i wodnej cz瘰to mieszaj帷 , a do wyparowania dodanej wody.
Podczas ogrzewania pocz徠kowo nast瘼uje up造nnienie mieszanki ze wzgl璠u na rozpuszczanie si du瞠j ilo軼i saletry w dodanej wodzie, a p騧niej mieszanka g瘰tnieje i dochodzi do jej granulacji.

3. Nie dopuszczaj帷 do granulacji nale篡 porcj mieszanki przenie嗆 do korpusu silnika i ugnie嗆.
Po ostygni璚iu nast瘼uje silne utwardzenie na skutek wydzielenia si nadmiaru rozpuszczonej saletry.

4. Po za豉dowaniu ca這嗆 nale篡 jeszcze przesuszy.

Ostatnio zmieniony przez dziadek kermit dnia Pon Mar 22, 2004 9:11 am, w ca這軼i zmieniany 2 razy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Troll_u

Do陰czy: 21 Kwi 2003
Sk康: stolica

PostWys豉ny: Pon Mar 22, 2004 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to paliwko robi貫m i jest bardzo fajne, twarde jak cholera Smile i bia貫 przede wszystkim Smile Polecam, przede wszytkim dlatego 瞠 jest 豉twiejsze w przygotowaniu a osi庵ami niewiele sie r騜ni od karmelki, a wg kermita niek鏒re parametry ma nawet lepsze:)
Powr鏒 do g鏎y
Iron

Do陰czy: 22 Maj 2004

PostWys豉ny: Pi Cze 18, 2004 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszytko by這 by dobrze tyko jest jeden ma逝 problem, nie ka盥y ma dostemp do 豉幡i wodnej
Powr鏒 do g鏎y
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Pi Cze 18, 2004 5:10 pm    Temat postu: Co?!!! Odpowiedz z cytatem

Iron, dajesz tylko dow鏚 na to, 瞠 nie wiesz co to 豉幡ia wodna. Wi璚 t逝macz: ζ幡ia wodna to takie cu, co pomi璠zy przestrzeni robocz a elementem grzejnym ma warstw wody, kt鏎a wrz帷 nie dopuszcza do przekroczenia 100 stopni. Praktycznie: Jak do garnka z wod wsadzisz drugi, mniejszy garnek i ca這嗆 postawisz na gazie, to gdy woda w garnku wi瘯szym b璠zie si gotowa, w mniejszym robisz karmelk. Nie ma bolca, 瞠by przegrza. Pilnuj tylko, 瞠by Ci si woda nie wygotowa豉.
P.S.1 Dwa garnki i wod my郵, 瞠 masz? Laughing
P.S.2 Dla tych wszystkich dociekliwych: Wiem, 瞠 gbyby trzyma wod pod ci郾ieniem, lub rozpu軼i w niej jak捷 s鏊, to mo積a przekroczy 100 stopni i dalej (?) jest to 豉幡ia wodna. Cool
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Ma造

Do陰czy: 31 Sie 2002
Sk康: krak闚

PostWys豉ny: Sob Cze 19, 2004 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Jak nie chcesz kombinowac to sobie kup specyjalny garnek do gotowania mleka kt鏎ego" konstrukcja" -to jest w豉郾ie 豉積ia wodna.

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Wto Lip 20, 2004 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pi瘯nie Very Happy Exclamation
Jedno zastrze瞠nie Exclamation
Jednak si na mniejsze silniki nadaje bo za szybko si spala i rozpetardza!
Mo輳 mi si uda opanowa ten efekt ale narazie na du瞠 silniki nie radz bo du輳 BUUUm wyjdzie niestety Crying or Very sad

Greegor

Do陰czy: 30 Gru 2004

PostWys豉ny: Pi Sty 07, 2005 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam 2 pytania.
pierwsze(to wa積iejsze;p). Karmelka wychodzi豉 mi dobra, teraz chcia貫m spr鏏owa zrobi "to". zrobi貫m wszystko pi瘯nie, jak w opisie, po chwili wyla貫m na tacke, po lekkim ostygni璚iu ulepi貫m kulk, p騧niej wa貫k i przebi貫m wyka豉czk. schnie mi to 20 minut dalej jest plastyczne. pomy郵a貫m sobie, 瞠 pewnie ca豉 woda jeszcze nie wyparowa豉. zrobi貫m jeszcze raz, chwila nieuwagi, i mi sie to powoli ju karmelizowa zacz窸o... czemu tak si dzieje?
a 2 pytanie to: Czemu u篡wa akurat fa連zywej karmelki? jest w czym lepsza od tej zwyk貫j?
Powr鏒 do g鏎y
Minik

Do陰czy: 10 Lip 2004
Sk康: Bochnia

PostWys豉ny: Czw Lut 24, 2005 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze嗆!
Cytat:
Czemu u篡wa akurat fa連zywej karmelki? jest w czym lepsza od tej zwyk貫j?

Tak jest, parametry spalania s podobne a robi si j troche 豉twiej. Dzisiaj sobie tak zrobi貫m z my郵 o 鈍iecy dymnej. Odmierzy貫m saletre i cukier, zmiesza貫m sprawdzi貫m czy czego nie da貫m za du穎, by這 ok. Da貫m wody, pogotowa貫m, zdj掖em z ognia i sie okaza這 瞠 nie chce wyschn望, wi璚 rozkruszy貫m i wyszuszy貫m dok豉dnie. Ugniot貫m w pude趾u po filmie i spali這 si to w 0,5 sekundy tworz帷 kule ognia 鈔ednicy 1 metra Shocked. Nawet zrobi貫m na tym petarde cystofow kt鏎a nie幢e BOOM-n窸a. A najwa積iejsze jest to, 瞠 karmelek by w niej ubity Shocked Wi璚 mysle ze nawet lepiej robi bia陰 karmelke ni nara瘸 si na jej zap這n. Jutro postaram si zrobi jeszcze jedn TAK DOBR bia陰 karmelke bo my郵e, 瞠 mo積a by jej uzy nawet do wyrzutni gwiazdek i szelek Rolling Eyes

Narazie
Powr鏒 do g鏎y
jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Czw Mar 03, 2005 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i mieszanka mia豉 konsystencj papki, to w og鏊e to jest do d....Bo po pierwsze: sch這 Ci to b璠zie kup czasu, po drugie: jak wyschnie b璠zie mia這 mniejsz obj皻o嗆 i masz ryzyko p瘯ania bloku paliwa, zapalenia si paliwka od strony 軼ianek korpusu. itp. Jak dobrze wysuszysz, mo瞠sz mie jeeeep, jak 幢e wysuszysz, to b璠zie kopci i plu szajsem.
Je郵i ubijasz paliwko na wodzie, to we spryskiwacz, i rozsypane np. na papierze paliwko LEKKO tylko nawil z rozpylacza. Potem daj je do s這ika i zostaw zakr璚one na jeden dzie. Wtedy wilgo rozejdzie si r闚no po ca造m paliwku. Potem ubij MOCNO w korpusie i wysusz. Powinno by dobrze.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Cze 27, 2006 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot騜 zrobi貫m swoisty update fa連zywej karmelki kermita Wink (pierwsza pr鏏a obiecuj帷a)

Kr鏒ko opisz pierwsze spostrze瞠nia pali si Wink ufff a powa積ie wygl康a zach璚aj帷o ale o tym p騧niej jak zrobi wi璚ej test闚.

To unowocze郾ienie polega na tym, i jako lepiszcza u篡貫m szelaku.

Sk豉d:

32,5g KNO3
15g Cukru
2,5g szelak

szelak zosta rozpuszczony w gor帷ym etanolu oko這 10ml a cukier z saletr zmielony w m造nie kulowym po dodaniu roztworu szelaku wszystko wygniecione tworzy konsystencj ciasta jakby kruchego (mniam;-) )

Suszy si nawet w te upa造 do嗆 d逝go, ale my郵, 瞠 jest to ciekawa alternatywa ziarno wychodzi do嗆 twarde jednak musz przetestowa wszystkie aspekty zajmie to troch, wi璚 je郵i kto posiada szelak i ochot do test闚 to zapraszam do wsp馧pracy om闚imy, co i jak i podzielimy si prac.

Pozdrawiam maxlam

Dodano-> maxlam

Dzi kolejna pr鏏a jest nie幢e paliwo wydaje si dobre do zastosowania ziarno po ca趾owitym wyschni璚iu jest twarde i nie jest kruche wytrzyma這嗆 podobna do karmelka. Jedynym problemem jest konieczno嗆 zastosowania dobrego zapalnika gdy paliwo ci篹ko rozpali to znaczy ma tak tendencj za豉puje szybciutko spala si w mgnieniu oka i ga郾ie na powierzchni, ale jak si rozpali to nic nie jest w stanie ugasi Wink spala si z ciemnym dymem (oczywi軼ie mowa jest o spalaniu na otwartym powietrzu) pr鏏y zastosowania w silniku ju wkr鏒ce, ale my郵, 瞠 efekt b璠zie por闚nywalny z karmelkiem.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum