Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LAMAREX
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CTX
Gość





PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam , nie pomyślałem dokładnie Embarassed

Cytat:
Wbrew pozorom operacja ubijania jest ważna i musi być powtarzalna

No przecież o tym mówiłem :]

Czyli co? Bez siłomierza się nie obędzie... Twisted Evil
Powrót do góry
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wzorca, to proponuję nawijać na kilka, sklejonych ze sobą baterii AAA, czyli R4 (małe paluszki)
Sklejenie kilku baterii zapewni długość, a mniejsza średnica oznacza mniej prochu do testu. Zato będzie większy wpływ opakowania.Co do kartki, proponuję przecinać kartki do xero na pół w zdłuż W tedy ścianki będą cieńsze, co oznacza, że będą się łatwiej spalały i nie będą miały wpływu na test. Aby określić, w którym momencie proch skończył siępalić, proponuję na sam dół dać np. ładunek FB, (powiedzmy 1mm na dnie rurki Rolling Eyes ) Silny błysk jest łatwy do zauważenia i zdecydowanie określa koniec ścieżki. Trzeba by jeszcze coś, co określałoby początek, tylko że nie powinno wytważać ciśnienia, bo zabuży test.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrew1989a



Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 90

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie ten proch to doskonała alternatywa dla P.CZ. Jak ktoś nie ma młyna kulowego albo nie chce mu się mielić to niech zrobi proch biały. Dzisiaj wziołem się do roboty. Zważyłem 210g KNO3 i 90g BNa. Zalałem wszystko wodą destylowaną na oko. Dałem to na gaz i gotowałem aż się wszystko sie rozpuści. W razie potrzeby dolewałem wody. Po ok 10-15 min wrzenia z klarownej cieczy zaczął się wytrącać proch. Gotowałem aż wszystko nabierze gęstości plasteliny. Na koniec dałem trochę dexstyny i zgranulowałem. Żadnych młynów kulowych nie trzeba, składniki są i tak lepiej połaczone. Ziarno jest twarde i spala się błyskawicznie. Może nie z taką prędkością jak świszczała ale na pewno lepiej od p.cz. przegryzanego.
Edit: Proch biały spala się na powietrzu z podobną szybkością jak p.cz. robiony bez użycia młyna kulowego, lecz czas jego przygotowania jest kilka razy mniejszy niż p.cz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP