Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

II lot rakiety Vostok 1, rakiety Vostok 2 i 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee myslalem nad czyms innym. nie wiem czy karmelek będzie sie palił w czymś o srednicy np 1,5mm :d myslalem nad jakąś mieszanka wolnopalną z dodatkiem lepiszcza która była by jednocześnie zatyczką.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to niedoceniasz karmelu Wink A co do twojego pomysłu : Prawdopodobnie byłaby kiszka... Wywaliłoby ta mieszanke prawdoopodobnie, ale jak chcesz utrudniac to kombinuj Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie mozna by zastosowac Visco jako opóźniacza? hmm?
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomek J.



Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
podaczas lotu modelu, na model odziałują rózne siły, przeciąznenia itp. Przez to tak mi sie wydaje lont bedzie miał trudności z paleniem się (pisał juz ktos o tym) i tez nie popieram tego rozwiązania (w moim gronie były testy tego rozwiązania niestety niepomyslne) zresztą lont nie chce sie zapalić podczas testu statycznego SR. Tak jak mówiłem spróbuj z karmelem to moze ci cos wyjdzie.

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm dzięki, sproboje. Opisze potem co z tego wyszło :d
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lont sie nie nadaje bo go przedmucha.
Karmelek wlany w dziure w zatyczce ma szanse sie utrzymac.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto i kilka zdjęć gotowej :d rakiety. Odzysk jest w drodze tzn do głowicy przymocowałem już gumę i linke do spadochronu.

Widok ogólny:

Mocowanie steteczników:


Później może zapodam wiecej zdjeć.
Wymiary rakiety to: dł 533mm srednica 14mm
masa (ze spadochronem i wogole ze wszystkim orpocz silnika)
to

tylko 20.9g Jest to spory sukces, tak mała masa Very Happy

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad


Ostatnio zmieniony przez Jacek R. dnia Wto Maj 16, 2006 7:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie Very Happy
Rakieta jest bardzo ładna. Jeżeli jeszcze poleci tak dobrze jak wygląda....
to czekam na film Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA!!! Prace gwałtownie przyspiszają Very Happy na jutro planowany start Smile ale nie jest jeszcze pewny. Dzis zrobilem: NC do wyzucenia spadochrunu, układ odzysku cały, wyzutnie... jeszcze silnik z tym opóźniaczem... Nie wiem jak to bedzie... ale postaram sie. Zrobie na wszelki wypadek 2 opóźniacze, jeedn w postaci Visco a drogi karmelkowy i przetestuje Very Happy
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej jakiej srednicy ma byc ten otworek wypełniony karmelką w zatyczce jako opóźniacz? bo nie mam pojecia...
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No... rakieta gotowa do startu, spadochron załadowany, odpowiednia ilość NC załadowana Very Happy Masa startowa to 34g z lontem i wata w dyszy... Wszystko gotowe na jutrzejszy start... Aha paliwo to czerwona karmelka w ilosci 10g z kanałem. Opóźniacz obliczony na 6s. Życzcie mi powodzenia!


_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
maxlam
Gość





PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak życzę bezwietrznej pogody Wink bo inaczej to lipa.
Powrót do góry
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo tak, mały model i na moje oko ( bo spacecada nie zainstalowalem od ostatniego formata:/) lekko nadsteteczna. Jutro w planach wypad na wies więc... I mam nadzieję że silnik to udxwignie... No i ze NC wypchnie spadochron Very Happy a nie rozerwie korpus. W 14mm korpusie trudno było mi to wszystko pomiescić Smile
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś odbył się start rakiety Vostok 2. Start nieudany z powodu przedwczesnego zapłonu ładunku miotającego spowodowanego eksplizją silnika :/ Jednak trzeba było zastosować normalnąkarmelke... czemu ja sie tego nadal nie nauczyłem?! <ściana>. Do tego jeszcez zostawiłem model na wsi :/ i bede go miał z powrotem najwczesniej w połowie tygodnia.

http://rapidshare.de/files/19777458/HPIM8655.AVI.html

Aha jeszcze fotka silnika po "locie"




_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis w ramach projektu Vostok 3 odbyła sie próba mojego pierwszego silnika na pcz. Hmm dł silnika to 5cm srednica wew. 13mm dysza 2mm po pracy 3,5mm. Spalanie czołowe, grubosc scianek to 3mm czyli sporo. Silnik pracował okolo 1,5s , rozpalał sie bardzo szybko, dopalał wolniej Very Happy Ciąg na moje oko nie wiecej jak 5N. Wynik testu mnie zaskoczył. Mile zaskoczył jako ze był to mój pierwszy SR na pcz Very Happy. Planuje rozwinąć ten temat tzn przeprowadzic kilka(naście??) prób z silnikami na pcz w celu dopracowania technologii i dokładniejszego opisania wyników. Kiedy dojde w tym zakresie do jakis osiągnięć zapodam film z próby Smile życzcie mi powodzenia. P.S. dzis zwątpiłem (pierwszy raz w zyciu) w karmelkę... a własciwie nie zwatpiłem ale zaczłem zastanawiac sie czy czasem pcz nie bedzie lepszy...
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia Very Happy

Dobry silnik na pcz to tródne zadanie. Ale zdaje się, żę ma większe możliwości. Co jednak nie oznacz,a że karmalka jst zła - o czym świadczy projekt SS2S

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luk



Dołączył: 14 Lis 2005
Posty: 101
Skąd: Libiąż

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem z prochu czarnego nie wyciśnie się większego impulsu niż z karmelki. Poza tym proch ma wysoki wykładnik eksponentu co powoduje że to paliwo jest dosyć niepezpieczne. Dochodzi jeszcze do tego odpowiednia wytrzymałość ziarna paliwa. Zapewne zrobienie silnika na tym paliwie nie nalzy do łatwych rzeczy. W sumie bardziej bym się skłaniał ku zrobieniu silnika na paliwo Zn+S. Co prawda paliwo to nie ma dużego impulsu ale za to bardzo dużą predkość spalania no i daje niezły efekt w postaci pomarańczowo-żóltego płomienia.

Pozdr.Luk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rozpoczołem prace nad Vostokiem 3. Rakieta bedzie bardzo podobna do Vostoka 1 tzn długość, kaliber, kształt stseczników. Głowica bedzie inna, toczona ze styroduru. Stateczniki mocowane tak jak w vostoku 2. Na razie mam korpus prawie gotowy. Jeszcze malowanie, lakierowanie. Potem tzn prawdopodbnie jutro/pojuytrze biore sie za głowice i ststeczniki. Podobnie jak Vostok 1 bedzie przystosowana albo do lotów bez odzysku bo korpus jest bardzo wytrzymały albo odzysk za pomoca tasmy, to jeszcze sie zobaczy. Silniki... hmmm tu przewiduje małą nowość mianowicie rakieta będzie przystosowana do współpracy z najpewniej dwoma rodzajami silników które mam dopracowane "na blache" tzn oblatane, technologia prosta i niezawodna. Jestem tez w trakcie prac nad trzecim rodzajem silnika albowiem ostatnio prowadze intetnsywne pruby nad małymi SRami srednicy okolo 1,5cm długości okolo5cm a jeden już oblatany itp na długośc 75mm. Wydaje mi sie ze zastosuję karmelke bez Fe2O3 ale z dodatkiem ziarenek wegla drzewnego dla ładnego efektu w nocy albo zwykłą czysta karmelke. Planuje osiagnąć na tej rakiecie pułap rzędu (tak tak nie śmiejcie sie!) 150-200m ale nie wiem czy się to uda, musial bym zastosowac ten silnik dłuższy i dać mozliwie spory zacisk początkowy. Prace nad rakieta trwaja w karzdym razie, nad silnikami tez ale to raczej "dopieszczanie" no i staram sie "wycisnąć" jak najwiecej z karmelki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Życzcie mi powodzenia. Zapodam fotki jak bedzie co pokazać.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pomalowana, staeczniki przyklejone... Generalnie co do samego modelu mam gotowe wszystko oprocz głowicy. System odzysku w posiaci tasmy chamujacej tez jest gotowy. Rakieta prezentuje sie najlepiej z całej serii vostoków. Zdjęcia wkleje jak skończe sam model tzn jak zrobie głowice. Silniczki gotowe prawie tzn jeszcze paliwko musze do nich wsadzic.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, są zdjęcia. Najciekawsze jst moim zdaniem mocowanie silnika wykonane z drutu stalowego. Trzyma silnik we własciwej pozycji, wygląda obleśnie ale działa. Widoczna na zdjęciu dysza silnika. Silnik wykonany z papieru kasowego klejonego wikolem. Dysza z kleju do płytek. Mam 2 egzemplarze takiego silnika.









Całość lakieroana caponem. Teraz mam już gotowa glowicę tzn jeszcze zasycha szpachlówka i będzie malowanie. Na fotkach jej jeszcze nie ma Sad

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP