Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

no¿e bojowe
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
outsider



Do³±czy³: 11 Sie 2004
Posty: 161

PostWys³any: Pi± Kwi 07, 2006 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te¿ ³adny no¿yk Smile O tym razorbacku czyta³em na stronce z Twojego linka. Nie s±dzi³em ¿e jest on a¿ tak drogi (mysla³em ¿e max. jakies 300z³) a SOG PEntagon jest po jakie¶ 350z³. CZy uwa¿asz ¿e on naprawde sie nie nadaje do do spraw o których mówimy?

PS. Po ile jest ten ostatni który zaproponowa³e¶?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Królik



Do³±czy³: 29 Gru 2005
Posty: 183
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Kwi 07, 2006 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FACET!
Google, wpisujesz "Extrema Ratio Col. Moschin " i masz 490 wyników. Zaradno¶ci trochê i zaanga¿owania, a nie "podaj mi wszystko na talerzu"!

Dla u³atwienia dodam, ¿e ten no¿yk nie jest bardzo drogi. Jedyne 1150PLN. Zbieraj kasê.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Error



Do³±czy³: 27 Pa¼ 2005
Posty: 52
Sk±d: siê wzieli¶my ?

PostWys³any: Pi± Kwi 07, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam polecam sprawdzony serwer internetowy sprzedazy wysylkowej jakim jest www.militaria.pl wszystko tanio dobrze i szybko ;] jak by co Razz
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Immortal_One



Do³±czy³: 17 Mar 2004
Posty: 33
Sk±d: POLSKA

PostWys³any: Pi± Kwi 07, 2006 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedzia³bym, ¿e tanio. Ale sprawdzony jest.
_________________
cos bym tu napisa³ ale nie wiem czy mamusia mi pozwoli
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
outsider



Do³±czy³: 11 Sie 2004
Posty: 161

PostWys³any: Sro Kwi 19, 2006 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie uwa¿asz Karolu R, ¿e cios takim razorbackiem w np. brzuch mo¿e byæ zbyt p³ytki by zabiæ przeciwnika? Wiadomo ¿e nie chodzi o to w samoobronie jako tako. Mam na my¶li u¿ywanie tego no¿a jako typowo bojowego a tam jest to ju¿ bardzo istotna sprawa.

Wywa¿aæ okna takim no¿ykiem, mimo ¿e pisz± ¿e jest ponoæ bardzo wytrzyma³y, to ja bym siê trochê ba³.

Co do bólu po wbiciu no¿a w nogê (jak kto¶ wy¿ej pisa³) to napewno jest on powalaj±cy je¿eli ostrze natrafi na nerw. Kilka razy w tv s³ysza³em jak jaka¶ babka, która przypadkowo oberwa³a no¿em na ulicy opowiada³a, ¿e dosta³a w brzuch i poczu³a tylko nagle ¿e s³abo jej siê zrobi³o i potem upad³a. Dziwne, ¿e wogóle nie czu³a bólu.

Czy aby przymocowaæ taki nó¿ np. do przedramienia (bo ja uwa¿am akurat t± metodê za najlepsz±) to trzeba dokupiæ jaki¶ dodatkowy "osprzêt" czy to siê robi we w³asnym zakresie byle czym?

-----------------------------------------------------------------------------
Szuka³em dzi¶ na budo o tym razorbacku i dowiedzia³em siê wielu rzeczy. Nie jest on tam tak zachwalany jak tu. Nó¿ to walki to nie to co nó¿ do samoobrony. Podobno komu¶ ju¿ z³ama³ sie przy chyba wywa¿±niu okna. Da siê go ponoæ zpowodzeniem zast±piæ innym tanszym no¿êm, np. strider. A do walki ponoæ lepszy jest Peace Keeper firmy Coldsteel. Do tego podobno razorback wcale nie goli brody nawet nowy wyjêty z pude³ka...

-------------------------------------------------------------------------
Mam jescze jedno pytanie: do czego s³u¿y to z±bkowane ostrze w SOG pentagonie , bo jak na razie to nadal on pozostaje moim faworytem?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Loslau



Do³±czy³: 24 Lut 2006
Posty: 39

PostWys³any: Pon Maj 29, 2006 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Bêd±c ostatnio w ca³kiem przyjemnym sklepie z broni± w niemczech naby³em sobie ca³kiem niedrogo taki oto no¿yk austryjackiej firmy GLOCK.
Jako ¿e na no¿ach nieznam siê zupe³nie poniewa¿ zajmujê siê nieco "odmiennymi" militariami, chcia³bym siê conieco o nim dowiedzieæ.
Niewiem czy wogóle ten nó¿ mo¿na nazwaæ "bojowym", kupilem go w nieco odmiennym celu - czêsto przebywam ca³e dnie w terenie le¶nym i nó¿ naby³em raczej w celach powiedzmy u¿ytkowych-"survivalowych".

Mia³ moze kto¶ z was do czynienia z tym produktem firmy GLOCK ??
Wykonany w wiêkszo¶ci z tworzywa sztucznego nie sprawia zbyt solidnego wra¿enia... .
Zapiêcie do paska równie¿, aczkolwiek trzyma siê mocno na miejscu.
Gdzie¶ kiedy¶ w jakim magazynie widzia³em recenzjê tych austryjackich no¿y GLOCKa, ale jako¶ nie mogê tego odnale¼æ.

Kilka fotek;







Za wszelki info, ewent.linki by³bym wdziêczny.
Pozrawiam.

_________________
http://www.niewypaly.poszukiwania.pl/forum/index.php
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Karol R



Do³±czy³: 18 Lip 2004
Posty: 700

PostWys³any: Pon Maj 29, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jelec trochê utrudnia wykorzystane go jako pe³nowarto¶ciowego no¿a roboczego. Przy d³u¿szych pracach bêdzie ociera³ i uniemo¿liwia³ pewniejszy chwyt. Kwestia przyzwyczajenia.

Ostrze raczej typowo "bojowe". W±skie i ciazy w stronê rekoje¶ci tak wiêc efektywne r±banie odpada. Na kuchenniaczka troszkê za du¿y Wink
Po mojemu pi³kê zrobili nie w tê stronê co trzeba, zdaje mi siê ze zazyczaj z±bki skierowane s± DO ciebie, nie od, ale mo¿e mi siê pomyli³o...
Stal to najprawdopodobniej 1095, jest rdzewna w kazdym razie, ale i do¶æ wytrzyma³a. Hartowanie nie to samo co u ka-bar'a czy ontario ale ostrze trzyma przyzwoicie. Warto by³oby je od czasu do czasu przetrzeæ oliwk± kiedy pow³oka ju¿ zejdzie.


Ile za niego da³e¶ ? w Polsce chodz± zazwyczaj po 120z³. S³ysza³em ¿e w którym¶ z pobliskich krajó na zachód od centrum swiata maj± tanie no¿e. Znajomy kupi³ swisstool'a ponoæ za grosze, tymczasem u nas dochodz± do 400z³ w najbogatszej wersji.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
outsider



Do³±czy³: 11 Sie 2004
Posty: 161

PostWys³any: Pon Cze 05, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mys³icie o nozu S&W HRT military Boot Knife, jako o nozu bojowym? Marka konkretna, ale co dziwne cena bardzo niska. Kosztuje zaledwie 150z³! Nie wiem czy to nie jaki¶ ch³am, bo dobry nóz kosztuje od 400z³ wzwy¿...

czy wg Was push dagger to dobry nóz do walki? Na budo s³ysza³em ¿e to kompletny bezsens, bo ostrza s± do¶æ krótkie, a jak masz d³u¿sze to jak ostrze na co¶ twardego natrafi, to sie przesunie w rêce na dó³ albo do góry?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
outsider



Do³±czy³: 11 Sie 2004
Posty: 161

PostWys³any: Sro Sie 30, 2006 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SOG ok, ale nie ten . Jest za drogi . Pentagon jest ok

Czy taki nó¿ jak SOG Pentagon z³ama³by sie w twarda powierzchnie przodem ostrza niechc±cy?, np. beton
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP