Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kalkulatorek Kn

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrew



Dołączył: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 10:53 pm    Temat postu: Kalkulatorek Kn Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem taki dość fajny prosty kalkulatorek Kn w excelu, myślę, że się komuś przyda więc zamieszczam tutaj link do niego:

http://www.astor.net.pl/~gatar/for_andrew/kalkulator%20kn%202,1.xls

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie sprostowania itp to bardzo proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam, Andrew

EDIT

Wykryłem pewnego babola w 3 kalkulatorze więc aktualizowałem linka i dodałem pewne sprostowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak:

Jeśli chodzi o przeliczania jednostek to polecam (już polecałem na forum):

http://www.joshmadison.com/software/convert/download.asp

Jeśli chodzi o wydajność dyszy to można to prześledzić w SRM w zakładce Performance

To samo, jeśli chodzi o paliwo cukier, sorbitol, glukoza... wystarczy, w srm zmienić w zakładce Data and Kn -> Propellant grain:

I prześledzić jak zmieniają się ciśnienie itd...

Z kątami dyszy nie jest tak prosto ja na razie nie jestem w stanie określić, jakie kąty itd. są optymalne dla danego silnika na razie na czuje i posiłkując się pracami Nakka zrobiłem przyrządy do wyciskania dysz 12, 30 i 45 stopni i jestem w trakcie przygotowywania prób silników na hamowni z dyszami 12-30 i 12-45 stopni silnik był wcześniej testowany z dysza 12 stopni i płaskim dnem i osiągnął max ponad 5kg przy odpaleniu od tyłu (polecam posty w temacie o hamowniach)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP