Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Diana mod 23 poszukuje INFO

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Cze 23, 2006 2:20 pm    Temat postu: Diana mod 23 poszukuje INFO Odpowiedz z cytatem

poszukuje wszelkich informacji na temat tej wiatroweczki mile widziane rysunki pogladowe opinie uzytkownikow tego wiekowego sprzetu Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Cze 24, 2006 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no naprawde nikt nic nie wie w szczegolnosci interesuja mnie takie rzeczy jak osiagi .. wie ktos tak przy okzaji jak rozebrac taka wiatroweczke ?
Powr鏒 do g鏎y
Karol R

Do陰czy: 18 Lip 2004

PostWys豉ny: Sob Cze 24, 2006 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diana nie jest zbyt popularna w Polsce. Szczeg鏊nie jej s豉bsze modele, jezeli ju spotyka si 48 i 54.
Rozebranie wiatr闚ki to nic wielkiego, pic w tym aby uwa瘸 na spr瞛yn bo jej napi璚ie wstepne jest wystarczaj帷e aby skaleczy.
Spustu lepiej nie ruzac jezeli nie czujesz si na si豉ch, chyba 瞠 to co prostego podobnego jak w hatsanach itp. Nie wiem jakie mechanizmy spustowe montowa豉 diana, ale to dobra firma wi璚 pewnie co bardziej skomplikowanego ni 3 cz窷ci i sprezynka.

Osi庵闚 nie podam bo nawet nie kojarz dok豉dnie tego modelu. Strzel sobie z podp鏎ki w ksi捫k telefoniczn i b璠ziesz wiedzia Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
radziet

Do陰czy: 16 Wrz 2005
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Sob Cze 24, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuning Diany 48
http://airguns.pl/index:167:Tuning,wiatrwki,Diana,48.html
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Cze 24, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ze sa diany 48 i to jest popularny sprzet ...niestety ta moja ma przynajmniej 20 lat ..wiec trzeba ja wyremontowac bo gazy uciekaja mi bokiem w tej wiaroweczce tzn mam sporo szczeline tam gdzie lufa laczy sie z tlokiem..
wiec poszkuje dalej informacji jak by to mozna naprawic moze jest jakis specjalista od wiatrowek we wroclawiu ?
Powr鏒 do g鏎y
Karol R

PostWys豉ny: Sob Cze 24, 2006 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://bron.isp.net.pl/ tam si popytaj. Znajd osob o nicku Hogan lub Jerzego Nazarko. Ci dwaj zajmuj si remontem i tuningiem wiatr闚ek na wieksz skal i na pewno znajdziesz tam pomoc. 疾 zabulisz odpowiednio to inna kwestia, jednak mo瞠 warto spr鏏owa.

Tuning wiatr闚ki to przede wszystkim rozebranie, sprawdzenie wszystkich luz闚 i niedok豉dno軼i w miejscu 陰cze. Polerowanie t這ka, dopasowanie prowadnicy spr篹yny, polerowanie element闚 mechanizmu spustowego, dob鏎 odpowiedniej spr瞛yny, nieraz polecana prowadniczka zewn皻rzna t這ka z PET, czyszczenie rzecz jasna i smarowanie odpowiednimi specyfikami. Do tego zestaw uszczelek.
Niekiedy stosuje si zamienniki fabrycznych cz窷ci, co doci捫a co odci捫a ale do tego trzeba miec ju pewne wyczucie. Ca陰 reszt mo瞠 wykona tresowana ma逍a.
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie ja rozlozylem przejzale i doszedlem do wnioskow ze potrzeba by bylo wymienic tlok (uszczelke) bo juz sie mocno sfatygowal mysle tez o delikatnym dociazeniu tloka tylko nie bardzo wiem jak sie za to zabrac ?? no i sprezynka juz nieco odksztalcona o dziwo tylko troche a juz te przynajmniej 20 lat ma ..jaka sprezyna byla by dobra i gdzie taka nabyc ?/

pozdrawiam

dzieki za zainteresowanie
Powr鏒 do g鏎y
Karol R

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspomniani Jerzy i Hogan takimi handluj.
Zmierz jej d逝go嗆, ilo嗆 zwoj闚, oraz grubo嗆 drutu z jakiego jest wykonana, nast瘼nie dobierz inn o podobnych warto軼iach. Na allegro bywaj, a na forum kt鏎e ci poda貫m wystarczy pisn望 a od razu znajd si oferty sprzeda篡.
Je瞠li na przyk豉d u篡jesz grubszej, mocniejszej spr瞛yny odpowiednio jednak skr鏂onej, zastosujesz nak豉dk niweluj帷 r騜nic d逝go軼i i jednocze郾ie poch豉naij帷 cz窷 drga, dasz cie窺z prowadnic (t d逝窺z nieruchom) a odci捫ycz t這k spowodujesz 瞠 cykl strza逝 b璠zie bardziej kr鏒ki a odrzut 豉twiejszy do wyczucia. Oczywi軼ie jak ju pisa貫m trzeba to zrobi z wyczuciem, jak upierdolisz 30j spr篹yn do 4cm i nawk豉dasz paproch闚 nic z tego nie wyjdzie.

Co 豉two zrobi samemu i 豉twym kosztem to polerka. Filc wiertarka pasta polerska i dajesz. wszystkie zadziory, chropy po szlifowaniu itp. wyg豉d. Odno郾ie wywa瘸nia poszczeg鏊nych cz窷ci wiatr闚ki to uwa瘸j aby nie przesadzi, jezeli zmiany kt鏎e zastosujesz s nieodwracalne lepiej przemy嗆 wszystko 2 razy, bo 豉two skopa sobie karabinek. Moja slavka ma ju chyba tylko j瞛yk spustowy nietkni皻y i 這瞠, ale ca這嗆 by豉 robiona u specjalisty.

M闚i帷 ogl璠nie dobry tuning sprawia 瞠 zamiast hrrrr蕞蕞, psztyk, [wk豉dasz pocisk], brz膮膮膮k! masz ss..., czyk!, [wk豉dasz pocisk], buf! Wink
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej dance nie potrzeba juz polerki robic komora tam gdzie sie tlok porusza jak lusterkodoslownie tylko wlasnie chcialbym cos z ta uszczelka od tloka zrobic bo juz niezle zmasakrowana jest ... co do sprezyny to masz racje popytam na tamtym forum tylko najpierw musi mi aktywacja konta przyjsc Razz

dzieki

pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Jacek R.

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lufa 陰czy sie z t這kiem? chyba z komor... Wymien oringa Very Happy
Karol R

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko spr瞛yn tam dostaniesza, ale ca貫 zestawy tuningowe z prowadnica, uszczelkami, podk豉dkami, smarami, spr篹ynkami i B鏬 jeden wie co jeszcze.

Luknij te na allegro, ludziska chwal uszczelki zepto kt鏎e nieraz tam widzia貫m.
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie tej uszczelki miedzy komora tloka i lufa brakowalo Razz teraz strzela nawet calkiem niezle w porownaniu do mojej chinki az boje sie pomyslec co bedzie jak springa wymienie i tlok Very Happy wielkie dzieki za wszelkie rady Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
Jacek R.

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Nie Cze 25, 2006 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro wzmocniona sprtezyna to dodaj prowadnice sprezyny koniecznie!
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Cze 26, 2006 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak zrobie bo ta prowadnica co jest to troche krotkawa ..
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum