Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Czy to wszystko jest legalne
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
gato



Do³±czy³: 07 Lut 2004
Posty: 104

PostWys³any: Czw Lip 22, 2004 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze ten temat nie ma wiekszego sensu. Kto zaczyna z piro y MW, doskonale zdaje sobie sprawe z konsekwencji! Takie "wmawianie" sobie, ze sie nie robi nic zlego nie rozwiazuje problemu, zatem spelniac sie po cichutku i bez manifestowania - tyle Wam (nam) zostalo.
pozdro
p.s. I to jest chyba najpiekniejsze z tego calego "interesu".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bartek G.



Do³±czy³: 23 Lip 2004
Posty: 11
Sk±d: z miasta ;)

PostWys³any: Wto Lip 27, 2004 9:54 am    Temat postu: , Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeszcze pytankie nt. legalno¶ic. Je¶li karmelek jest zakazany to SR tymbardziej. Wiêc niemo¿na tego robiæ. To gdzie wy odpalacie te rakietki ¿eby nikt nie widzia³? a je¶li policja zobaczy ¿e puszczam rakiety to co ??

_________________
Mój nr gg to 2410300!!!!!
KS Cracovia!!!!!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Wto Lip 27, 2004 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w nogi Wink albo im udowodnij ¿e silnik w tej rakietce pochodzi ze sklepu co jest raczej niemo¿liwe do wykonania Smile aaa no i jeszcze wyperswaduj im ¿e nie stwarzasz ¿adnego zagro¿enia terrorystycznego Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sie 15, 2004 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ma³o która informacja jest w stanie mnie poruszyæ
. Ta mnie lekko jednak "szturchnê³a" Wink . O ta :

Sze¶æ milionów z³otych dla Zbigniewa Wróbla
(PAP, MFi/14.08.2004, godz. 07:33)

"Parkiet": By³y prezes Orlenu Zbigniew Wróbel dostanie oko³o sze¶ciu milionów z³ odprawy. Wcze¶niej rynek spekulowa³ o 2- 4 mln z³.

Wy¿sza kwota zosta³a zapisana w aneksie do kontraktu o pracê. O istnieniu takiego dokumentu prezes poinformowa³ spó³kê kilka dni temu - ujawnia "Parkiet".

By³y prezes przys³a³ pismo do spó³ki w którym prosi o wyp³atê pieniêdzy. Firma ma je przelaæ na dwa oddzielne konta. Chodzi o niebagateln± kwotê oko³o 6 mln z³ - ujawnia "Parkiet".

"Nic nie powiem na ten temat. Obowi±zuje mnie tajemnica kontraktu" - mówi Zbigniew Wróbel. Zaznacza, ¿e pieni±dze, które ma otrzymaæ, s± nieporównywalnie ni¿sze od tych, które dostaj± prezesi innych du¿ych przedsiêbiorstw, np. Banku Millenium.

"Ale nie jest mi przykro, nie narzekam. Zgodzi³em siê na pewne warunki i je zaakceptowa³em" - dodaje.


Tak jak umiem zmagam siê z ¿yciem. Nawet jak czasami co¶ "przykombinowa³em" to zawsze mia³em i mam czyste oraz spokojne sumienie. I takie bêdê mia³. Osobi¶cie nie jestem zdolny do takiego z³odziejstwa. W Orlenie mozna mojego psa daæ na prezesa i wyniki ekonomiczne bêda takie same.

Jaki jednak z z tego mora³ Question . Wy tu kumacie czy np. karmelka jest legalna Laughing Laughing

Tak to jest czyste z³odziejstwo w majestacie prawa Wink . Wklejam u¶miechy ale najczê¶ciej bawi mnie to ( czasami lekko, pocz±tkowo wkurzy ).

Jestem sob±. Jest mi ze mn± dobrze. Mam swoje pasje, które moje ¿ycie czyni± ciekawym i bogatym. I z tego, jestem przed samym sob± dumny. I takze z tego co potrafi³em prze¿yæ, pokonaæ a przecie¿ ci±gle uczestniczê w tym cudzie zwanym ¯YCIEM Rolling Eyes

Mi³ego wieczoru A Wink
Powrót do góry
Kitu¶plastu¶



Do³±czy³: 28 Sty 2004
Posty: 31

PostWys³any: Pon Sie 16, 2004 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od d³u¿szego czasu mam przekonanie ¿e ¿yjê w ¶miesznym kraju, gdzie za odej¶cie z pracy dostaje siê 6 baniek. Zostaje tylko wzruszenie ramionami i grymas na twarzy. Bo w tym kraiku Prawo ma gêbê a nie majestat, im wiêcej kasy tym ta gêba robi siê bardziej elastyczna. Tu karmelek a tam 6 melonów. Konkluzja? ¯yæ, ¿yæ ale nie tutaj bo normalnieæ zacznie dopiero za 20lat. Czym prêdzej dawaæ nogê z t±d - im wcze¶niej tym lepiej, miejszy ¿al i sentyment do tej zatêch³ej dziury, oazy bezprawia i nonsensu. Ja za stary jestem na "ucieczkê do normalno¶ci", niestety. Ale inni, m³odsi, bez rodziny i zobowi±zañ ? Uczyæ siê angielskiego/niemieckiego i wiaæ, byle dalej z t±d. I kupowaæ od czasu do czasu polskie gazety i ¶miaæ siê do rozpuku z Wróbli, Henryków J. itd. Zarêczm ¿e powodów do ¶miechu na d³uuuugo nie zabraknie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pon Sie 16, 2004 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kitu¶plastu¶:
Normalno¶æ naszego kraju, zale¿y od nas, od ludzi którzy wybieraj± w³adze, i tych którzy tê w³adzê posiadaj±. A ucieczka za granicê nie jest konieczna, wystarczy przyzwyczaiæ siê do panuj±cego ba³aganu i nauczyæ siê w nim ¿yæ.


a co do legalno¶ci pirotechniki, to panuje ca³kowity zakaz odpalania wyrobów pirotechnicznych, oprócz sylwestra. Nawet mojemu bratu zaczyna przeszkadzaæ, ¿e odpalam czasami petardy za blokiem.

_________________
Bóg sprawi³, ¿e wci±¿ id±... Rozs±dek - ¿e dotr±!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dav



Do³±czy³: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWys³any: Pon Sie 16, 2004 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ku*** za blokiem sie petard nie odpala. Brat ma racje. U mnie jak jakies szczeniaki strzela³y petardy(te male picolo) to mnie tez kurwizna brala. Jak chcesz se cos strzelic to w jakies miejsce ustronne gdzie nikomu to nie przeszkadza a i mo cie nie zgarnie...





pozdr
davvv
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Wto Sie 17, 2004 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
Kitu¶plastu¶ napisa³:
....ale to wszystko przez Pirotechmana Smile:)nara


Znowu na mnie Shocked Wink . Napisa³em co mnie wqrwi³o i faktem jest to co napisa³em. Do³y zdychaj± a góra niczym hieny ¿re siê miedzy sob± o wielk± kasê. Pewno wiêszko¶æ z Was nie wie co to jest 6 mln zeta Rolling Eyes - za funkcje jak± by wykona³ równie dobrze mój pies. A reszta co psizecie to papka prawdy z narzekaniem Wink .


Pozdr. A


Bosze Pirotechman jak napomniales o 6mln z³ to odrazu wspomialo mi sie to co uaslyszalem dzis w popoludiowych wiadomosciach.... o tym calym debilu z Orlenu o tym co nowym szefem zostal... sprawoal "wladze" 17 dni i chciali go "wywalic": z tej funkcji bo podjeli zla decyzje a on zarzadal 6 mln zeta i dali mu. Ja pierodle!! a kogo to kasa byla??????? nasza PODATNIKÓW!!! Sorka ale >omiñ to< mnie szczelil jak to uslyszalem..

_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Wto Sie 17, 2004 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="=MaLuTkI="]
Pyrotechman napisa³:
Kitu¶plastu¶ napisa³:
....ale to wszystko przez Pirotechmana Smile:)nara


Znowu na mnie Shocked Wink . Napisa³em co mnie wqrwi³o i faktem jest to co napisa³em. Do³y zdychaj± a góra niczym hieny ¿re siê miedzy sob± o wielk± kasê. Pewno wiêszko¶æ z Was nie wie co to jest 6 mln zeta Rolling Eyes - za funkcje jak± by wykona³ równie dobrze mój pies. A reszta co psizecie to papka prawdy z narzekaniem Wink .


Pozdr. A


Bosze Pirotechman jak napomniales o 6mln z³ to odrazu wspomialo mi sie to co uaslyszalem dzis w popoludiowych wiadomosciach.... o tym calym debilu z Orlenu o tym co nowym szefem zostal... sprawoal "wladze" 17 dni i chciali go "wywalic": z tej funkcji bo podjeli zla decyzje a on zarzadal 6 mln zeta i dali mu. Ja pierodle!! a kogo to kasa byla??????? nasza PODATNIKÓW!!! Sorka ale >omiñ to< mnie szczelil jak to uslyszalem..


JEDNYM SLOWEM PRZEZ 17 DNI DOROBIL SOBIE DO KONCA SWOJEGO ZYCIA I DZIECI I MOZE I DALESZMU POKOLENIU BEZ DALESZEJ PRACY ZYCIE W LUKSUSIE!! JA PEIRDOLE!

_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Nie Pa¼ 02, 2005 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy wie ktos moze jak to dokladnie jest, co ustawa uznaje za MW, czego nie mozna posiadac, a co mozna? Jak to jest okreslone, w predkosci spalania, czy jak?


to chyba jest tak ze za MP uznaje sie mieszanine zdolna do samoczynnego podtrzymywania spalania z wytwozeniem dymu, fali udezeniowej, cisnieniea gazów, swiat³a dzwieku lob wysokiej temperatory. wniosek>>>----------> masa zeskrobana z zapa³ekj jest nielegalna.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
sebi88pl



Do³±czy³: 28 Lip 2005
Posty: 7
Sk±d: szczecin

PostWys³any: Pon Pa¼ 10, 2005 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motyw z przed 5 minut

Odpalam z koleg± przed blokiem 2 silnki rakietowe ze skutkiem niewa¿nym
podchodzi do nas 2 panów w kamizeleczkach (stra¿ miejska ) dostali¶my tylko pouczenie ¿e zablisko ludzi i podali na miejsce gdzie mamy to robiæ i koniec konwersacji Very Happy

_________________
__________________________
Jestem nowy w tych sprawach
GG:7142730
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
czesiek123



Do³±czy³: 21 Lip 2005
Posty: 13
Sk±d: tu tyle lamusów ;)

PostWys³any: Nie Pa¼ 16, 2005 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, mam wra¿enie, ¿e, jak to mówi mój starszy, Stró¿e Prawa nadaj± siê tylko do ¶cigania babci sprzedaj±cej koperek przed bazarkeim....
Fakt, piro nie mo¿e byæ ca³kowicie legalne, bo wiadomo do czego mog³oby doj¶æ. Jednak je¶li sie robi takie rzeczy gdzie¶ na boku z dala od ludzi, to nie powinni mieæ nic do tego. Móg³by¶ mi powiedzieæ, jakie miejsce Ci wskazali? Very Happy

Ostatnio mia³bym prawie przypal, chcia³em odpaliæ wiêksz± petardê na ulicy, a tu podchodzi dwóch wysokich w cywilu do go¶cia 2m ode mnie i sie legitymuj±; ja przestraszony idê w przeciwnym kierunku chowaj±c zapa³ki do kurtki - nic nie zauwazyli.

Ej, je¶li siê odpala³oby wszystkie wyroby na w³asnym terytorium, to te¿ jest nie legalne? Rozumiem, zak³ócanie spokoju. Jednak co to jest zak³ucanie spokoju? Mo¿e ci±g³y, trwaj±cy powy¿ej 2 sekund ryk o natêzeniu pow. 100dB? Kurde, to wszystko jest strasznie wzglêdne.

Co do rewizji, donos s±siada nie wystarczy; trzeba mieæ nakaz s±dowy. A do tego czasu mo¿na wszystko wywaliæ w pizdu.
Proponujê podzieliæ siê do¶wiadczeniem z prawem, mykami i sprytem Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirofeluk
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 09, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja co¶ dorzucê od siebie,...

JA mieszkam w mie¶cie ale blisko lasu czasami ide sobie tam postrzelaæ z mo¼dzierza, no huk jest czasem zaj....sty ale nie trafi³em na nikogo oprócz starszej babci która siê przestraszy³a i jej pies uciek³ ze smyczy, zwyzywa³a trochê i co¶ tam o policji krzycza³a, ¿e wezwie ale jako¶ ich jeszcze nie widzia³em ...

Mo¿e mam po prostu szczê¶cie??

A dzi¶ odpala³em próby z mozdzierza 100 metrów od osiedla i nikt nic nie mówi³, wiêc sam nie wiem....

Ps: G³upi to ma szê¶cie,...nie jest tak czasem,..... prawda??
Powrót do góry
CONRADO



Do³±czy³: 14 Lut 2006
Posty: 26
Sk±d: Z NIENACKA

PostWys³any: Nie Kwi 16, 2006 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze reakcje ludzi tez sa wzgledne tak jak interpretacja naszgo prawa.Jeden czlowiek bedzie sei cieszyl i zagada jak cie zobaczy albo uslyszy wybuch i mu sie bedzie podobalo a drugi sie trafi taki h.. ze cie od razu sprzeda policji.ktora na szczescie sie nie przejmuje.Najlepszy przyklad kolega keidys wpadl do rowu samochodem i jakas stara ci.. zadzwonila po policje z epijaki jezdza policja przyjechala i nic nie mowili tlyko pytali cyz pomoc i kumpel powiedzial ze ma zalatwiony ciagnik i wszystko ok takze nie jest tak zle szczegolnie jak sie nie stwarza zagrozenia ani sie nic nikomu nie niszczy to sie raczej policja nia wqrwi
_________________
To jest blok tekstu, który mo¿e byæ dodawany do Twoich postów. Ma limit 100 znaków
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pepe.154



Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 35

PostWys³any: Pi± Kwi 21, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo jest do >ty³ek< ustawy s± do >ty³ek< policja jest do >ty³ek<. Jak mi ukradli rower to tak sie pofatygowali ¿e po miesi±cu przys³ali mi pisemko o zaniechaniu poszukiwañ. To co ja robie na swoim terenie to powinno ich nic nie obchodziæ to jest moja w³asno¶c i moge robiæ na niej to co mi sie podoba (oczywi¶cie bez nara¿enia innych) a nie za to ¿e odpali³em rakietke na moim polu dostane 3 lata w ,,o¶rodku wypoczynkowym"
TO JEST NARUSZANIE PRYWATNO¦CI I NIETYKALNO¦CI. Evil or Very Mad
policja jeszcze ani razu mi nie pomog³a a ju¿ kilka razy utrudni³a ¿ycie nie pomagaj±c w tym innym

_________________
pepe.154
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Pi± Kwi 21, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To co ja robie na swoim terenie to powinno ich nic nie obchodziæ to jest moja w³asno¶c i moge robiæ na niej to co mi sie podoba (oczywi¶cie bez nara¿enia innych) a nie za to ¿e odpali³em rakietke na moim polu dostane 3 lata w ,,o¶rodku wypoczynkowym"
TO JEST NARUSZANIE PRYWATNO¦CI I NIETYKALNO¦CI. Evil or Very Mad


PIERDO£Y. Zawsze stwazasz potencjalne zagrozenie. Jeden od³amek wbity w g³owe bo detonowa³e¶ MW o 500m st±d. Wypalona kijanka spadaj±ca nawet na TOWJ¡ ³±ke i palca ja doszczêtnie i przy okazji zyto s±siada. Huk i wurwianie okolicznych mieszkañców... pozatym nie ma znaczenia gdzie robisz, jes tak samo nielegalne.

_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
pepe.154



Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 35

PostWys³any: Sob Kwi 22, 2006 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa³:
Cytat:
To co ja robie na swoim terenie to powinno ich nic nie obchodziæ to jest moja w³asno¶c i moge robiæ na niej to co mi sie podoba (oczywi¶cie bez nara¿enia innych) a nie za to ¿e odpali³em rakietke na moim polu dostane 3 lata w ,,o¶rodku wypoczynkowym"
TO JEST NARUSZANIE PRYWATNO¦CI I NIETYKALNO¦CI. Evil or Very Mad


PIERDO£Y. Zawsze stwazasz potencjalne zagrozenie. Jeden od³amek wbity w g³owe bo detonowa³e¶ MW o 500m st±d. Wypalona kijanka spadaj±ca nawet na TOWJ¡ ³±ke i palca ja doszczêtnie i przy okazji zyto s±siada. Huk i wurwianie okolicznych mieszkañców... pozatym nie ma znaczenia gdzie robisz, jes tak samo nielegalne.

Ch³opie co Ty mówisz jakie 500m.
Po pierwsze to ja sie nie interesuje modelarstwem a nie mw a jak ju¿ mw to od³amki z papieru nie lec± na 500m tylko góra 5 Wink co do zbo¿a to nikt nie jest g³upi ¿eby odpalaæ jak zbo¿e jest suche na jesieni nie ma zbo¿a a na wiosne jest zielone - nie palne Wink huk hmmm- z rakiet du¿ego huku nie u¶wiadczysz chyba ¿e silnik zrobi³ boom, ale kombajn ju¿ g³o¶niej pracuje ni¿ silnik wiêc nie wiem gdzie Ty tu wodzisz jakie¶ zagro¿enie. A g³upie prawo je znajdzie. Evil or Very Mad ehhh szkoda gadaæ

_________________
pepe.154
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bebiko



Do³±czy³: 07 Sty 2005
Posty: 195
Sk±d: www.forumpirotechniczne.pl

PostWys³any: Sob Kwi 22, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa³:
pozatym wex obowiazek zapinania pasów. czemu brak zapietych jestkaralny? tu jusz na prawde nie szkodzisz nikomu oprocz siebie... a jednak. zapinaæ trzeba bo takie s± przepisy. i juz. Czemu w³aziæ napasy trezba na zielonym? Bo takie sa przepisy. Amen. Prawo jest po to zeby... go przestrzegaæ oczywiscie Smile

---------------------------------------------------
Witam.

I z tym niestety mozna by juz skutecznie polemizowac.
To niezupelnie tak, ze niezapiecie pasow szkodzi tylko tylko temu, ktory ich nie zapina, podobnie jest z zielonym swiatlem. Rolling Eyes

Jest cos takiego co nazywamy "spolecznymi kosztami". Exclamation
I w przypadku, gdy ulegniesz wypadkowi "system" czyli i podatnicy poniosa koszty Twojego leczenia, ktore, wierz mi nie sa ma³e. Shocked
Sk³adka, ktora osobiscie wnosisz na ubezpiecznie nie pokryje kosztow skomplikowanego leczenia i rekonwalescencji. Confused

Tak wiêc "system" czyli i spo³eczenstwo bedzie usilowalo bronic sie przed wydatkami, ktore mozna ograniczyc w sposob "techniczny".

Takiego rodzaju "technicznym ograniczeniem ryzyka" jest wlasnie nakaz zapinania pasów, czy tez nakaz przestrzegania wejscia na pasy na zielonym swietle.

Podsumowujac te sprawe: Arrow

"Kiedy nie wiesz o co chodzi...
To przewaznie chodzi o pieniadze..."

Warto o tym pamietac.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Sam zawsze zapinam pasy. Wink Zycie jest tylko jedno, i jakos tak w cholere krotkie... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Kwi 28, 2006 8:23 pm    Temat postu: AKTUALNY STAN PRAWNY Odpowiedz z cytatem

Przejrza³em pobie¿nie powy¿sze 5 stron dywagacji na temat co wolno, a czego nie wolno i doszed³em do wniosku, ¿e podzielê siê swoj± wiedz±.

1.MW i MP mo¿emy wytwarzac tylko w ramach dzia³alno¶ci gospodarczej.

2.Wytwarzanie MW, w tym równie¿ wszystkich mieszanin i wyrobów
pirotechnicznych w ramach prowadzonej dzia³alno¶ci gospodarczej wymaga uzyskania koncesji (Ustawa z dn 22.06.2001 Dz.U. 2001 nr 67 poz 679 "o wykonywaniu dzia³alno¶ci gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materia³ami wybuchowymi, broni±, amunicj± oraz wyrobami i technologi± o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym", oraz Ustawa z dn 10.09.2004r Dz.U. 2004 Nr 222, poz. 2449 - zmiany w powy¿szej ustawie).
Dobra wiadomo¶c dla modelarzy - wytwarzanie MP dla miêdzy innymi zastosowañ w modelarstwie nie podlega koncesjonowaniu. Jak kto¶ chce, mo¿e otworzyc firmê i produkowac np. silniki do rakiet.

4. W tej samej ustawie, jest równie¿ mowa o obrocie MW. Obrót MP klasy 1.4G ADR nie jest koncesjonowany. Sprzeda¿ tylko osobom powy¿ej 18 lat. Je¿eli macie 18 lat mo¿ecie posiadac do woli pirotechniki komercyjnej i nikt wam nic nie zrobi.
Co zaliczamy do 1.4G okre¶la Rozporz±dzenie Min. Gosp. I Pracy z dnia 29.07.2005. "w sprawie wykazu wyrobów pirotechnicznych, na których nabywanie, przechowywanie lub u¿ywanie nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia" (Dz. U. Nr 158, poz. 1329).

5. U¿ywanie MP sklasyfikowanych powy¿ej wymienionych w rozporz±dzeniu (np.1.3G) wymaga pozwolenia Wojewody w³a¶ciwego dla miejsca prowadzenia dzia³alno¶ci, lub w przypadku posiadania koncesji na obrót, powiadomienia w³a¶ciwego Wojewody (firmy wykonuj±ce pokazy).

6.U¿ywanie MP 1.4G nie wymaga koncesji, ale w poszczególnych województwach Wojewoda odpowiednim rozporz±dzeniem okre¶la zasady ich u¿ycia (najczê¶ciej jest to ograniczenie u¿ywania MP 1.4G do Sylwestra i Nowego Roku).

Z powy¿szego baaaaardzo du¿ego skrótu wynika:
Mo¿emy posiadac prywatnie i sprzedawac w ramach dzia³alno¶ci gospodarczej MP klasy 1.4G (oczywi¶cie komercyjne, czyli legalnie wprowadzone do obrotu) praktycznie do woli i jeszcze trochê.
Nie mo¿emy ich u¿ywac poza okresem wyznaczonym przez wojewodê.
Nie mo¿emy wyprodukowac nawet jednej zapa³ki, a tym bardziej pikolaka, bez koncesji.
Mo¿emy posiadac wszelkie substancje chemiczne (oczywi¶cie zakupione bez naruszenia prawa) w stanie handlowym.

Wszelkie materia³y wybuchowe itp. nale¿y traktowac tak jak wszyscy uczestnicy tego forum , to znaczy, zg³êbiamy o nich wiedzê, wiemy jak i z czego zrobic duze bum!, ale oczywiscie nie eksperymentujemy, ani nawet nie stawiamy ko³o siebie KNO3 i cukru Wink.
Bawimy siê tylko w Sylwestra, obserwujemy pokazy, ogl±damy filmy, maj±c satysfakcjê, ¿e wiemy co z czym i dlaczego. Posiadan± wiedzê wykorzystujemy tylko do zwiêkszenia bezpieczeñstwa w³asnego i innych.
Przy teoretycznych rozwa¿aniach nad MW pamiêtajmy, ¿e "nieznajomo¶c prawa szkodzi", a doros³o¶c mierzy siê stopniem odpowiedzialno¶ci danego osobnika.
Tak na marginesie, zajmujê siê tym legalnie od 13 lat. Nie mia³em wypadku, ale kilka razy skórka mi ¶cierp³a. Widzia³em ró¿ne cuda i przyk³ady ludzkiej g³upoty, wo³aj±ce o pomstê do nieba. Posiadam papierzyska warto¶ci dobrego samochodu i pó³ rega³u jeszcze dok³adnie nie zg³êbionych ustaw, (drugie pó³ to to co z grubsza przejrza³em).
G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Cze 02, 2006 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce równie¿ jest teoretycznie karalne. Proch czarny, bo o takim chyba mówimy, zaliczamy do materia³ów wybuchowych! Wed³ug klasyfikacji ADR jest to UN 0027 i Un 0028 - klasa 1.1D. Bez wzglêdu na to, czy to proch czy proh Smile.
pozdr G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP