Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proch amidowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PINOT



Dołączył: 25 Lis 2003
Posty: 428
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to bym chętnie zobaczył panowie gaduły wybuch talkiego prochu amidowego, albo lot silnika na tym prochu. Ale niedoczekanie moje, bo to się nie uda - tylko męczycie klawiatury i g....z tego wynika.
_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proch amonowy prędzej można nazwać dynamonem niż ANFO
Powrót do góry
V1



Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 425

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłem kiedyś proch amidowy na bazie AA i on chyba ma tendencje
do przechodzenia w detonację bo kiedyś stalową rure mi rozwalił
od możdzieża Question a z klasycznym nic takiego się nie działo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

V1 napisał:
Robiłem kiedyś proch amidowy na bazie AA i on chyba ma tendencje do przechodzenia w detonację bo kiedyś stalową rure mi rozwalił od możdzieża Question a z klasycznym nic takiego się nie działo


Potwierdzam ( choć wątpię w deton ) ale przy większej zawartości Cdrz. - 35-40 % . Pali się dobrze , dość łatwo idzie to zapalić i wg mnie da się na tym zrobić dobry ładuenk do małych rakiet. Byle mocno sprasować i dać masę pośrednią - klasyczny p.cz wymieszać z prochem amidowym. Na to odrobina samego p.cz. No i większy zacisk.


Pozdr. A
Powrót do góry
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz jak zwykle dobrze prawi z tym ze ja zawsze ta mieszanke stosowalem do flar i akurat nie dawalem zwyklego P,cz ale Pczeko. i do tego dopiero NH4NO3 efekt jak na flare dosc fajny petarde tez by sie na tym pewnie dalo zrobic bo troche sie rozpdza..
Powrót do góry
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hack napisał:
Zmilooj sie panie nad dusza potepionych i twoich sloog, modlimy sie wszyscy ktoorzy tutaj stoimy pokornie blagajac o mala liczbe slepych uliczek...

ps Dobrze ze nikt tego topicu od 8 miesiecy nie ruszal, chialem wyrazic swoja dezaprobate co do tego watku i uwazam ze to jest najgorszy jaki tu czytalem pomijajac zupelnie irracjonalne.


greed


No to dołóż coś konstruktywnego od siebie a nie dokładaj pracy moderatorom.
Powrót do góry
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 353

PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bylo konstruktywne, ale tego nie dostrzegles maxalm. Zbyt dooze deficyty energetyczne reakcji w takim zestawieniu zwiazkoow do tego higroskopijne wlasciwosci AA etc. Mowi o tym pewien przewod doktorski sprawdzony przez slawnego prof. Urbanskiego, natrafilem na to pare razy w swoim zyciu, niestety nie zapamietalem autora, ktoory udowadnial ze czegos nie da sie zrobic i na tym polegala jego praca, ktora posiada swoja wartosc, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak da się i przy odrobinie kultury sztabowej wychodzi całkiem nieźle;-)

Choć dawno tego nie robiłem, bo nie muszę stać mnie teraz na zakup 25kg KNO3 i jak mi brakuje idę do hurtowni, ale pamiętam czasy, kiedy trzeba było kombinować i wychodziło jeszcze super przy 50-50 AA z KNO3
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP