Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Diana mod 23 poszukuje INFO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 23, 2006 2:20 pm    Temat postu: Diana mod 23 poszukuje INFO Odpowiedz z cytatem

poszukuje wszelkich informacji na temat tej wiatroweczki mile widziane rysunki pogladowe opinie uzytkownikow tego wiekowego sprzetu Very Happy
Powrót do góry
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 24, 2006 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no naprawde nikt nic nie wie w szczegolnosci interesuja mnie takie rzeczy jak osiagi .. wie ktos tak przy okzaji jak rozebrac taka wiatroweczke ?
Powrót do góry
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Sob Cze 24, 2006 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diana nie jest zbyt popularna w Polsce. Szczególnie jej s³absze modele, jezeli ju¿ spotyka siê 48 i 54.
Rozebranie wiatrówki to nic wielkiego, pic w tym aby uwa¿aæ na sprêzynê bo jej napiêcie wstepne jest wystarczaj±ce aby skaleczyæ.
Spustu lepiej nie ruzac jezeli nie czujesz siê na si³ach, chyba ¿e to co¶ prostego podobnego jak w hatsanach itp. Nie wiem jakie mechanizmy spustowe montowa³a diana, ale to dobra firma wiêc pewnie co¶ bardziej skomplikowanego ni¿ 3 czê¶ci i sprezynka.

Osi±gów nie podam bo nawet nie kojarzê dok³adnie tego modelu. Strzel sobie z podpórki w ksi±¿kê telefoniczn± i bêdziesz wiedzia³ Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
radziet



Do³±czy³: 16 Wrz 2005
Posty: 32
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Cze 24, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuning Diany 48
http://airguns.pl/index:167:Tuning,wiatrwki,Diana,48.html
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 24, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ze sa diany 48 i to jest popularny sprzet ...niestety ta moja ma przynajmniej 20 lat ..wiec trzeba ja wyremontowac bo gazy uciekaja mi bokiem w tej wiaroweczce tzn mam sporo szczeline tam gdzie lufa laczy sie z tlokiem..
wiec poszkuje dalej informacji jak by to mozna naprawic moze jest jakis specjalista od wiatrowek we wroclawiu ?
Powrót do góry
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Sob Cze 24, 2006 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://bron.isp.net.pl/ tam siê popytaj. Znajd¼ osobê o nicku Hogan lub Jerzego Nazarko. Ci dwaj zajmuj± siê remontem i tuningiem wiatrówek na wieksz± skalê i na pewno znajdziesz tam pomoc. ¯e zabulisz odpowiednio to inna kwestia, jednak mo¿e warto spróbowaæ.


Tuning wiatrówki to przede wszystkim rozebranie, sprawdzenie wszystkich luzów i niedok³adno¶ci w miejscu ³±czeñ. Polerowanie t³oka, dopasowanie prowadnicy sprê¿yny, polerowanie elementów mechanizmu spustowego, dobór odpowiedniej sprêzyny, nieraz polecana prowadniczka zewnêtrzna t³oka z PET, czyszczenie rzecz jasna i smarowanie odpowiednimi specyfikami. Do tego zestaw uszczelek.
Niekiedy stosuje siê zamienniki fabrycznych czê¶ci, co¶ doci±¿a co¶ odci±¿a ale do tego trzeba miec ju¿ pewne wyczucie. Ca³± resztê mo¿e wykonaæ tresowana ma³pa.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie ja rozlozylem przejzale i doszedlem do wnioskow ze potrzeba by bylo wymienic tlok (uszczelke) bo juz sie mocno sfatygowal mysle tez o delikatnym dociazeniu tloka tylko nie bardzo wiem jak sie za to zabrac ?? no i sprezynka juz nieco odksztalcona o dziwo tylko troche a juz te przynajmniej 20 lat ma ..jaka sprezyna byla by dobra i gdzie taka nabyc ?/

pozdrawiam

dzieki za zainteresowanie
Powrót do góry
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspomniani Jerzy i Hogan takimi handluj±.
Zmierz jej d³ugo¶æ, ilo¶æ zwojów, oraz grubo¶æ drutu z jakiego jest wykonana, nastêpnie dobierz inn± o podobnych warto¶ciach. Na allegro bywaj±, a na forum które ci poda³em wystarczy pisn±æ a od razu znajd± siê oferty sprzeda¿y.
Je¿eli na przyk³ad u¿yjesz grubszej, mocniejszej sprêzyny odpowiednio jednak skróconej, zastosujesz nak³adkê niweluj±c± ró¿nicê d³ugo¶ci i jednocze¶nie poch³anaij±c± czê¶æ drgañ, dasz cie¿sz± prowadnicê (tê d³u¿sz± nieruchom±) a odci±¿ycz t³ok spowodujesz ¿e cykl strza³u bêdzie bardziej krótki a odrzut ³atwiejszy do wyczucia. Oczywi¶cie jak ju¿ pisa³em trzeba to zrobiæ z wyczuciem, jak upierdolisz 30j sprê¿ynê do 4cm i nawk³adasz paprochów nic z tego nie wyjdzie.

Co ³atwo zrobiæ samemu i ³atwym kosztem to polerka. Filc wiertarka pasta polerska i dajesz. wszystkie zadziory, chropy po szlifowaniu itp. wyg³ad¼. Odno¶nie wywa¿ania poszczególnych czê¶ci wiatrówki to uwa¿aj aby nie przesadziæ, jezeli zmiany które zastosujesz s± nieodwracalne lepiej przemy¶æ wszystko 2 razy, bo ³atwo skopaæ sobie karabinek. Moja slavka ma ju¿ chyba tylko jêzyk spustowy nietkniêty i ³o¿e, ale ca³o¶æ by³a robiona u specjalisty.

Mówi±c oglêdnie dobry tuning sprawia ¿e zamiast hrrrr¿¿¿¿, psztyk, [wk³adasz pocisk], brzêêêêêêk! masz ss..., czyk!, [wk³adasz pocisk], buf! Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej dance nie potrzeba juz polerki robic komora tam gdzie sie tlok porusza jak lusterkodoslownie tylko wlasnie chcialbym cos z ta uszczelka od tloka zrobic bo juz niezle zmasakrowana jest ... co do sprezyny to masz racje popytam na tamtym forum tylko najpierw musi mi aktywacja konta przyjsc Razz

dzieki

pozdrawiam
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lufa ³±czy sie z t³okiem? chyba z komor±... Wymien oringa Very Happy
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko sprêzynê tam dostaniesza, ale ca³e zestawy tuningowe z prowadnica, uszczelkami, podk³adkami, smarami, sprê¿ynkami i Bóg jeden wie co jeszcze.

Luknij te¿ na allegro, ludziska chwal± uszczelki zepto które nieraz tam widzia³em.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie tej uszczelki miedzy komora tloka i lufa brakowalo Razz teraz strzela nawet calkiem niezle w porownaniu do mojej chinki az boje sie pomyslec co bedzie jak springa wymienie i tlok Very Happy wielkie dzieki za wszelkie rady Very Happy
Powrót do góry
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Nie Cze 25, 2006 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro wzmocniona sprtezyna to dodaj prowadnice sprezyny koniecznie!
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Pon Cze 26, 2006 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak zrobie bo ta prowadnica co jest to troche krotkawa ..
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP